Věříte "lehkosti" Hellmanns light

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník lojzik02
17 příspěvků 08.02.07 06:04

Chtěla bys se vás, jako kulinářů zeptat, jestli věříte „light“ majonéze Hellmanns? Dnes mi přišla do schránky pozvánka na jakési jejich putování po obchodních centrech, že můžeme vyzkoušet jejich novou majonézu a poradí s recepty. Píšou tam, jak je ta majolka dietní a lehká. Věříte tomu? Já, jsem docela při těle, tak bych tomu ráda věřila, protože majonézu miluju. Asi se tam na ně půjdu podívat a pobavím se o tom s nimi. Kdo by se chtěl taky inspirovat tak koukněte na jejich stránky, mají to tam (jestli je někdo ochuzen o tu pozvánku ve schránce)

Reklama

Reklama

Reakce:

Eja
3815 příspěvků 08.02.07 06:15
Light -

nevěřím tomu ani u jogurtů, ani u cigaret, ani u majonézy Hellmanns . Používám ji, ale proto, že mi vyhovuje chutí a konzistencí, kdyby se jmenovala jakkoli jinak, takji budu používat stejně.

Bali
1254 příspěvků 08.02.07 06:50
majonezu

nekupujem. Manzel vyrabi svoji, vzdy cerstvou, vynikajici, i kdyz asi ne zrovna Light.

karminek
757 příspěvků 08.02.07 08:37
helmans

nápisu „light“ nevěřím ale kupuju klasickou majonézu ,jejíž chuť mi vyhovuje.

buraci
1136 příspěvků 08.02.07 08:54
Neverim

To je jako light cigara. Kupuju majonezu Boneco, protoze nechutna tak mezinarodne. Pro vylehceni se da michat pul na pul s jogurtem.

spanny
159 příspěvků 08.02.07 10:09
Hellmann's Light

Ja jsem se podivala na stranky s kaloriema na Hellmann's a tady jsou ty kalorie na 1 porci = 13g
Hellmann's normal: Hellmann's light:
Kal: 130 45
fat: 10 g 4.5g
cholesterol: 5mg 5mg
sodium: 75mg 115mg

Jak je videt tak ta „light“ mayo. ma mene kaloriia a tim je dietni. Ja vzdy kupovala tu light kdyz jsem bydlela v Londyne.

spanny
159 příspěvků 08.02.07 10:17
Kalorie

Prominte, ty kalorie na „light“ se souply a tak tady je to opet.

Normal:
Kal: 130
tucnost: 10g
cholesterol: 5mg
sodium: 75mg

Light:
Kal: 45
sodium: 115mg

buraci
1136 příspěvků 08.02.07 11:11
...

No, kdyz na to srovnani kouknu, tak zjistuju:

Normal:
Kal: 130
sodium: 75mg

Light:
Kal: 45 - mene, to je dobre
tucnost: 10g, stejne, to je spatne
cholesterol: 5mg, stejne, opet spatne
sodium: 115mg, dokonce vic, to je uplne spatne

Takze je to stejne vypecene, jako light jogurty . Lide, kteri potrebujou hubnout potrebuji hlavne mene tuku a cholesterolu, mene soli take neskodi, ani jedno light majoneza neposkytuje.

kamilio
551 příspěvků 08.02.07 11:21

Nevěřím žádným výrobkům firmy Hellmanns a už vůbec nevěřím výrobkům „light“. Je to stejný podraz na ženy - zákaznice, jako u kosmetiky. Výrobní náklady 1Kč - cena 25Kč. Hlavně, že je to „značka“ a balení barevné a oko lákající.

Yavanna
87 příspěvků 08.02.07 15:08
lojzik,

proč nenapíšeš rovnou, jaký web propaguješ? Druhým dechem dodej, že ho propaguješ na skoro každé větší webové diskuzi o jídle (namátkou - Labužník, Žena-in, Šťastné ženy, Babinet, Recepty a mnohé jiné).
A na případné protiargumenty předem říkám - ano, moje chyba že si toho všímám a nejsem schopná to ignorovat. Leze mi to totiž na nervy

Pink
109 příspěvků 09.02.07 16:30
Light výrobky

zpravidla nekupuju. Kdysi jsem slyšela mluvit ředitele Boneca v rádiu na F1 a ten otevřeně řekl, že light majoneza obsahuje méně oleje, který má zároveň funkci konzervantu. Tudíž když je ho tam méně, tak se musí nahradit umělými konzervanty. Jak psala Buraci raději si majonezu odlehčím jogurtem. To samé platí u ostatních výrobků třeba jogurtů-dám si jeden kvalitní smetanový než 3 light, které mně osobně nechutnají, protože jsou plné škrobu a sladidla… Zkrátka méně je někdy více

esmeralda
4813 příspěvků 09.02.07 23:25
Kamilio a ostatní....

Light neznamená v angličtině jenom lehká, ale také světlá.
Typickým příkladem je olivový olej, kde light neznamená že má méně kalorií.
Je zbytečné pokoušet se hádat co tím výrobce myslel a raději se podívat na nálepku. Na to jsou (aspoň u nás) zákony velice přísné a musí to tam být uvedeno přesně.
Nedá mi nezmínit například jogurty, kde light sice znamená méně tuku, ale zase se to dohoní cukrem, takže výsledný benefit je nulový.

esmeralda
4813 příspěvků 09.02.07 23:57
Hellman's

Ze zvědavosti jsem se podívala na jejich stránky.
Přesto že má jejich Light majonéza zhruba polovinu tuku než klasická, produktu který obsahuje 42,1%tuku bych těžko říkala LIGHT.

Labužník lojzik02
17 příspěvků 12.02.07 05:10
taky tomu moc nevěříte.

tak koukám, že tomu taky moc nevěříte. já osobně také né, ale asi se přikláním k názoru, že light má méně oleje a tudíž i více těch éček. uvidím, až tam dorazím. jinak jsem si tu majolku schválně koupila a zas tak špatné to není.

Labužník lojzik02
17 příspěvků 12.02.07 05:12
Yavanna

ahoj,
klidně napíšu, když nějaký web propaguju, ale tohle není propagace Hellmanns webu, to tedy opravdu ne. Jestli ve své narážce míníš web nadoma, který hodně zmiňuju, tak ti klidně řeknu, že ho opravdu ráda doporučuju. Každý má své oblíbené stránky, kam rád chodí a některé prostě musí být favorit. Já mám favorita nadoma. Nevěřím, že ty své favority nemáš. Vůbec se nestydím za to, že když někde odpovím, že najde nějaké informace na stránkách nadoma, že je to vlastně propagace toho webu. Ten web má totiž super sekci s receptama a to ostatní taky není špatné. Když se ti ty stránky nelíbí, tak tam na ně chodit nemusíš, ale já jsem v programu od začátku - to je asi 6 let a vidím, že se tam docela snaží. Navíc se nestydí přiznat to, co ostatní skrývají. A to, že ten web sponzorují vybrané značky. Myslíš, že ti někdo něco dává zadarmo a nic po tobě při tom nechce?Tady otevřeně přiznávají, že posílají časopis, kupony, vzorky a ostatní věci + dělají web pro lidi, které zajímají jejich výrobky. A tobě nevěřím, že nepoužíváš některé z jejich výrobků - nebo je používáš a ani o tom nevíš. Já se za své doporočení stydět nemusím, protože tomu věřím.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.07 08:33
Prostě něco....

…, jako tady http://muj.labuznik.com/…_denicku.php?… " TARGET = _new písám…

Yavanna
87 příspěvků 13.02.07 00:03
lojzik,

děkuju za odpověď.
Jen mi přijde zvláštní, že web nadoma zmíníš při jakémkoli příspěvku do diskuze, který jsem od Tebe četla - ať už přímo, nebo nepřímo. Ale to je Tvoje věc, zřejmě jsi opravdu zapřísáhlá fanynka a máš potřebu o tomhle webu psát každému na potkání. To víš že používám výrobky propagované na nadoma, například tatarku. Ale ne tak, abych ji chválila všude, kam vlezu… zřejmě nejsem ten správný nadšenec.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.07 07:20
...

ako spomínal/a myslím buraci, keď chceš odľahčiť chuť, aby nebola tak „tučná“ najlepšie je miešať majonézu alebo aj tatarku s jogurtom (strednetučný, alebo aj smotanový) zhruba 1:1. Napríklad na smaženú zaleninu (karfiol - květák, patizóny, zeler, šampiňóny a podobne) je to vynikajúce.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz