Vanocni polevka z kaprich hlav

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

iva  17.12.03 10:53
Vanocni polevka z kaprich hlav

Kdo poradi, cim by se daly nahradit kapri hlavy pri priprave polevky. Jsem dlouhodobe v zahranici, a kapri tady proste nejsou. Dik za radu.

Reklama

Reklama

Reakce:

Bunter
457 příspěvků 17.12.03 18:22
Vánoční polévka z kapřích hlav

Ahoj Ivo,ani v západním Norsku kapři nejsou a my to řešíme treskou.Kapr jistě nemá speciální hlavu a treska jí nahradí.„Hlava může býti malá nemusí být veliká…“neřeknu ryba jako ryba,ale treska je univerzální a nemusí se vařit pouze hlava.Když mám nachytáno ryby filetuji a zbytek uschovám k dalšímu použití.Jednou za čas vytáhnu z mražáku igelitku a dám to vařit.Vše čistě oberu.90% z toho sežere náš rottweiler Eddy,zbytek mám do polévky,kterou v rodině jím pouze já.Když nemám nachytáno,polévku nevařím,tresku na polévku do obchodu koupit nejdu.Polévka z tresky,či zbytků a hlavy je velmi silná a dobrá.Samotná hlava je velká,jistě jedna třetina těla a klihovatá,takže studený vývar je jako aspik.I když na hlavě téměř nic není,někteří jedinci jí přímo milují a obyvatelé Lofot,kde se ročně uloví nejvíce tresek,považují hlavu za specialitu.Lahůdka je však tresčí jazyk.Takže i když nevím kde bydlíš,radím zajít do tržnice,nebo do obchodu s rybami a koupit malou tresku,nebo jenom hlavu dvě?U nás je treska dražší než maso,tedy ryby všeobecně.Pozor na lososí hlavy.Ty jsou tady na tržišti za hubičku a to z chovných lososů.kteří jsou napumpováni antibiotiky a nikdo to nekupuje.I zmražený losos je tu levný 30 Nk a stejně se válí na krámě.Takže zkus tresku a budeš spokojená.Hodně štěstí!!Tom.

v.bob
2 příspěvky 27.12.03 14:28

Myslím si , že se to dá nahradit jakoukoliv sladkovodní rybou - dělám rybí polévku z hlav a vnitřností už léta a letosjsem tam dal i pstruhy čus bus [[

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz