Žaludeční dieta

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbaanek
99 příspěvků 05.02.05 20:14
Žaludeční dieta

Prosím o pomoc, potřebuji poradit, co mám jíst. Už týden trpím bolestmi žaludku, na lačno, i po jídle. Vy:,–(ila jsem samozřejmě kořeněné, mastné atd., ale problémy zůstaly. Lékařka mi předepsala nějaké léky (na vředy, ale ty ještě nebyly potvrzeny), nicméně bych potřebovala poradit složení jídelníčku. Snažím se jíst suché rohlíky, jogurty, banány, rýži, mrkev s brambory, ale mám pocit, že to není ono. Za odpovědi děkuji!!! P.S.: Sním tak dvě - tři sousta, a dál nemůžu, jako bych měla v žaludku kamení.

Reklama

Reklama

Reakce:

possum
464 příspěvků 06.02.05 14:25
nejsem doktor,

ale ja bych asi vynechala mlecne vyrobky a rozhodne banany.
Popripade bych zkusila bezlepkovou dietu.
Na zaludek je taky dobre pit peprmintovy caj. (To mam od maminky, trvalo mi chvili, nez jsem si na nej zvykla, ale ted na nej nedam dopustit.)

kabelka
11 příspěvků 12.02.05 23:50
...

ja kdyz sem mela zaludecny problemy tak jsem zvracela a hrozne me bolel zaludek a doktor mi dal takovy pytlicky nevim jak se jmenujou s takovou medicinou ty jsou dobry a mela jsem jist…
koupis ovesnou kasi das podle libosti do hrnce zalejes mlekem a furt michas dokud to uplne nezmekne pak muzes na to nastouchat trochu cokolady ale je to fakt dobry a pomohlo mi to

Jenofefa
1315 příspěvků 13.02.05 00:04
Ač na to nevypadám,

vlastním žaludečního vředa (familiérně mu říkám vřed Fred). Naštěstí mi nedělá potíže to, co sním. Nejhorší to bylo, než mi antibiotiky vymlátili ze žaludku něco, co se jmenuje baktérie Helicobacter pylori. Když mne žaludek bolí, tak užívám Maalox nebo Tums. Nezjistila jsem, že bych měla problémy dietního rázu, ale to je zřejmě velice individuální. Pokud jsem se dočetla, je dobře podrážděnou sliznici žaludku konejšit lepkavými kašovitými „blivajzy“, které vytvoří ochranou vrstvu a zabrání přímému kontaktu podrážděné žaludeční stěny s agresivním jídlem. Určitě tedy ty ovesné vločky. Velmi dobré prý je nakrájet hlávkové zelí, prosolit je a pak užívat šťávu, kterou pustí, případně je rozmixovat a užívat tu kašičku. Prý to také udělá ochrannou vrstvu a kdysi jsem slyšela, že to vyléčilo i ten vřed.

possum
464 příspěvků 13.02.05 14:24
no a prave v takovem pripade

Jenofefo, kdy jsi pretabletovana a mas znicene ty dobre, tady doporucuji jist tablety, acidophilus bifidus. Tento je take v jogurtech. Ted marne premyslim, na co bylo tatovi (ktery byl hodne nemocny a na hodne tabletach) doporuceno jist susene merunky. Vim, ze tehdy se v Cr nesehnaly, tak jsem mu je posilala.

possum
464 příspěvků 13.02.05 14:30
sorry Jenofefo,

ty dobre bakterie. Ty bakterie se mi ztratily v predchozim prispevku.

Jenofefa
1315 příspěvků 13.02.05 15:06
Acidophilus bifidus

v tabletkách znám a občas, když mám pocit, že bych měla udělat něco pro své zdraví, tak si je koupím. Ale já moc na tabletky nejsem, tak na ně vždycky zapomenu. Ale já to doháním jogurty, kefírem, kyškami apod. Ale ty mi občas dělají překyselení žaludku, tak se zase vrátím k tabletkám. Ale určitě máš pravdu, že to je dobré.

Jenofefa
1315 příspěvků 16.02.05 14:28
Barbaanek,

co tvůj žaludek? Pořád jako plný kamení?

barbaanek
99 příspěvků 22.02.05 16:25
Ahoj všichni

V první řadě děkuji za všechny příspěvky. V druhé řade sděluji, že ze záhadných obtíží se vykuklila úplně prachsprostá „střevní“ (cha cha) chřipka. Tak jako tak jsem v pondělí nastoupila do pracovního procesu, takže jsem znova takříkajíc oukej.
Díky a mějte se, mlsalové

alenka11
7 příspěvků 27.02.05 19:38
žaludeční problémy-stř.chřipka

já jsem si nechala poslat bylinné produkty na napravení trávení …
Takovou ideální dvojici OK Alfa a Emulips.Děly se divy -velká úleva -problémy velmi rychle zmizely.Vůbec nelituji 1200kč.Navíc mi zbylo na někdy příště.Objevila jsem je na
 www.webpark.cz/ddss

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz