Výmaz obrázku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 30.03.10 13:10
Výmaz obrázku

u receptu "http://www.la­buznik.com/re­cipe.php?ID=24114

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 30.03.10 13:11
...

No, podívej, Pepíčku, co ty odkazy dělají…

Nero
297 příspěvků 30.03.10 20:23
Vladko...

Já tomu moc nerozumím (jsem nakonec jen pes), ale ta nová možnost vkládání obrázků je ve zkušebním provozu a funguje jen zčásti. Pro vkládání obrázků novou metodou Pepíček vyhradil v receptu vpravo nahoře prostor, do kterého se vkládají obrázky a jejich popisky. To, co by do tohoto prostoru zasahovalo, jej obtéká zleva, včetně těch obrázků, které jsme si tak pracně naprogramovali v prostoru pro seznam ingrediencí. Proto teď naše obrázky nejsou vpravo, ale uprostřed. Pokud chceš ukládat obrázky novou metodou, musíš ty své obrázky z ingrediencí vymazat.

Recepty lze otevírat různými URL, nové vkládání obrázků funguje jen přes URL ve tvaru:
http://www.labuznik.com/recipe.php?…
(00000 je číslo receptu) – v této formě se recepty otevírají jen z titulní stránky. Otevře-li se recept odjinud, obrázky nelze vkládat. Tak je tomu při otevření ze sekce „recepty“ (odkaz nahoře na stránce):
http://recepty.labuznik.com/…azev_receptu
Nefunguje to ani při otevření receptu ze seznamu oblíbených receptů:
http://recepty.labuznik.com/recipe.php?…
Stejný tvar má i URL receptu ze seznamu „moje recepty“, pokud recept otevřeme jako náhled. Použijeme-li u vlastního receptu možnost „upravit“, má URL tvar:
http://muj.labuznik.com/…t_recept.php?…
a vkládání rovněž nefunguje, což je otravné, protože se musí touto cestou nejdřív odstranit naše staré obrázky a pak s použitím první URL vložit nové.

Používám Firefox verzi 3.6.2 a tento prohlížeč nedokáže otevřít galerii mých obrázků. To se nepodařilo opravit ani po provedení všech Pepíčkových rad, které mi poslal v soukromých zprávách. On má starší verzi FF a v té mu to chodí. Všiml jsem si, že stejný problém hlásil Mánek. Teď používám Explorer a v tom to funguje.

Věřím, že to jsou všechno jen potíže růstu, které se podaří postupně odstranit.
Zdraví Nero

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.10 07:54
Nero,

nejen hlásil, on ho hlásí pořád. Mě to totiž nejde ani v exploreru, tedy v mém účtu. Pokud jsem to zkusil v jiných (je několik labužníků, kteří mi důvěřují natolik, že mi svěřili své heslo a kterým jsem vkládal do deníčků fotky), tak to v exploreru funguje, ale ve FF také ne.

Manana
1515 příspěvků 31.03.10 08:56
Mánku a milý pse Nero

domnívám se, že to bude ve Firefoxu 3.6.*, už velice mnoho lidí si na něj stěžuje, asi se nepovedl a nechtějí to přiznat. Já zůstávám u FF 3.5.8, ve kterém vše funguje jak má a zatím na tu šestku přejít nehodlám.

Zdravím Labužníky fajrfoksáky.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.10 11:55
Maňánku, HEURÉKA!!!

Přeinstaloval jsem to na FF 3.5.8 a FUNGUJE MI TO!!!

Díky moc!

Nero
297 příspěvků 31.03.10 20:12
Ať žije Maňana...

Nainstaloval jsem FF verzi 3.5.9 a chodí to úplně bez problémů. Zdá se, že nejnovější nemusí být vždycky nejlepší

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.10 21:03
Nero, Mánku

nechápala jsem, co máte za problém. Taky používám FF, podívala jsem se na verzi a mám též 3.5.9

Nero
297 příspěvků 31.03.10 21:24
Ivo...

On to Pepíček také nemohl pochopit, protože má také verzi 3.5.x a na té mu to chodí. Teď už je jasné, že se Labužníkům zatím nedoporučuje upgrade na FF 6.x.x. Ještě jednou díky Maňanovi, jsem na FF zvyklý a s MSIE pracuji nerad.

penda
4752 příspěvků 31.03.10 21:32
Nero,

ale to není můj recept, proto ten starý obrázek nejde vymazat. Myslela jsem si, že automaticky zmizí, nezmizel.

Nero
297 příspěvků 31.03.10 22:48
Vladko...

Ten původní obrázek je umístěn jako první položka v seznamu ingrediencí a k úpravě ingrediencí je třeba znát heslo. Napadl mě způsob, jak se vyhnout vymazávání původních obrázků: Stačí při úpravě receptu dát na poslední řádek v poli „Úvod k receptu“ tag BR CLEAR=right (napsal jsem to bez závorek, aby se to náhodou nepřeložilo. To posune nadpis Ingredience pod Pepíčkův prostor pro obrázky a původní obrázek bude vpravo. Pak je možné umístit do Pepíčkova prostoru obrázek jiný a budou tam 2 obrázky pod sebou. To řešení není vůbec ale vůbec elegantní a nemyslím, že by to udělalo Pepíčkovi radost

Nero
297 příspěvků 01.04.10 16:54
Pepíčku...

Právě jsem zjistil, že na stránkách pro tisk receptu se obrázky rovněž nezobrazují

pepicek
1309 příspěvků 05.04.10 18:05
Nero

i všichni ostatní, snažte se spíš nedávat porůznu orientované obrázky v HTML kódu do stránky, důvodů je několik:

1. nové vkládání obrázků je spojeno s obrázkovou galerií a obrázky lze snadno administrovat, to s obrázky uvnitř receptu dělat nelze, navíc bude možné je použít i ve vyhledávači, což je funkce, která je tam již pár let připravená, ale ještě nebyla zprovozněna

2. připravuju novou šablonu stránky s recepty, která podomíácku vložené obrázky zase posune a v každém receptu to bude vypadat jinak

3. sem zapomněl, když sem psal dvojku

pepicek
1309 příspěvků 05.04.10 18:09
Nero: tisk obrázků

pracuje se na tom, tisk receptů čeká zá:,–(ní změna, aby bylo možné tisknout z s obrázky či bez, naležato či na stojato a případně i s vybranými příspěvky z diskuze

jolana
5065 příspěvků 07.04.10 19:11
Pepicku, prosim ..

..ked som zacala vkladat foto, tak pri kazdom bola moznost zmazat obrazok/foto. Od vcera tato funkcia zmizla?! ..alebo je problem u mna v zobrazeni stranky..

pepicek
1309 příspěvků 08.04.10 03:57
Vymaz obrazku - jolana

Odkaz na vymaz obrazku se zobrazi pouze pokud jsi sama vlozila obrazek, nelze odstranit obrazek vlozeny nekym jinym.

Pozor take na velikost pismen v uzivatelskem jmenu pri prihlaseni. Pokud se prihlasis jako jolana a ulozis obrazek, pak jej nebude moct smazat kdyz se jindy prihlasis jako Jolana. System te nepozna jako autorku vlozeni obrazku.

jolana
5065 příspěvků 09.04.10 15:12
Pepicku,

sice som nezdatna technicky a pod. ale pamat mam ako kosatka. Aby som sa prihlasila inac ako pod malym zaciatocnym pismenom mozne nie je. Jednoducho z moznosti ktore si napisal nie je pravdepodobna ani jedna. Ten krizik s vymaz obrazek sa mi tam uz jednoducho z jedneho dna na druhy nezobrazuje. Nevadi ale.....len trosku noo…v podstate na to ako so mnou zaobchgadza kruto nas pc park dost

Nero
297 příspěvků 09.04.10 16:43
Pepíčku...

Odkaz na výmaz obrázku se sice zobrazuje pod každým obrázkem, ale je naprosto nefunkční. Po kliknutí na něj se zdá, že se něco děje, ale obrázek se nevymaže

pepicek
1309 příspěvků 11.04.10 10:48
chybička při posledním updatu

mazání obrázku nyní funguje, při uložení se nezapisoval vlastník obrázku, proto ho pak nešlo smazat. Už je to opraveno.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz