Za dobré vysvědčení .... dobrou večeři?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
toffo
244 příspěvků 26.06.09 13:09
Za dobré vysvědčení .... dobrou večeři?

Také připravujete (nebo jste připravovali) na závěr školního roku oblíbené jídlo vašeho školáka? U nás doma zatím jednoznačně vedou řízky a hranolky. A tatarka, samozřejmě. Uvidíme, jak se změní jídelníček, až naroste druhý potomek pro své první vysvědčení. (Jak je znám a jak znám sebe, budu určitě vařit jídla dvě :) ).
A co se vaří (vařilo), nebo na co se zve u vás?

Reakce:
DanaJ
1136 příspěvků 26.06.09 13:23
Za odměnu..

..se u nás vždycky peče něco sladkého. Když jsem byla mladší, tak jsem si vždycky objednávala Studentský ragů (viz moje recepty).

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.09 19:53
Moji vysokoškoláci

už vysvědčení nenosí.
Synovi jsem za úspěšně ukončený semestr a postup do dalšího kola upekla jeho oblíbenou kachnu s červeným zelím a houskovým knedlíkem. Dcera zase byla potěšena kynutými ovocnými knedlíky přelité bílým jogurtem.
A já, co si pamatuji, jsem byla odměňována jahodami se šlehačkou v cukrárně.

Labužník jandule02
1089 příspěvků 29.06.09 13:00
Taky už mi děti drobátko povyrostly,

takže jsme v pátek slavili pouze přijetí na VŠ. Byly bifteky na grilu s grilovanou zeleninou a salátem, jako moučník zmrzlina s domácími jahodami a šlehačkou, zalévali jsme šampaňským s jahodami.
Když byly děti ještě školou povinné, tak si nejvíc říkaly o řízek s domácím bramborovým salátem nebo o svíčkovou. Ale u nás jsme z vysvědčení nikdy nedělali zase až takovou vědu. Nejhorší vysvědčení mých tří dětí donesla v pololetí 6. třídy nejstarší dcera - 2 trojky. Na konci roku už bylo zase vyznamenání. A syn a nejmladší měli taky vždycky na základce „vízo“, takže se to moc neoslavovalo. Na střední už to taková sláva nebyla, takže zase pro změnu nebylo moc co oslavovat, protože „trojky“ za to nestály.

Sylvie
2302 příspěvků 29.06.09 13:38
...

Našemu druháčkovi za samé jedničky jsem dnes udělala buchtičky s krémem. Má už prázdniny. A na zítra asi dalším mým dvěma školákům udělám řízky a brmaborovou kaši. Tím nic nezkazím. To si dá i náš nejmladší tříletý nejedlík Anička.

gmp
1603 příspěvků 29.06.09 13:49
Já jsem za vysvědčení dostával jen osvědčené a vyzkoušené

Osvědčený a vyzkoušený byl výprask a suché brambory. Přídavkem byl slib, že půjdu do polepšovny a na nic jiného se nehodím než pást krávy do JZD. Miloš

toffo
244 příspěvků 29.06.09 14:21
Když jsem já byla dítě,

tak jsme měli v oblibě studený předkrm - muchomůrky - z vajíčka, půlky rajčete, zasazené do bramborového salátu. Asi se nám to nejvíc líbilo po vizuální stránce, než chutnalo.

Alis
2617 příspěvků 30.06.09 13:35
U nás...

… při příležitosti narozenin, svátku, vysvědčení, výročí a oslavyhodných dnů má každý oslavenec nebo strůjce krásného dne právo volby. Dříve, když byli kluci malí, pár let vítězil bramborový guláš, pak řízky, později jsme přešli na křidélka na medu… Dnes to bývá komplikovanější, speciálně ve chvílích, když by si mělo vybírat víc oslavenců. Ustálil se takový zvyk - nevybíráme jedno jídlo, ale tematický večer (např. mexický, italský nebo řecký). Je to prostě taková hra :-)

anickav
2904 příspěvků 01.07.09 08:12
U nás

sme obyčajne išli do reštaurácie s deťmi, pretože sa im to ako malým náramne páčilo. A mali pocit sviatku. Učili sa bez problémov vždy, bolo to normálne pre nich aj pre nás rodičov, takže to nebolo odmeňovanie. Ak mali sviatok, vždy som sa opýtala, čo chcú papať, alebo čo im mám upiecť. Obyčajne viedlo pečené kura a hranolky. Torty im na šťastie nechutili. Milovali napr. odpaľované cesto plnené ananásom a šľahačkou - také pusinky, tvarohové koláče, puding s piškótami, ovocím a šľahačkou, to som napr. robila na dva plechy…zmrzlinu so šľahačkou, zemiakové lupienky…a nesmela chýbať KOFOLA!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz