Yeni Bahar piment

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

danda  16.07.10 23:27
Yeni Bahar piment

dostala jsem toto koření a nevím co obsahuje, do čeho se požívá. Poradíte?

Reklama

Reklama

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 17.07.10 00:08
Není to

naše Nové koření? Nebo nějaká jeho odrůda?

HelcaK
960 příspěvků 17.07.10 00:11
asi jo...

German Neugewürz and Czech nové koření “newspice”, too, refer to allspice’s origin from the New World (or, alternatively, to the late point in history when it became known in the West). The same meaning has Turkish yenibahar (yeni “new” and bahar “spice”), which was also adopted by Romanian (enibahar) during the period of the Ottoman Turk Empire. Cf. also Bulgarian bakhar [бахар] and Greek bahari [μπαχάρι]. The original Arabic word, bahar [بهار] “spice”, is rarely used in the meaning “allspice”.

danda  17.07.10 00:13
Helčo,

dík, nechtělo se mi hledat na netu :-), ale voní po novém koření, ale cítím tam i hřebíček a bobkový list :-) Přidala jsem do rajské omáčky na plněné papriky a udělala jsem dobře :-) D.

danda  17.07.10 00:46
Nové koření

tak jsem překonala vedro i lenost :-) helča má pravdu

HelcaK
960 příspěvků 17.07.10 10:32
a k těm jiným vůním,

tohle o Novém koření píše Manana:
Nové koření - pochází ze střední Ameriky, do Evropy se dostalo až v 17. stol. jako jamajský pepř. Jsou to nezralé bobulky pimentovníku pravého (Pimenta tabasco, Pimenta acris, nebo Pimenta racemosa). Slučuje chuť pepře, hřebíčku, skořice a bobkového listu.

danda  17.07.10 12:44
Helčo .-)

je to tak, i ta skořice a ve velké míře je tam cítit, zapomněla jsem ji napsat, ale první dojem při přivonění byl - mletá skořice, Zdenda cítil jako první hřebíček, prostě nové koření mnoha vůní, které naše tuzemsky kupované v této intezitě vůbec nemá. Zase nové informace pro chuťové buňky :-) Měj se a zdravím

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz