Varenie (pečenie) a deti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HelenaL
98 příspěvků 22.10.08 12:41
Varenie (pečenie) a deti

Asi sa tu stretávajú predovšetkým ľudia, ktorí radi varia a pečú. Ale čo Vaše deti, hlavne teda dcéry? Napríklad tá moja 19-ročná sa kuchyni zďaleka vyhýba. Občas žartom hovorím, že asi nie je naša, pretože manžel aj ja varíme radi. Dcérenka donedávna nevedela uvariť ani zemiaky. Lenže časy sa zmenili, manžel vážne ochorel, ja som zmenila zamestnanie, domov sa vraciam až večer a aj voľný čas dosť často venujem zárobkovej činnosti, aby som aspoň čiastočne nahradila manželov chýbajúci príjem. A tak sa dcéra sem tam predsa len postaví ku šporáku. Väčšinou varí práve tie zemiaky a pretože mäso neobľubuje, zje ich napr. len s tatarskou omáčkou. Prekvapilo ma ale, že ani zo začiatku nemala problémy s vysmážaným syrom. Ten sa jej podarí vždy. Oveľa väčší záujem o varenie prejavuje 17-ročný syn, ktorý sa dosť často vypytuje, ako sa varí to či ono a v kuchyni je určite častejšie ako jeho sestra. Má za sebou už niekoľko úspešných pokusov, hlavne jedál z hyginy. A na rozdiel od dcéry, ktorá len kopíruje, to čo už doma videla, syn experimentuje s korením a snaží sa o niečo nové.
Vaše dcéry sú šikovnejšie ako moja? Alebo sú chlapci lepší?

Reakce:

Frantiska
927 příspěvků 22.10.08 13:18
...

no moje prvni vzpominka na prababicku je, jak me nechala uvarit zeleninovou polevku :) Mela jsem asi 5 let a uz zadna jina nechutnala tak dobre :)) Ja varim rada, ale jen kdyz chci. A mam pocit, ze me doma nikdo nijak varit nenutil. U nas v rodine je to spis, tak ze nekdo vari jen urcita jidla. Ja az ted jsem se zacala delat palacinky :) sekanou nebo karbenatky nedelam na to mam babicku. A babicka pekla na svatby cukrovi a ja ji casto pomahala (bohuzel mi sladke tehdy moc nechutnalo ted bych se na to divala jinak). Ale popravde si uz nic nepamatuju, jen jak se vari poleva na venecky. Vyroba ve velkem me teda nechytla a drobne cukrovi nebo zakusky nejsou moje hobby.

Na kolejich jsem byla prekvapena, kolik holek nevari. Za to kluci po par mesicich si vyvarovali jedna radost :)

HelenaL
98 příspěvků 22.10.08 13:57
No vidíš,

dcéra ešte aj na vysokú školu chodí do mesta vzdialeného iba 13 km. A pretože pokiaľ je to len trošku možné snažím sa niečo uvariť alebo aspoň pripraviť polotovar, tak tých chvíľ v kuchyni je v jej prípade naozaj dosť málo.
A to som mala také predstavy, ako budeme variť či piecť spolu a čo všetko ju naučím.

jau
457 příspěvků 22.10.08 14:52
...

S mými holkami momentálně tříská puberta, takže do kuchyně jdou jen, když něco nutně potřebuju pomoct a mají u toho kecy nebo otrávené xichty, takže si často raději pomůžu sama. Ale uvědomuju si, že dělám chybu…a tiše doufám, že je to brzy přejde

mrtvola
1394 příspěvků 22.10.08 15:17
Nelamte si hlavu,

ono je totiž úplně jedno, jestli se dospívající ratolesti v kuchyni vyskytují či nikoliv. Všechny mé děti (a mám jich požehnaně) v dětství důležitě a šikovně v kuchyni asistovali, pak přišlo období tzv. ptačince, což je tatarka nebo jogurt s kečupem a máčí se do toho rohlík, což bylo to jediné, co byly ochotny si samy připravit. Dnes študují tak různě po světe, takže pokud se chtějí najíst, musí si uvařit, protože všude je výška stipendií a cena hospod nesouměřitelná. Když se vrátí domů, podviživeně nevypadají. A ta jediná dcera, která je tady a žije s přítelem vaří denně a dobře. Takže je nechme být, on je život naučí. Prevíty

mrtvola
1394 příspěvků 22.10.08 15:23
A kurník šopa!

Podvyživeně jsem původně zamýšlela napsat. Freude, Freude na tě dojde.

Frantiska
927 příspěvků 22.10.08 15:31
...

například kamarád, neuměl nic jiného než guláš, ale ten po stupem dovedl k dokonalosti :) a to když byl v prváku, tak si neuměl snad ani ukrojit chleba :ú

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.10.08 18:48
...

Moje dcera doma nevařila, ráda pomáhala babičce, ta totiž měla svatou trpělivost. Já ji v kuchyni nesnesla. Teď přes týden bydlí v Praze, kuchyňku má vybavenou a tak si začala vařit. Pořídila jsem ji Kuchařku pro dceru od Florentýnky, ta se jí moc líbí a myslím, že jestli má nějaký ten gen, je tohle samoučení nejlepší. O tom by své řekl i Dalibor.
Synek si umí umíchat vejce, zapéct v MW chleba se salámem a sýrem a uvařit čaj. Co jí, když je v Praze sám, netuším, asi dojídá po sestře

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz