Vymazane digitalni fotky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník katuska02
11 příspěvků 15.09.06 23:02
Vymazane digitalni fotky

ahojda
nevite nahodou nekdo (pepicek je pocitacovej machr) jestli jde jeste navratit k zivotu vymazane digitalni fotky z fotaku? Teda ja dala sformatovat a 200 fotek z Madeiry mi zmizelo. Jsem manas.
Predem diky katuska

Reklama

Reklama

Reakce:

zlata
1200 příspěvků 16.09.06 09:30
...

Jestli se na tu kartu nic nefotilo a zůstala po formátování nepoužitá, jít by to mělo. Je na to potřeba spec. program a čtečka na karty. Jestli máš čtečku, program nechám někde vyhrabat a případně pošlu na email.

Labužník katuska02
11 příspěvků 16.09.06 16:15
Zlate (vymazane fota)

Ahoj Zlato,
moc dekuji za odpoved a bohuzel se obavam nejhorsiho. V panice jsem totiz 1 fotku nafotila. Jeden zachranny program jsem si uz stahla a ten nic nenasel (ale byl zadarmo tak nevim jestli mu mam verit). Ale zatim mi nikdo nedokazal rict jestli tahle 1 nestastna fotka mohla prepsat vsech 200 puvodnich nebo jestli tam tech zbylich 199 z Madeiry jeste nekde je.

Labužník housenka02
609 příspěvků 16.09.06 17:02
Katuško,

skoro bych řekla, že právě ta jedna nešťastná fotečka překryla vše původní co tam bylo a tobě asi nezbyde nic jiného než jet na Madeiru příští rok znovu…

zlata
1200 příspěvků 17.09.06 10:48
...

Máš asi špatný program. Zkoušeli jsme to kartě, z které bylo vymazáno 130 fotek a která potom byla zformátovaná. Nafotili jsme na ní 5 fotek a program našel nejenom těch 5, ale i část těch co byly smazané před formátováním. Určitě to půjde a pokud je foťák vidět v počítači jako další disk, nemusíš mít ani čtečku. Jedna fotka, kterou jsi tam nafotila určitě nepřepsala všechny ostatní, možná jednu, dvě.

Ivo
1045 příspěvků 17.09.06 11:37
Zlatko...

…i můj názor…

heja
312 příspěvků 17.09.06 12:46
Testík

Ahoj, odborníci,
myslím, že tohle téma je nanejvýš užitečné a stálo by za to, aby Ti, kdo tomu rozumí, podrobněji poradili takovým foto-diletantům jako jsem například já. Včera jsem stáhla fotky na disk, smazala z karty a teď jsem zkusila foťák, dle Vaší rady, přes USB znovu připojit, ale našla jsem jen jakés prázdné adresáře a zřejmě nějaký obslužný (nečitelný) soubor. Pěkně prosím, vysvětlete a případně i zdůvodněte, co se vlastně na té kartě odehrává a) po smazání a b) po zformátování a jakže se to pak obnoví. Také, máte-li vyzkoušený nějaký freeware na obnovu, doporučte.
Věřím, že dříve nebo později si s fotkami provedu totéž co Katuška a moc by se mi to pak hodilo. A věřím, že je nás, takových odborníků více. Možná by stačil aspoň nějaký vyzkoušený odkaz.
Díky, díky, díky moc už předem.

zlata
1200 příspěvků 17.09.06 15:04
...

Ptala jsem se manžela a tady je stručné a zjednodušené vysvětlení. Při mazání (a to platí i pro diskety, nebo pevné disky) se jen zneviditelní fotky nebo jiné soubory a místo nich se ukáže volné místo. Všecho tam ale je až do té doby, než se to uvolněné místo začne plnit něčím jiným. Pak už je záchrana problematická a čím víc se fotilo, nebo přidávalo na disk, tím míň věcí se daří zachránit. U formátování je to trochu podobné, děje se tam víc věcí, záchrana je někdy o něco komplikovanější, ale jdo to taky.
Vždy platí, že při takovém maléru se NESMÍ fotit, instalovat nové věci atd. Tím se připravujeme o možnost obnovy.
Programů je hodně, od free až po placené a skoro vždy platí, že čím chytřejší tím dražší. Pro obnovu smazaných fotek i po formátu karty se dá použít free program „Zero Assumption Digital Image Recovery“, který je ke stažení třeba na

http://www.stahuj.cz/…ge-recovery/

Pro běžnou práci je free a po zaplacení toho umí víc, ale na fotky to stačí, teď jsme jej dozkoušeli. Funguje perfektně, jen se nenechte zaskočit časem, který potřebuje. Je sice anglicky, ale má celkem intuitivní ovládání a dá se to zvládnout. Kdyby bylo nejhůř, dám sem stručný návod.

heja
312 příspěvků 17.09.06 22:03
Rady nad zlato, Zlato !

Zlato, jsi vskutku hodna svého nicku. Díky moc, vyzkouším a natrénuji, abych to uměla až se mi to také přihodí. Dík i za vysvětlení, nějak jsem si neuvědomila, že karta je paměťové medium jako každé jiné. Stydím se, stydím.
Katuško, přeji hodně štěstí, snad se Ti to ještě povede.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz