vodní kaštany...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 25.01.05 21:08
vodní kaštany...

viděl je někdy, někde, někdo? Používají se v orientální kuchyni. Vesměs se prodávají v konzervě.

Předem děkuji

Reakce:

Labužník Sarka
433 příspěvků 26.01.05 00:04
???

Znam jen vyloupane jedle kastany a prodavaji se v konzerve.

Labužník Berry02
80 příspěvků 26.01.05 08:59
Vodní kaštany

jsem ještě sice neviděla, ale mohlo by se to dát koupit někde kde prodávají suroviny pro asijskou kuchyni. Na netu jsem našla jen to, že jsou to hlízy čínského orobince, po oloupání se nakládají jako celé bílé kuličky. Vynikající delikátní jemnou chutí a křupavou konzistenci, používají se obdobně jako bambusové výhonky,
i se stejně skladují. Nabízí to www.shoppingcity.cz za cca 20,– Kč za plechovku od firmy F.W.Tandoori s.r.o.
Ale také jsem na netu vyčetla, že jsou to (dnes už asi nejsou): "Vodní ořechy – kotvice. Tyto ořechy upadly již úplně v zapomenutí. Ale údajně se našly hojně např. při vykopávkách ve Švýcarsku, v kolových stavbách z mladší doby kamenné. Jsou to plody vodní rostliny kotvice (Trapa natans). Její plody jsou lesklé, čokoládově hnědé a mají ostré háčky. Někde se nazývaly „vodní kaštany“. Tyto ořechy měly patrně dříve stejně důležitou úlohu ve stravě, jako dnes brambory. Byly známy i ve starém Římě a ve středověku si je mniši pěstovali uměle v klášterních rybnících. V dobách chudoby se z nich i pekl chleba, což zmiňuje také slavný Matthioliho herbář. Ořechy kotvice se i běžně prodávaly na tržištích. "
Takže se dají koupit na netu, nebo zbývá zajet do Švýcarska a nějaké si nakopat

babi
6360 příspěvků 26.01.05 13:26
...

Berry, Ty seš zlato Koukla jsem se na Tvůj zdroj a je to přesně ono, tedy ty čínské! O těch ze švýcarských vykopávek, bych asi tak velký zájem neměla, spíš o něco jiného z mladé doby kamenné . Ale když popisují ty vodní kaštany (ony to vlastně kaštany nejsou) a říkají, že jejich chuť je podobná bambusovým výhonkům, tak podle mého to tak tedy zrovna není. Já ty kaštany nesmírně miluji a když píši nějaký recept z Orientu, tak je vesměs vypouštím, protože jsem si myslela, že se zde nedostanou koupit, i když opravdu dodávají pokrmům svěží křupavou báječnou chuť. Používám je v některých pokrmech již víc jak 30let.

Ještě jednou Berry, díky za ten všechen čas při hledání na webu!

babi
6360 příspěvků 26.01.05 13:29
...

Šárko, děkuji Ti moc, žes chtěla pomoct, ale jedlé kaštany znám

Labužník Berry02
80 příspěvků 26.01.05 13:52
vodní kaštany

Nemáš zač Babi, já byla zvědavá co to vlastně je, protože jsem to ještě neviděla a myslím že ani nejedla. Ale teď když vím jaká je to lahůdka, tak pokud na to narazím tak je koupím a vyzkouším v nějaké číně.
Hezký den Berry

Labužník Sarka
433 příspěvků 26.01.05 14:03
Asi chyba

Nekdy se stane, ze pro jeden druh jsou dva nazvy. Neva, alespon jsem projevila snahu

babi
6360 příspěvků 26.01.05 14:32
...

Šárko, nic si z toho nedělej

petromil
90 příspěvků 09.02.05 22:44
vodní kaštany

Nowaco prodává mraženou zeleninovou směs,je v tom hrášek,bambusové výhonky,vodní kaštany a už si nevzpomenu jaká zelenina.Mám takový dojem,že výrobcem je Bonduell a prý také vyrábějí směs s vodními kaštany v konzervě.

chocolat
106 příspěvků 13.02.05 16:19
findus

jsou i v jedné ze zeleninových směsí od firmy findus-osobně mám tuhle značku nejradši

babi
6360 příspěvků 13.02.05 16:27
...

Petromil a Chocolat, děkuji vám oboum za zdroje, i když já raději ty samotné, ale i tak je to dobré vědět, že jsou k dostání alespoň v zeleninové směsi

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz