Vaření v nádobí Zepter

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciiK
29 příspěvků 22.11.04 12:59
Vaření v nádobí Zepter

Chtěla bych se zeptat,jestli máte někdo zkušenosti s tímto nádobím a s vařením v nich.Já mám tyto hrnce asi 7 let (svatební dar) a zatím v nich vařím normálně,protože bez tuku nebo vody se mi to nějak nedaří… naposledy jsem připálila brambory

Reklama

Reklama

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 24.11.04 02:43
Lucííku

ráda bych ti poskytla několik zkušeností z vaření v hrncích s akuthermickým dnem. Nemám sice značku Zepter, moje jsou od Becka. Už v nich vařím 4 roky a jsem moc spokojená. Při vaření je nutné sledovat v začátku teplotu na teploměru. Příklad: dám do hrnce oškrábané rozčtvrcené brambory, podliji asi 1/2 dl vody. Na hrnec dám pařáček do něho nejradši květák brokolici nebo Mochovskou směs mražené zeleniny, přiklopím pokličkou a dám vařit. Ve chvíli, kdy začne z podpokličky ucházet pára a na stupních ještě není 45°C dám plyn na sporo až dosáhnu potřebné teploty, přívod energie vypnu a na minutce si nastavím 20 minut. Po té době je uvařeno bez spotřeby energie. Velmi dobře se mi ve velikém hrnci dělala marmeláda. Protože jsem dělala hodně ostružinové (letos jsem sklidila 19 kg ostružin), potřebovala jsem odpařit část vody obsažené v rozšťouchaných ostružinách. Postupovala jsem takto. Přivedla obsah hrnce k varu a vypnula. Voda se odpařovala. Toto jsem opakovala po vychladnutí asi dvakrát, nebylo nutné u toho stát a míchat. Při jakémkoliv vaření po dosažení teploty - 45°C energii vypínám.

LuciiK
29 příspěvků 25.11.04 16:41
vali,

moc děkuji za rady a určitě vyzkouším ty brambory a v pařáku zeleninku…Snad se mi to zas nepřipálí

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz