Žaludeční problémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Kamka02
1 příspěvek 04.12.05 00:48
žaludeční problémy

Ahoj již nškolik let mám žaludeční problémy a jsem i po operaci kdy mně udělali na žaludku manžetu.přesto mi stále pálí žáha, po jídle se mi nafoukne břicho a říhám i několik hodin nemáte někdo podoné prblémy či nevíte jak na ně? Díky moc

Reklama

Reklama

Reakce:

marmelada
1643 příspěvků 04.12.05 09:52
Zpráva

Kamko, poslala jsem ti zprávu na tvého labužníka. nemáš založené celé stránky, tak kdyby nedošla, napiš mi zprávu.

Pink
109 příspěvků 04.12.05 17:01
Snad...

Takovéhle problémy měl manžel. Zjistili jsme, že to je následkem dlouhotrvajícího stresu (dle lékařů naštěstí - jiní prý mají infakty, mrtvice, embolky…). Nesmí vepřové maso-to je spouštěč, sádlo, játra, paštiky, salámy, prostě nic z prasátka. A velké dávky jídla. Maximálně 300g (zezačátku jsem vážila jako o život) jedno jídlo. Hovězí jen trošku. Snad mé zkušenosti pomůžou. Přeju hodně zdraví.

marmelada
1643 příspěvků 04.12.05 17:44
Mě pomohlo

tohle

marmelada
1643 příspěvků 04.12.05 22:47
Ještě

jsem našla v poslední Regeneraci tohle:

Fenykl proti pálení žáhy
Existuje jen málo stoprocentně zdravých potravin a fenykl k nim prokazatelně patří. Semínka se užívají nalačno a působí proti zápachu z úst, zlepšují zrak, pomáhají při pálení žáhy spojené s říháním coby následkem překyselením žaludku. Zmírňují také pocit tlaku a křečovité bolesti v žaludku, kupříkladu po konzumaci smaženého masa nebo ryb. Odvar z fenyklu je vhodné aplikovat rovněž při kožních ekzémech a alergiích.
Více k racionální výživě na adrese redakce Regenerace nebo na emailu renata.herber@sez­nam.cz

Sněhurka
446 příspěvků 05.12.05 19:11
Co naše babičky věděly a my jsme zapomněli

Měla jsem výše zmíněnou knížku půjčenou a zrovna na pálení žáhy mě zaujal doporučovaný „lék“ - prý se má sníst kousek citronu. Já to nezkoušela, tvoje problémy nemám (zaplaťpánbůh), ale třeba to vyzkoušíš a snad to i pomůže

HelenaL
98 příspěvků 15.01.06 14:16
...

Ahoj!
V slovenských novách sa pred nedávnom objavil tento článok . Snáď ti niektoré rady pomôžu.

HelenaL
98 příspěvků 15.01.06 14:33
Novy - noviny

No, novy u nás zatiaľ nemáme. Mala som na mysli samozrejme noviny, lenže prsty nie vždy poslúchajú. Ten článok sa mi zdal naozaj zaujímavý, aj keď ja tieto ťažkosti nemám. Držím palce, aby si našla niečo, čo ti pomôže zbaviť sa problémov, nech už to bude súvisieť s týmto článkom alebo nie.

akinan
1 příspěvek 21.04.11 00:21
To je nepříjemné

Zkus jít k doktorovi, třeba by ti mohl předepsat něco co by pomohlo. Mě před časem trápila žáha a pomohl mi takový olejíček, prý je na trávení … ale nevím jestli by mohl pomoci i tobě. Když tak mi napiš a já se podívam jak se jmenoval

alena45
588 příspěvků 23.05.11 14:42

Všetci majú pravdu, ale mne najviac pomáha nemiešať potraviny a jesť v menších množstvách a častejšie. A tak si dám polievku a druhé jedlo až za 2-3 hodiny, poriadne požujem. Nejem menej, ale cítim sa oveľa lepšie, keď si delím jedlo. Ak si dá niekto na obed trochu polievky, na to mäso s prílohou, potom to zapije nejakou sladkou vodou, kávu a k tomu dezert, no nečudo, že žalúdok má hokej.
Počula som, že na akútnu bolesť je najlepšie dať si jednu-dve lyžičky plnotučnej horčice. Neskúšala som, lebo pri takej bolesti si neviem predstaviť dať si niečo kyslé.
Mne spúšťa kyselinu jablko a nekvalitná káva, napríklad na návšteve. Ak sa mi to aj tak stane, tak jem dva dni jedlá, kde ide surový cesnak, a to vo veľkých množstvách, bolí to, ale vypáli. Spravím si napríklad langoše, kde si lyžičkou nanesiem hrubú vrstvu cesnaku,smotany a syra, ale podstatný je ten cesnak. Cesnak je vynikajúci neutralizátor.
Ak musím do práce, cesnak vynechám a pojedám hrušky a grepy, pijem žalúdočný čaj (horký jak ďas) a do druhého dňa kyselina spadne.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz