Vepřový jazyk vařený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DanaJ
1136 příspěvků 24.02.05 12:42
Vepřový jazyk vařený

Moc mi chutná, když doma povařím jazyk a sním ho třeba s křenovkou a knedlíkem nebo s koprovkou nebo jen tak s dochucovadlama a s chlebem. Mám ale jeden problémek, přítel má k jazyku odpor a když ho vidí, tak je to konec. Vařila sem ho doma se sýrovou omáčkou a těstovinama. On ochutnal a říkal, že se to dá, ale že ho nebude, protože když si vzdpomene na jazyk, tak se mu zvedne žaludek. Prostě si vsugeroval, že je to ošklivý a bysta. A nejhorší je, že třeba tlačenku jí, tu naší domácí, a tam jazyk taky je.

Potřebovala bych poradit nějaký dokonalý recept a ještě k tomu nějaký speciální styl nakrájení jazyku, aby nebylo poznat, že to ten jazyk je. Nemáte někdo s takovou situací zkušenost? Jako že bych to pak udělala a neřekla mu, co to je a uvidíme.

Reklama

Reklama

Reakce:

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.02.05 15:52
maskovanie

matka Murphyová vraví „vždy je to poživateľnejšie, keď to nadrobno nasekáš“
Skúsil by som niečo na spôsob pľúciek na smotane (obvarený jazyk - nemusí byť úplne do mäkka) nadrobno pokrájať (alebo nahrubo pomlieť) a podusiť v smotanovej omáčke - príloha knedľa

alebo čokoľvek na spôsob ragú - myslím že tu nájdeš dosť receptov

Eleeen
1127 příspěvků 24.02.05 16:04
...

Anebo se na něj vykašli, vychutnej si jazyk sama a jemu dej ke křenové omáčce vajíčko na tvrdo.

vranas
130 příspěvků 24.02.05 16:28
...

Moje dcera se s jazykem také nesmířila. Vařila jsem ho s pepřem, bobkovým listem a novým kořením. Pak jsem ho nakrájela na kousky, vývar dala do lednice. Druhý den jsem sebrala sražený tuk z povrchu a z vývaru udělala cosi jako omáčku ke svíčkové (na zpeněné cibulce jsem podusila tu správnou kořenovou zeleninu, rozmixovala, přidala šlehačku, zahustila, dodala maso). Ani nevěděla, co jí a moc jí to chutnalo.

kamilio
551 příspěvků 24.02.05 16:35
Vepřový jazyk

Dej si do vyhledavače heslo vepřový jazyk a hned máš 9 receptů. Já bych to zkusil jako řízek ve trojobalu. Moje ženský doma spořádaly celý vařený koňský uzený jazyk smíchaný s kabanosem zapečený s těstovinami a jak si to chválily. V životě by také koňské maso nedaly do pusy. Prosím, neprozradit!

DanaJ
1136 příspěvků 25.02.05 09:40
Jazyk

Eleeen: To kdybych udělala tatovi, tak to by to mělo nějaký význam, ten by mi ten jazyk z celého žaludku záviděl, ale přítel vajíčka může hodně, to bych si moc nepomohla. Spíš by pak nechutnalo tolik mě, jak by si na tom ujížděl.

Vrana, kamilio: Moc díky za inspiraci, určitě zkusím takové balamutící receptíky. To bude dobrotka už se těším.

Já si připadám, jak když plánuju přepadení banky. :-)))

Jenofefa
1315 příspěvků 25.02.05 14:09
A proč si ten jazyk nesníš sama?

Vždyť to je škoda dávat někomu, kdo to nevychutná! Já bych to nikomu nepašovala do žaludku pod jakoukoliv záminkou a papala bych si sama - já jazyk taky ráda v jakékoliv podobě. Chlapa stejně nepřevychováš a neoblafneš, a proč se o to vlastně snažit? Ať si pochutnává na vajíčkách, jeho škoda. Mne by to netrápilo, já bych mu je přála, když neví, co je dobré. Jinak existuje v čínské kuchyni nějaký recept na marinovaný jazyk a sestra dělá z jazyku falešné „šneky“. Až budu doma ze služební cesty, tak ten čínský předpis přihodím.

Eja
3825 příspěvků 25.02.05 15:22
Jeno,

absolutně s Tebou souhlasím. Bohužel nemám to štěstí jako DanaJ, my jazyk rádi oba,mňam. Uzený jazýček uvařený doměkka, oloupaný, na plátečky, s brkašičkou.­.....Zbytek studený s chlebíkem a dijonskou hořčicí a tatarkou…domácí…

Jenofefa
1315 příspěvků 26.02.05 21:09
DanoJ

zkus tenhle čínský předkrm: vepřový jazyk po pekingsku , co to udělá

DanaJ
1136 příspěvků 02.03.05 16:58
Díky

Všem moc díky za rady. Hnedka jak koupím jazyk, tak se pustím do experimentování a „mučení nepřítele“.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz