Výživa a krevní skupiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bradicka
163 příspěvků 5.10.04 21:54
Výživa a krevní skupiny

Máte prosím někdo zkušenost s tímto typem výživy? Půjčila jsem si sice knížku, kterou si budu postupně číst, ale zajímá mě, jestli už to třeba někdo úspěšně praktikuje… Díky :)

Reakce:
Vali
1327 příspěvků 6.10.04 00:00
Bradičko

o této knížce něco vím, zajímal mě hlavně seznam potravin vhodných, nevhodných a neutrálních u mé krevní skupiny. Když jsem to prošla, tak se mi potvrdilo, že to co pro mě není vhodné většinou nemám v oblibě. Docela se mi osvědčilo se vyhýbat konzumaci většího množství nevhodné potravy a tak se vyhnout i případným nepříjemným reakcím. Na příklad: když vím, že mi nesvědčí rajčata, tak sním třeba jen jedno a ne víc, není pro mě vhodný kečup, většinou ho nemusím mít a když bych si ho třeba vzala k hranolkům, tak mi to určitě způsobí problém - pálení žáhy. Dále třeba byly pro mě přímo zakázané křepelky a když jsem je pekla a snědla, nesedly mi, ani jsem o ně moc nestála. Tabulka byla dobrá pro to, aby se člověk vyhnul nevhodným potravinám, nemyslím vůbec, ale jen častější a větší konzumaci. Takže na výživu podle krevních skupin věřím, tak jako na žití podle lunárního kalendáře, který je pro mě nejlepším rádcem na cestě po tomto zapeklitém světě. Dobře si to prostuduj a dej vědět co ty na to?

penda
4751 příspěvků 6.10.04 00:22
vali,

já podle lunárního kalendáře žila asi 4 roky svého života…dodržovala jsem hlavně novoluní a úplněk, co se pití a půstu týkalo a k tomu jsem cvičila každý den a jedla naposledy v 17:00 hodin a ve svých 33 jsem vypadala tak na 18…ani v 18 jsem neměla takovou váhu!…52 kg na 173 cm a tělo samý sval díky posilování........takže doporučuji…

Vali
1327 příspěvků 6.10.04 01:13
Pendi

tak to já podle toho kalendáře peru, uklízím, chodím ke kadeřníkovi stříhat vlasy, ale to jídlo podle toho ne, hubnout taky ne, i když bych to brala, co jsem na Labužníku, byl by hřích držet nějaké drastické půsty, omezit se to ano, ale zkoušet nové recepty se musí. Nebo když mě něco bolí tak vím, že to podle kalendáře za dva dny třeba přejde a vo tom to je!!!!!!!!!!!

penda
4751 příspěvků 6.10.04 07:45
vali,

tak to děláš to samé, co mamka…dokonce, když jsem objednaná k holiči já a zrovna ve znamení lva, musím se přeobjednat, protože ten termín musí využít mamka, :-)), když jsem to říkala kadeřnici, jen se smála, že pochybuje, že naší mamce ještě něco na zhoustnutí vlasů pomůže…jinak peřiny se u nás nikdy nedávají ven ve vodním znamení, 18.6. se povinně pleje zahrada, protože plevel pak méně roste…atd. a kalendář se každý rok kupuje pochopitelně jen ten lunární :-)

Bradicka
163 příspěvků 6.10.04 10:25
Teda holky,

vy jste fakt prdlý myslím to samozřejmě v dobrým… A funguje to, nebo jenom chcete, aby to fungovalo? Když se půjdu ve správný den ostříhat, tak jako že je to dobrý pro vlasy, nebo mi to zaručí, že střih i barva se vyjímečně povedou?

Vali
1327 příspěvků 6.10.04 11:23
Bradičko

tak to mám tedy dobře odzkoušené, když je to stříhání ve správný čas, tak ty vlasy tak rychle nedorůstají, snad i lépe drží. No a když nedorůstají, tak se zase nemusí tak často stříhat, což je taky úsporné. Hodně věcí je opravdu tak, jak to v tom kalendáři píší. Mám oblíbený ten od Krásné paní. Kupuji ho již po 4 roky.

penda
4751 příspěvků 6.10.04 11:44
Bradičko,

zaručí Ti to obojí…ale jestli to má fakt nějaké účinky v našem věku, to nevím, na houstnutí vlasů asi už sotva…zkus si na příští rok koupit stolní kalendář Krásné paní , tam je vše popsáno…také to vycházelo v Květech..

penda
4751 příspěvků 6.10.04 13:46
Bradičko,

napíši Ti sem úryvek z knihy, která popisuje jednotlivé „péče“ o tělo, zahradu, domácnost apod. na základě lunárních dnů, a protože ses ptala na vlasy, napíši příspěvek právě ten (název knihy je mi neznámý, mamka to kdysi přivezla ofocené z Ruska a stránka o názvu knihy chybí):
Péče o vlasy
Mnoho vlasových prostředků a prostředků proti lupům by bylo zbytečných, kdybyste při péči o vlasy dbali na správný termín. Dříve se nikdo nepodivil, když nějaký kadeřník v určité dny zavíral krám, protože věděl, že by stejně nikdo jeho služeb nežádal. Na druhé straně když znamení Lva padlo na neděli, často ho návštěvníci po návratu z kostela vyhledávali, aby mu svěřili svůj vlasový porost.

" U nás doma v Tyrolích dřív mělo jen málo mužů pleš. Snad to bylo tím, že se už při prvním stříhání dítěte dbalo na den Lva."

Správný okamžik: Dny Lva a dny Panny jsou vhodné pro stříhání vlasů. Ve dnech Ryb a Raka si vlasy stříhat nedávejte.

Kdo se svými vlasy není spokojen, například proto, že vypadávají, jsou příliš tenké nebo příliš mastné, tomu doporučujeme „kůru“, která se nemine účinkem:
Dejte si každý měsíc od února do srpna ve dnech Lva ostříhat vlasy nebo jejich konečky. lev v té době vždycky stojí v přibývajícím Měsíci a to ještě dobrý účinek posiluje. Kvalita Lva působí zvlášť dobře na mužské hormony, snad je to důvod „vlasatého“ působení dnů Lva, tj. vlasy budou silnější
V té době 2×-3× týdně rozkvedlejte 1-2 celá vejce a po umytí si je vmasírujte do vlasů. Nechte chvilku působit a pak teplou vodou propláchněte.
Důležité je, aby poslední splachování bylo studenou vodou. teplota je správná, když vodu na hlavě pociťujete jako chladnou. touto radou byste se měli řídit vždycky, i když máte zdravé a silné vlasy.
V této době vlasy nefénujte. Ale když už to musí být, počkejte s tím 1/4 hodiny. Nikdy nefénujte „proti srdti“ a horkým vzduchem, to po delší době zničí každé vlasy.

Stříhání vlasů výhradně ve dnech Lva rozhodně není žádný jiný jistý prostředek proti padání vlasů, protože vlasy nás často opouštějí po nějakých lécích, po hormonálních změnách v těle a při duševních problémech. Zvlášť po těhotenství a v přechodu vlasy padají víc, ale to se časem upraví.
Jsou-li vlasy stříhány v Panně, zachovají si déle formu a krásu. Především pro trvalou ondulaci se Panna hodí lépe, ve Lvu se vlasy příliš zkroutí.
Stříhají-li se vlasy ve dnech Ryb, často se tvoří lupy. Stříháme-li je v Raku, nedrží dobře a cuchají se.
proto, je-li to možné, v Rybách a v Raku si vlasy ani nemyjte. Jistě, hodně lidí, a zejména mladých, si myje vlasy skoro každý den, ale v mládí tělo také víc vydrží. Později se raději začněte řídit touto radou.
Chcete-li se z nějakých důvodů zbavit chloupků na těle, pak si zvolte čas ubývajícího Měsíce. neměli byste promeškat Kozoroha v ubývajícím Měsíci (jen v první polovině roku). Pak chloupky tak rychle nerostou. ale nepřehánějte to s vytrháváním obočí.

„Vzpomínáte na pravidlo o 18. červnu? V ten den vytržený plevel už nedoroste. co platí pro plevel, mělo by vlastně platit i pro chloupky na těle, pomyslela jsem si, když jsem byla mladé děvče a 18. června jsem si vytrhala chloupky z obočí podle tehdejší módy úzké linky. Bohužel to fungovalo až příliš perfektně a mezitím už dávno není uzoučké obočí moderní. někdy to není tak dobrý nápad, vybrat si nejlepší den v roce.“

Kari
545 příspěvků 8.10.04 11:41
Pendooo,

já jsem z toho jelen. Jak poznám, že jsou dny Lva nebo jiného znamení? To se asi nemyslí období, jako třeba že Lev je od 21.7-22.8. takže po celou tu dobu by byly dny Lva? Nebo jak to je.. Kdy jsou dny Lva třeba teď? Já si chci ostříhat vlasy a hrozně se toho bojim, tak bych si to raději posichrovala.. (Co kdyby to fungovalo, člověk nikdy neví)

penda
4751 příspěvků 8.10.04 12:48
Kari,

zrovna dnes a zítra je den ve znamení Lva a 11.-12. 10. včetně je den ve znamení Panny…nevím, podle čeho je ten den zrovna v tom znamení, souvisí to určitě s Měsícem, ale v tom lunárním kalendáři je každý den popsán, jednak v jakém je znamení, jednak, co je v ten den dobré dělat a jednak, zda je Měsíc v úplňku, novolunní…atd…pouze rozpis dnů podle znamení si můžeš stáhnout i na slunečnici …a informace o každém znamení Ti mohu oskenovat a poslat…ušetříš tak nějakou tu kačku za stolní kalendář :-)…a pro informaci: na slunečnici už je i lunární kalendář na příští rok :-)

Kari
545 příspěvků 8.10.04 14:30
Pendo,

díky moc! Jsi zlatíčko. Tak jestli to nestihnu do úterka, tak můžu ke kadeřníkovi až za měsíc , to je blbý…

Na ten kalendář už jsem koukala předtím, ale přijde mi za 229 Kč dost drahý. Stojí to za to? . Jsou tam aspoň hezké obrázky? Jde mi u kalendáře hlavně o celkový design. Ale možná si ho koupím, protože mě ty záhady okolo měsíce hrozně zajímají

Kari
545 příspěvků 8.10.04 14:40
Pendo,

až teď jsem si všimla, že na těch stránkách Krásné paní jsou ukázky obrázků. Některé jsou moc povedené. Škoda, že kalendář není nástěnný.., ale stolní..

penda
4751 příspěvků 8.10.04 15:21
Kari,

v lunárním stolním kalendáři nemám žádné obrázky…odešlu Ti na mail oskenovanou stranu, abys viděla, jak to vypadá, je to drahé, ano, k tomu kalendáři dostaneš ještě knížku, takovou brožuru o znameních atd.

Vali
1327 příspěvků 8.10.04 20:13
Kari

máš pravdu, že je drahý, ale ušetřím to jinde a věř mi, že i jako důchodkyně si ho každý rok kupuji. Dám ti příklad: stane se, že dejme tomu je den, kdy mě třeba po něčem pálí žáha. Když v tom kalendáři zjistím, že tyto dny jsou takové, že by se neměla jíst smažená jídla, tak vím, že to pálení je dočasné, protože jsem udělala chybu ve stravování. Když se podle kalendáře trochu řídím, předejdu různým zbytečným zdravotním problémům. Když se mi v srpnu při povodni utopil a vyhodili jsme ho, věř mi , že mi po zbytek roku velice chyběl.

Vali
1327 příspěvků 8.10.04 20:15
Pendo...

nevím jestli by se to smělo, opsat vždycky to co na tom kalendáři zrovna na určité dny jde. Ale asi by se to nesmělo kvůli autorským právům. Co ty na to?

penda
4751 příspěvků 8.10.04 20:33
vali, nevím,

ale vychází to v časopisech, zrovna teď je to v tom novém „Fajn život“, takže si myslím, že by to vadit nemělo…

Vali
1327 příspěvků 8.10.04 21:37
Pendi

kdyby se to neopsalo doslovně, ale nějak zaobaleně, tak by to snad nemuselo nikomu vadit, třeba by se to dalo i nějak zábavněji formulovat, co myslíš?

Vali
1327 příspěvků 8.10.04 21:45
Kari.

Ještě ti chci říci, že jsou dvě velmi zajímavé knihy Neznámá moc luny jsou to dva díly. Nevím jestli se dají koupit, ale možná půjčit někde v knihovně. Tam jsou všechna vysvětlení o velkém vlivu Měsíce na náš život. Stačí jenom vědět, jak úžasná síla to je, když ovlivňuje příliv a odliv moře.

1irena
597 příspěvků 8.10.04 21:50
.....

já v tomhle jsem tak trochu „nevěřící Tomáš“. Vali, hned jsem koukla do on-line katalogu knihovny a našla toto:

PAUNGGER, Johanna: Neznámá moc Luny : Vliv cyklů Měsíce na lidské zdraví

Neznámá moc Luny v kostce

Neznámá moc Luny 2 : výživa a péče o tělo v souladu s lunárními a přírodními rytmy

Je to ono?

1irena
597 příspěvků 8.10.04 21:51
Hmmm

a všehcny jsou rozpůjčované tak si je zarezervuju

penda
4751 příspěvků 8.10.04 21:58
Bradička...

…se ptala na krevní skupiny a my jsme z toho udělaly lunární problematiku…:-)

Bradicka
163 příspěvků 9.10.04 00:28
Pendo,

to vůbec neva, je to zábavný

Vali
1327 příspěvků 9.10.04 01:10
Bradičko

to mě mrzí, že se to zvrtlo, ale s těmi krevními skupinami to tak vážně jako s tím kalendářem neberu. Jsou to právě ty knihy a jsou zajímavé, osud tomu chtěl, že se mi při povodních neutopily, protože jsem je stále pročítala, tak nebyly v knihovničce a tudíž se zachránily, jinak jsme úplně o všechny knihy přišli.

Kari
545 příspěvků 11.10.04 09:02
Vali,

a taky Ireno a Pendo, díky za podnětné informace. Ty knihy si půjčím v knihovně a určitě přečtu!

penda
4751 příspěvků 12.10.04 22:20
Stravování podle krevních skupin
Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 13.10.04 11:40
Pendo,

jukla jsem na svou skupinu (0) a zjistila jsem, že bych asi nemohla jíst nic co mám ráda a měla jíst to, co nemusím (třeba maso…) - k tomu, co jíst a co ne jsem se dostávala celkem složitou cestou a myslím, že konečně vím, co mi dělá dobře a prospívá
takže krevní skupiny nebudou mou parketou :-)

každopádně díky za poučení *

Bradicka
163 příspěvků 13.10.04 22:51
Masožravec a lovec

teda jsem, to na tu mou skupinu 0 sedí, ale jinak je hrozná spousta jídla, které miluju, v těch pro mně nevhodných, třeba sýry a všelijaké kefíry a kyšky… Tak z toho moc nadšená nejsem. Ach jo. Navíc ani vůli moc silnou nemám, tak z výživy podle krevních skupin asi v mém případě nic moc nebude

Vali
1327 příspěvků 14.10.04 01:37
Bradičko

vůbec se nezatěžuj nějakými zakázanými jídly, organizmus by ti sám dal vědět, že to nemáš jíst, když ti to nic nedělá, tak proč se omezovat, mě to jen potvrdilo, že v tom zakázaném je dost druhů, které nemusím mít. Je třeba brát to pro orientaci. Mě se taky nedoporučuje sádlo a škvarky, ale když na to dostanu chuť tak si to vezmu, tělo to potřebuje, Zrovna tak solit bych taky moc neměla, ale jednou za čas si klidně dám slané brambůrky, nesmí to však být denně. :-)))))) To by nebylo dobré. Čauky.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz