Vážená MilenoD,

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Omulek
10 příspěvků 28.09.06 15:33
Vážená MilenoD,

stále zkoumám nějaké recepty na výrobu rahatu - kdysi se mi tuto dobrůtku zdařilo koupit (ovšem od té doby zřejmě byla vyhlazena ze světa) - protože jsem nucena vyrobit ji vlastním úsilím. Nikde jsem se nedopátrala informace, kde je možno zakoupit růžovou vodu či olej pro potravinářské účely. Podle Vašich příspěvků soudím, že již máte výtvor rahatu za sebou a já bych se potřebovala dozvědět, se kterým receptem se dosáhne kýženého úspěchu a vyrobí se rahat pozřeníschopný… Za informace předem děkuji…

Reklama

Reklama

Reakce:

ajta
590 příspěvků 28.09.06 16:26
nejsem sice MilenaD, ale...

… ale také mohu poradit…

růžovou vodu lze sehnat na webových stránkách www.vedavision.cz v jejich e-shopu mezi potravinami - kořením… cena je 65,– Kč za 190ml

lze ji připravit i doma, ale podmínkou jsou „čisté“ růžové lístky bez chemikálií všeho druhu (pesticidy, hnojiva a jiné postřiky…) a je jich potřeba značné množství…

airan
652 příspěvků 28.09.06 17:51
Ani ja nejsem MilaenaD:-))

Ale vim z vyrobny rahatu v Bulharsku, kde jsme byli jako deti na exkurzi, ze tam patri zakladni ingredience ze zvykacek (davka sakaz - nevim jak se tomu rika cesky), bez toho poradni rahat lokum neudelas. Koukam, ze jako nahrazku tady uvadeji zelatinu…nevim, nevim…zelatina tuhne a lokum ma byt mekky.

Omulek
10 příspěvků 03.10.06 16:54
Pro Ajta

Mockrát děkuji za radu, mám objednáno (nejen růžovou vodu) a je to velice zajímavý obchůdek…

MilenaD
126 příspěvků 04.10.06 13:07
...

Tedy, mám ho z sebou, ze starších příspěvků se lze dočíst, jakými trnitými cestami se tvorba ubírala. Od lízátek až po něco, co se přemísťovalo samo… Jediná trochu slušná verze byla vytvořena v mikrovlnce, ale musím se doma podívat, podle kterého z receptů - rozhodně ovšem bez růžové vody či oleje (při tom množství pokusů bych zbankrotovala). Mrknu a dám vědět, takhle kách to fakt nevím.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz