Zajímavý článek, zajímavá diskuse

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

di
2451 příspěvků 31.01.12 13:21
Zajímavý článek, zajímavá diskuse

Rodiče s dětmi v. personál v restauraci. Může číšník odmítnout obsloužit?
A jaký je váš názor?

Reklama

Reklama

Reakce:

Drobek  31.01.12 16:24
Tak já reaguji jako první.

V žádném případě nemá restaurace právo někoho odehnat už ode dveří, nebo předem vyloučit.
Ale: ostatní hosté mají právo v klidu se najíst. Nemyslím, že by měli nebo směli někoho odhánět ode dveří už proto, že má sebou dítě.
Pokud se dítě bude chovat slušně, neřvat (nezaměnit s pláčem normálním), nebude lítat jak ze řetězu utržené a nebude házet okolo sebe jídlem, je vše v pořádku.
To je můj názor a je mi jasné, že jsou rodiče kteří se mnou nebudou souhlasit. Je mi to fuk. Když jdeme do restaurace my, rozhlédneme se kde kdo sedí a nevychovaným spratkům se vyhýbáme, i za cenu že půjdeme hladoví o dům dál.

esmeralda
4813 příspěvků 01.02.12 00:48

Nemohu jinak, než souhlasit s Drobkem na 100%.
A pakliže si někteří rodiče nedovedou poradit s vlastními rozjívenými parchanty, měly by být služby odmítnuty i jim.

iva  01.02.12 06:51

copak o to, z restaurace můžete odejít. Jenže co dělat, když na takovéhle spratky narazíte při 13-hodinovém letu…
Je zajímavé, že o malích Číňáncích jsem ani nevěděli, zato jsme přesně věděli, kde sedí Angličani. Nebo že by to byli Amíci?

esmeralda
4813 příspěvků 01.02.12 07:22

Ivo věř mi že nevychovaní spratci jsou dnes všude.
Při posledním letu (jen krátkém tříhodinovém v Oz) jsem navrhla aby jednomu takovému uřvanému dárečkovi dali dusítko…takové to co používají trumpetisté. Můj partner mě rychle opravil…že nejlépe by bylo „udusítko“.
Jaké národnosti byli opravdu nevím. V letadle se spolupasažérům nepředstavuji a oni mně také ne.

Kecal
126 příspěvků 01.02.12 07:56
iva píše: , zato jsme přesně věděli, kde sedí Angličani. Nebo že by to byli Amíci?

A nebo nekdo ze zeme kde je anglictina budto urednim jazykem, nebo se ji bezne hovori? Jako napriklad:
Antigua and Barbuda
Australia
Bahamas
Barbados
Beliza
Botswana
Brunei
Cameroon
Canada
Dominica
Ethiopia
Fiji
Gambia
Ghana
Grenada
Guyana
India
Ireland
Israel
Jamaica
Kenya
Kiribati
Lesotho
Liberia
Malawi
Malta
Marshall Islands
Mauritius
Micronesia
Namibia
Nauru
New Zealand
Nigeria
Pakistan
Palau
Papua New Guinea
Philippines
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Solomon Islands
South Africa
Swaziland
Tanzania
Tonga
Trinidad and Tobago
Tuvalu
Uganda
Vanuatu
Zambia
Zimbabwe

iva  01.02.12 13:33

Esme, vzhledem k tomu, že byli zrzaví, napadlo mne i Irsko…
Chtěla jsem jen naznačit, že příslušníci národa s mnohatisíciletou minulostí, kde se i v současnosti ctí tradiční výchova, jsou mi sympatičtější než lidé, kteří svůj nezájem o výchovu potomků schovávají za jakýsi moderní trend a rádoby přirozenost.
Tady naprosto přesně pasuje slovenské přísloví „Ohýbaj ma mamko, zakial som ja Janko. Keď ja budem Jano, nezohneš ma, mamo.“

Kecale, někdy mlčeti znamená zlato i drahé kameny dohromady…

esmeralda
4813 příspěvků 01.02.12 21:26

Ivo, opravdu mi uniklo že jsi chtěla jen naznačit, že příslušníci národa s mnohatisíciletou minulostí, kde se i v současnosti ctí tradiční výchova, jsou mi sympatičtější než lidé, kteří svůj nezájem o výchovu potomků schovávají za jakýsi moderní trend a rádoby přirozenost.
Pochopila jsem to (a soudím že i Kecal tomu tak rozuměl)že to byl výstřel na Angličany a Američany.
Asi jsme nechápaví.
Kecalovy připomínky jsou vždy stručné a k věci. Neblábolí nesmysly.
Věděla jsem že anglicky mluví velká část světa, ale netušila jsem že je těch zemí tolik.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz