Velikost obrazku.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fany
69 příspěvků 05.04.05 15:25
Velikost obrazku.

Pepicku prosim, neslo by vkladat obrazky jen urcite velikosti(jako jsou na pr.od toasta)protoze v nekterem denicku jsou obrazky moc velike(nevejdou se ani na monitor) a lituji ty, kteri jsou pripojeni pres modem nez je stahnou.

Reklama

Reklama

Reakce:

Eja
3783 příspěvků 05.04.05 18:09
Fany,

až mi někdo vysvětlí, jak obrázky - mám je 120×106 pikslí -zmenšovat, budu je mít taky malé, ale nejde mi to, béééééé

Eja
3783 příspěvků 05.04.05 19:48
Fany,

už to je......

pepicek
1309 příspěvků 06.04.05 10:27
byl jsem si toho vědom, ale zapomněl ...

zanedlohou vytvořím funkci, která větší než 500bodovou šířku nepřipustí a přinutí i originální obrázek zmenšit, zaím na tom pracuju

oldsoft
682 příspěvků 09.04.05 18:04
Pro Eju: Kterak zmenšovat obrázky

Zmenšovat obrázky lze spoustou programů, od PhotoShopu, Corelu a Gimpu (ale to je s lopatou na komára) až po AcdSee, IrfanView , Zoner Media Explorer a jistě plno dalších. Z nich IrfanView je zdarma, proto jsem na něj vložil odkaz. Prohledej menu a hledej Resize, Resample, nebo něco podobného, u českých verzí pak Změna rozměrů, Převzorkování a podobně. V případě problémů stiskni F1, vyskočí Help a tam jistě najdeš postup. Fajnšmekr by obrázek ještě po zmenšení lehce doostřil, ale není to nezbytné. Obecná zá:,–(a: úpravy obrázků dělej VŽDY na jejich kopii. Hezký den.
(Kdo zná lepší, jednodušší, rychlejší, lépe vysvětlitelný postup, sem s ním.)

Jenofefa
1315 příspěvků 09.04.05 21:35
Náhodou

jsem v nouzi zjistila, že nejjednodušší je použít program „malování“, který je snad v každém microsofťáckém balíku. Kolega přinesl do práce fotky fungl nového miminka, které chtěl poslat mailem. Po svých trpkých začátcích, kdy mi radil Fany i Sněhurka, jsem mu chtěla pomoci. A prográmky na fotografie mám v počítači doma. A nechtěli jsme čekat. Takže zjednodušení: souborotevřít (obrázek v adresáři) - raději uložit kopii pod jiným názvem. Pak: obrázekroztáhnout či zkositroztáhnout (podle potřeby 50 či 25 %). Pro kontrolu: obrázekatributy a podívat se, jak je výsledek velký. A samozřejmě uložit!

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz