Vídeňský knedlík

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vrba
106 příspěvků 21.06.06 08:52
vídeňský knedlík

prosím prosím,nevíte nnáhodou někdo recept na víde%nský knedlík? Právě jsem se vrátila po 2 měsících z lázní a tam nám ho podávali s pečeným masem a zelím.Připadalo mi to jako hodně rohlíků a petrželky uhnětených do koulí… mňam ?

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 21.06.06 09:41
Vídeňský knedlík - Vrbo,

snad si tady vybereš.

vrba
106 příspěvků 21.06.06 18:58
mooooooc děkuji

to bude ono. Už jsem je hned dala do oblíbených, myslím, že to byl ten druhý recept.

lydia
1225 příspěvků 21.06.06 19:00
vrbo,

já dělám jenom vídeňské knedlíky, ale bohužel je dělám od oka, . Podívej se taky na knedlíky k mastnému masu nebo tak nějak od Manka.
Nakrájím žemle nebo rohlíky na kostky, zaliju mlékem a trouchou oleje. Až se rohlíky rozmočí, přídám 1 vejce, trochu nasekané petrželky a hrubou mouku. Té mouky tolik, až je těsto tak husté, že se dají knedlíky formovat. Dávam je do vařící vody a vařím asi 20 minut, podle velikosti. Dělám asi tak velké jako tenisový míček. Můžeš vzít i Kornspitz, nebo nějaký jiný tmavý rohlík, nebo smíchat bílé pečivo s tmavým.

PITRYS
86 příspěvků 22.06.06 09:23
Hlavně to nesmí být

„pravý vídeňský noček“ jak tvrdil Jiří Kodet v kultovním filmu Pelíšky.

Labužník milda02
50 příspěvků 22.06.06 14:22
vídeňský knedlík

také jsem se naučila vařit knedlíky vídeňské, nyní je nazývám pouze žemlové. Původně jsem je začala vařit podle sešítku receptů na dietu „žaludeční“ (syn měl od mládí žaludeční vředy) a postupně jsem jimi nahradila knedlíky vůbec, kromě bramborových. I to šetrné vaření v ubrousku jsem později nahradila vařením rovnou ve vodě, většinou je vytvaruji jako kulaté menší knedlíky. Jak je vidět mají něco společného s dietou potažmo i lázněmi.

vrba
106 příspěvků 29.06.06 11:37
...

Ještě jednou všem mooooc děkuji za příspěvky a slibuju že hned jakmile poleví vedra a já místo v bazénu zase budu trávit čas v kuchyni,se určitě pustím do knedlíků.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz