Víže, že sedimikrásky...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.05 09:23
Víže, že sedimikrásky...

…mají jedlé květy a báječně se hodí skoro na každý zeleninový salát. Jen tak na velkou mísu nasypat cca 12 květů. Báječně to vypadá a chutná - mám to vyzkoužené. Dostala jsem to jako radu od jedné „báby kořenářky“. A také při procházce po louce jen tak sníst 5 květů prý pomáhá proti bolení hlavy

Reakce:
Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 01.08.05 09:41
ale,

když oni jsou v nich takoví malí broučínkové… co s nima?

esmeralda
4813 příspěvků 01.08.05 09:51
Víte že sedimikrásky... Lucianko

Umyj je ve vodě do které jsi přidala sůl. Uvidíš jak rychle típlíci vyplavou.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 01.08.05 11:10
...

No jo, ale pak už to nebudou taková pěkná kvítka :-(

Takže volba je - krásné kytičky se zvěří, nebo umáčené bez příchuti ******

DanaJ
1136 příspěvků 01.08.05 11:31
Je to pravda...

… Můj děda je taky jedl proti bolení hlavy… škubal to jak voživot a na brouky se nedíval…

Už jsem je taky dávala do salátu a jedla na zahradě. Někdy tam ty broučkové jsou a někdy ne. Chce to přijít v to správné období. A co zkusit během dne. Třeba tam jsou ráno a v poledne ne nebo naopak a nebo úplně jinak.

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.05 11:53
...

Na dovolené jsem je trhala na salát každý večer a brouček tam nikdy nebyl ani jeden

petromil
90 příspěvků 01.08.05 17:12
...

nejchutnější jsou květy sedmikrásky na jaře,na saláty používám ještě květy lichořeřišnice,fi­alky,macešky,brut­nák,růže,yzop,šal­věj,saturejka všechny květy co jsou jedlé se dají použít i plevele,a nejvíc broučků je v květech lichořeřišnice,dám je na ubrousek a nechám je ať vylezou,a květy brutnáku jsou tak nádherně modrý a lákají včely,květy brutnáku i jiné květy dávám mrazit do ledových kostek,v nápojích nádhera

neftis
28 příspěvků 03.08.05 07:51
...

A sedmikráska sušená je výborná jako čaj na odkašlávání, ještě k ní natrhám listy jitrocele, květ hluchavky ( je nádherně sladký, takže sladit čaj už není nutné ) a popíjím pod peřinou při podzimní nepohodě.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz