Vosi Hnizda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník kocka02
15 příspěvků 08.12.04 19:06
Vosi Hnizda

Cim se daji nahradit klasicke detske piskoty v receptu na vosi hnizda?daji se pouzit ty dlouhe cukrarske piskoty, navrchu pocukrovane, ktere se pouzivaji napr na tiramisu?

Reakce:

babi
6360 příspěvků 08.12.04 19:53
...

kocko, používám někdy kolečka upečená z lineckého těsta

Labužník kocka02
15 příspěvků 09.12.04 18:42
...

tak to tay nevim jsetli pujde, jsem toitiz ve Francii, a netusim co s tim

ajta
590 příspěvků 09.12.04 19:50
a co takhle piškoty vlastní výroby??

porozhlédla jsem se po internetu a našla recept na piškoty:

4 žloutky
125 g cukru
4 bílky
50 g škrobové moučky
100 g hrubé mouky
4 lžíce práškového cukru
pergamenový papír na plech

Postup přípravy:
Jeden nebo dva plechy vyložíme pergamenovým papírem. Troubu vyhřejeme na 200 stupňů. Žloutky s jednou třetinou cukru utřeme do pěny. Z bílků a zbylého cukru ušleháme pevný sníh, přidáme škrobovou moučku. Sníh spojíme s utřenými žloutky a zlehka zamícháme prosátou moukou. Husté piškotové těsto dáme do cukrářského sáčku a tvořítkem s větším otvorem stříkáme na plech v patřičných odstupech podélné tvary dlouhé asi 8 cm. Piškoty pečeme 12 až 15 minut do světležluta na prostřední příčce trouby. Upečené necháme na papíru vychladnout a posypeme je práškovým cukrem.

babi
6360 příspěvků 09.12.04 21:23
...

no jestli hledáš recept na piškoty, tak originální je na Labužníku Italské piškoty .Ta kolečka z lineckého těsta jsem také myslela doma upečená.

babi
6360 příspěvků 09.12.04 21:28
P.S.

Já myslela co použít pod vosí hnízda a ne na těsto. Promiň, špatně jsem porozumněla

tresnicka
58 příspěvků 09.12.04 22:42
vosi hnizda : pro kocku

Kocko, ja sama ziji take ve Francii a vsude, kde recept zada ceske piskoty zcela bez problemu to nahrazuji s „biscuits à la cuiller“. To jsou ty ktere se pouzivaji tady u nas prave na „charlotte“.
Preji Ti mnoho zdaru ve vyrobe vosich hnizd.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz