z kompótu džem ???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Mikinka02
15 příspěvků 21.03.07 21:38
z kompótu džem ???

Ahojte labužníci, prosím Vás o radu. V lete sme mali bohatú úrodu marhúľ (meruňky), zavarila som asi 50 pohárov kompótu. Pri revízii špajzi som však teraz zistila, že nemám žiadny marhuľový džem. Poraďte mi prosím Vás nejaký recept ako z kompótu vyrobim džem??? Vopred moc ďakujem…

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.07 12:35
...

džem isto pôjde, zrejme to bude otázka pomeru cukru a kompótovej šťavy, ale počkaj si na niekoho fundovanejšieho. Len ma napadol jeden príbuzný, ktorý manželke pravidelne kontroluje všetky kompóty v komore a pri najmenšej známke netesnosti ich premiestňuje do bublajúceho suda. Moc dobrú záhradu z toho páli :o)))

lydia
1227 příspěvků 22.03.07 13:14
meruňky

Ze zmraženého ovoce jsem už marmeládu dělala. Myslím, že kompot by také šel na marmeládu zpracovat, ale jak píše kltko, dávat pozor, aby nebyla moc sladká. Zkus třeba meruňky propasírovat, nebo jenom rozmixovat, dej želírovací cukr 2:1, nebo 3:1, nebo jenom nějaký želírovací prášek. Podle toho jak sladkou marmeládu chceš. A povař podle návodu. Dochuť trochou toho, co kltkův kamarád dělá z kompotů své manželky. Nebo udělej s nějakým jiným ovocem, za chvíli poroste rebarbora - reveň. Aby kompot nechutnal jako kompot, tak zkaramelizuj asi 4 lžíce cukru se 4 lžícemi vody a přidej meruňky. Trochu povař, ochuť citronovou šťávou, kůrou a skořicí. Naplň do skleniček a uzavři jako marmeládu. Určitě vydrží jako marmeláda.

pekarka
410 příspěvků 23.03.07 07:08
džem

Já bych to zkusila. Ale možná bych meruňky bez šťávy rozmixovala, pak bych dala želírovací přípravek /Quentin/, provařila dochutila cukrem a lehce ho nechala rozpustit.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz