Vodní kámen v záchodové míse

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kari
545 příspěvků 30.07.04 15:05

Když už tady byla řeč o čištění nerezu, mám velký problém, jak odstranit zažloutlý vodní kámen v záchodě. Někdo mi poradil nechat tam delší dobu louhovat savo, ale to pomohlo jen málo. Oškrábat to taky moc nejde, nevíte někde o nějakém spolehlivém přípravku? Díky moc za odpovědi.

PS: snad nevadí, že to s vařením moc nesouvisí, i když v té konečné podobě…přeci jen ano..

Reakce:

Kari
545 příspěvků 30.07.04 15:10
Oprava

mělo být: nevíte někdo…

rosnicka
262 příspěvků 04.08.04 15:47
kyselina solna

viz vice u prispevku vodni kamen

Eleeen
1127 příspěvků 05.08.04 12:09
kyselina solná ...

… HCl, tedy kyselina chlorovodíková nebo taky chlorovodík

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 15.09.04 16:07
...

taky jsme s tím doma měli problém - máme pitomou vodu a kámen se usazuje příšerně - savo ani domestos nepomohl a kamarádka mi dodala trochu prostředku, který se používá při servisu myček nádobí (velké myčky - v restauracích, jídelnách…) - jmenuje se nějak jako Odstraňovač vápenných usazenin a to opravdu zabralo
jen nevím, jak ho sehnat - můžu tady veřejně prozradit firmu? - ale mají ho jen ve velikém balení…

1irena
594 příspěvků 15.09.04 17:15
HCl

je naprosto spolehlivá

habana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.04 01:25

Kari, kari, tohle ale není příspěvek do rubriky mimo mísu. Tohle je příspěvek přímo vo míse. ) Tak mne letmo napadá, co takhle aplikovat nedodržení některých stěžejních zá:,–( z mého receptu „Labužníkův guláš s razancí ekrazitu“ ? Je fak, že pak budeš mít na záchodě zcela jistě zčerstva vymalováno, ale hlavně: mísa nikde… takže vodní kámen je kde ??? (patrně na stropě, že…)

Kari
545 příspěvků 03.12.04 10:19
Hahaa

Habano, to je sice zcela grandiózní nápad, leč mám k němu přinejmenším dvě zá:,–(ní výhrady: Za prvé, díky výbušnosti Tvého razantního guláše by zcela jistě vznikla velmi nebezpečná kontaminace, jenž by deroucí se skrze, pány soudruhy nekvalitně stvořené, stoupačky paneláku přivedla do bezvědomí sousední nájemníky. Což nemohu mít na svědomí. A za druhé, zmizení a následná absence záchodové mísy by mohla způsobit zamoření a znečištění ostatních bytových součástí.
Raději zůstanu u kyseliny chlorovodíkové , která se jeví jako spolehlivý prostředek k odstranění vodního kamene.

porah
32 příspěvků 09.12.04 18:38
...

jestli je dotaz ještě aktuální, zkus znovu Domestos - ale jen ten zelený - mně se osvědčil

ajta
590 příspěvků 09.12.04 19:52
pozor na HCl ...

jako prostředek na odstranění vodního kamene v záchodové míse je vskutku účinný a značně razantní…
ale pozor na praskliny!!! kdo má poškozenou mísu (prasklina), neměl by HCl používat, nebo se mu časem mísa rozpadne…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz