Vietnamská rýže?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.10 21:53
Vietnamská rýže?

Dnes jsem koupila u pojízdných Číňanů tuto rýži, zajímalo by mne jak se to jmenuje i recept. Dík, skoroodpadlice Daniela, které se po Vás moc stýská :-)

Reakce:

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.10 22:04
hm,

tento systém je nad mé chápání, proč musím napsat další příspěvek, když chci dát fotku k tomu prvnímu? A půjde to vůbec? Pokus …

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.10 22:06
Pokus

vyšel, heuréka, jen jsem chtěla přidat fotky dvě, bohužel, budu tady asi diskutovat sama se sebou, hrůůůůůza

blanca.xy
647 příspěvků 05.11.10 10:42

Dando, ty jsi odvážlivec, jak to chutnalo? Něco takového vidím prvně.

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.10 16:56
Blani,

chutná to neutrálně :-), kontaktovala jsem Bento, takže se můžeme těšit jak na recept, tak na fotku. Snad to stihne dřív, než budou všichni v Mexiku - já už tam taky jdu :-)

jolana
5065 příspěvků 05.11.10 18:08
Dando, konecne daco!

a to je bochnicek uz uvarenej ryze alebo surovej? Nevidim zrnka ale bochnik dacoho. A v tych listoch (bananovych?)to bolo zabalene?..to su mi veci ty skorodpadlice, mne sa za tebou tiez cnelo…ze se nestydis?!

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.10 19:03
Jolano :-)

Rýže je vařená na páře v banánových listech, plněná asi rybou a vejcem, je to strašlivě lepkavé, skoro nejdou odtrhnout prsty od sebe :-) Těším se, že Bento navaří a zdokumentuje :-)
Měj se krááásně, zdravím :-) D.

esmeralda
4813 příspěvků 07.11.10 22:05
Lo mai gai

Je to jen jeden název z mnoha. Jedná se o rýži zabalenou v lotusovém listu vařenou v páře. Náplně jsou různé: Kuře, čínské klobásky, houby…vše tradičně ochucené asijskými ingrediencemi jako je sojová omáčka, čerstvý zázvor atd…
Na tyto balíčky se používá speciální druh lepivé rýže (glutinous rice).
V asijských čtvrtích se to tu prodává přímo na ulici.

danda 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.11.10 22:38
Esme,

recept by nebyl? Speciální rýží myslíš lepkavou rýži? Použiju banánový list místo lotosu. Dík za odpověď. D.

esmeralda
4813 příspěvků 08.11.10 03:21
Lepkavá rýže - Dando

Recept přidám. Ano ta rýže je lepkavá.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz