Varné zóny na indukční desce - technický dotaz

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Renee
93 příspěvků 22.08.11 20:16
Varné zóny na indukční desce - technický dotaz

Vážení, mám dotaz technického rázu:

Zajímalo by mě, jaký je rozdíl mezi indukční deskou, na níž jsou nakreslené „plotýnky“, tj. různě velké, zpravidla kulaté varné zóny, a varnou deskou, která má pouze vyznačené křížky nebo body, přičemž při vaření stačí hrncem přikrýt křížek a jinak se hrnce můžou uspořádat jakkoli, tj. člověk není omezen velikostí varných zón, může využívat různé oválné pekáče atd. (aspoň to píšou v popisu, třeba tady ).

Architekt mi tvrdí, že je jedna deska jako druhá, že ty plotýnky se tam kreslí, protože jsou lidi na ně zvyklí a desku s křížkama by si jich většina nekoupila. Přitom je to prý v zásadě prašť jak uhoď, protože teplo se indukuje z cívek, které jsou pod tou deskou rozmístěné plus mínus stejně, ať je na ní nakresleno, co chce.

Mně se to moc nezdá, páč proč by výrobce kreslil na desku pidi „plotýnky“ o průměru 14 cm, kdyby tam šel dát velký hrnec? Na druhou stranu, třeba ten prostor kolem „křížků“ je technicky uspořádanej stejně a počítá se s tím, že zbytek nádoby se zahřeje tak, že teplo rozvede až dno hrnce, nikoli že se bude indukovat pod celou plochou nádoby.

Netušíte někdo? FAKT by mě to zajímalo… Díky

Reklama

Reklama

Reakce:

2905
753 příspěvků 29.08.11 02:10
Zajímavý dotaz,

… počkám jestli někdo ví, jsem zvědavá. Dcera na indukci vaří, ale vysvětlit neumí. Byla bych v její kuchyni naprosto bezradná, žádný čudlíky a při vaření se nesmí otírat, jinak se rozhodí program. :think:

esmeralda
4813 příspěvků 29.08.11 08:47

Důkaz na to nemám, ale myslím si že každá „plotýnka“ bude mít jiný příkon.
Na mém sporáku jsou kruhy různých velikostí a v manuálu jsou uvedeny různé velikosti hrnců na tu kterou plotýnku.
Rozumím tomu tedy tak, že tu rozdíl bude.

esmeralda
4813 příspěvků 29.08.11 11:21

Google is your friend neboli Gúgl je tvůj přítel.

Podle obrázku se zřejmě jedná o model EHD68210P.
Varné zóny se nazývají Maxisense. Tyto zóny jsou obzvláště velké a samy si “najdou” velikost pánví na nich položených. Je tedy možno použít takřka jakoukoliv velikost nádoby, pokud, jsk píšeš, bude zakrývat křížek.
Na čtyřplotýnkový model EHD68210P lze dát velké, například oválné nádoby na dvě zóny najednou, ale jenom vertikálně.
Všechny čtyři plotýnky tedy mají výkon 2300W, s posilovačem (booster) 3200W.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz