Vanocni pecivo z bilku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sousedka
47 příspěvků 01.12.07 09:07
Vanocni pecivo z bilku

Tento vikend pecu vanocni cukrovi a chci zkusit take recepty z bilku. Neni to moc brzo? A jak je nejlepsi je uskladnit? Nemam s pecivem z bilku velke zkusenosti. Diky za radu.

Reakce:
Labužník paraplicko03
359 příspěvků 03.12.07 09:44
Už to jde ...

pěnové cukroví z bílku se sice děká až tak 1- 2 týdny před Vánocemi, ale já jsem dělala v pátek (30.11.), protože mi zbyly dva bílky po zdobení perníčků na stromeček. Z bílku jsem udělala sněhové pusinky a taky budou viset na stromečku. Pusinky jsem dala do krabice a nechám je pěkně doma, nemají rády vlhko, proto se nedávají ven jako jiné cukroví. Ale cukroví z bílků je víc, nejen pusinky (i když těch se dá dělat mnoho druhů) … moje babička například dělala Štěpánky (šlehané bílky s datlemi a piškotovými drobečky, sušené v troubě na oplatce)

sousedka
47 příspěvků 03.12.07 09:56
paraplicko

Dekuji moc za radu. Dnes jsem upekla snehove pusinky. Jeste sedi v kuchyni na stole, tak zitra je soupnu do krabicky. Hezke Vanoce a jeste jednou dik.

gaburiatko
740 příspěvků 03.12.07 11:02
Bielkove suchare

Ja odporucam bielkove suchare s orechami. Upecie sa taka buchta, ktora sa nakraja na uplne tenke platky a tie sa susia pri nizkej teplote v rure. Potom sa daju do vyduchotesnej nadoby, aby nenavlhi a urcite vydrzia do Vianoc :). Na labuznikovi musi byt receptov na suchar vela, takze nebudem pridavat dalsi, ale urcite ich tu najdes :)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz