vlastné poznámky k obľúbeným receptom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník gabika
117 příspěvků 06.11.05 17:54
vlastné poznámky k obľúbeným receptom

…neviem, či sa to dá, ale možno by som privítala možnosť písať si k receptom, ktoré mám zaradené medzi obľúbené v „Mojom Labužníkovi“ poznámky.
Poznámky typu - pri 1/2 cesta sa mi to zmestí na stredný, modrý plech (ja viem ktorý ), alebo - tutok dať viac cukru, Peckovi to takto chutá (ja viem komu ) Čo vy na to?
Nechcem meniť pôvodné recepty uložené na Labužníkovi, šlo by výlučne o poznámky pre moju potrebu.
 Gabika

Reklama

Reklama

Reakce:

xgoni
63 příspěvků 06.11.05 19:06
skvelý nápad,

teda ja by som to rozhodne privítala, aj keď notoricky varím „od oka“ a málokedy sa mi podarí vydržať postupovať presne podľa receptu, furt začnem experimentovať… alebo vlastne práve preto… Presne tie vychytávky, ako spomínaš, to je veľmi šikovné mať v poznámkach.

Otázkou ale zostáva, či by to tak chceli aj ostatní a predovšetkým, či by bol niekto ochotný to aj spojazdniť na labužníku…

Sněhurka
446 příspěvků 06.11.05 20:43
Gabiko - výborný nápad

Zrovna jsem s Irenou řešila, na jak velký plech se má dělat litý tvarohový koláč. Musela jsem to tipnout, protože jsem si to už nepamatovala. Zatím tento problém řeším tak, že si recept vytisknu, a do výtisku si pak dělám poznámky. Možnost elegantní editace receptu přímo na Labužníku bych taky uvítala
A navíc, což už se tady několikrát řešilo - možnost výběru komentářů k receptu, které si chci taky vytisknout.
Pepíčku, co Ty na to?

DanaJ
1136 příspěvků 21.11.05 12:22
Souhlasím...

…je to bezva nápad. Já totiž také trpím fantasmagórií, tak by nebylo od věci si sem tam připsat nějaké to vylepšeníčko či upravení receptu dle chutí blízkého okolí. Nebo třeba že jsem nahradila originál surovinou jinou a bylo to jedlý. Nebo třeba mám ráda sladší, tak jsem tam dala o hrnek cukru víc apod.

esmeralda
4813 příspěvků 22.11.05 06:01
Vlastné poznámky k obľúbeným receptom - Gabika,

vyřešila jsem to tak, že k receptu napíšu komentář ve kterém podotknu svoji obměnu. Recepty se ukládají i s komentáři, takže si jen vyhledám komentář se svojí přezdívkou a přečtu si ho.

Labužník gabika
117 příspěvků 22.11.05 07:26
pre Esmeraldu

…to je fakt, niektoré poznámky si takto ukladám aj ja, ale niektoré sa do komentárov jednoducho nehodia - koho zaujíma na aký veľký plech to dávam ak si zmenším dávku tak akurát pre nás, resp. naše subjektívne chuťové poznámky…

Alice_G
505 příspěvků 22.11.05 18:40
soukromé poznámky

Gabiko, naprosto s Tebou souhlasím, navíc některé mé poznámky jsou dost expresivní… Nevím, proč autora jistě dobře míněného receptu mám stresovat komentářem „čekala jsem, že se to zdrcne, a taky se to sakra zdrclo“, což jsem si připsala k jakési rybě (ne z tohoto serveru), která se při pečení na pánvi zalévala jogurtem. Ale třeba tam patřily ty hrudkovité neapetitlich cucky v řídkém výpeku…
Také si tam poznamenávám, co na to říká rodina, a to už je určitě ostatním Labužníkům ukradené, že.. Proto myslím, že osobní komentář bych nechala jako fakt osobní.

Tasma
415 příspěvků 14.02.06 14:29
označení receptu

Já zase poznámky ani tak moc nepotřebuji, ale ráda bych měla možnost si jedním klikutím viditelně označit v oblíbených vyzkoušený a dobrý recept. Teď to řeším tak, že mám v deníčku vypsány různé kategorie a vždy po uvaření nového receptu a schválení jedlíků, že je možno ho opakovat, tam tento recept zařadím. Ale ta první varianta je daleko jednodušší - jen otevřu oblíbené třeba v kategorii kuře a hned vidím, co bude dnes dobrého. A taky bych nemusela, když jsem líná recept do deníčku zkopírovat, marně pátrat v paměti, které z těch kuřat bylo to, co nám všem tak chutnalo.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz