Vánočka ze šesti pramenů - bez pater

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Triss
160 příspěvků 14.12.06 13:55
Vánočka ze šesti pramenů - bez pater

Mám problém, nejde mi, ani podle videa, které je e serveru české tradice, uúlést vánočka ze 6 pramenů, vždy skoncím u druhého kroku…není někde podrobný, nakreslený návod? to video je moc rychlé a v malém rozlišení.

Reakce:

DanaJ
1136 příspěvků 15.12.06 01:23
Tak jí udělej normálně..

Dolní patro ze čtyř, střední patro ze tří a horní ze dvou. A máš po problému a můžeš začít podle videa trénovat na příští rok. Doporučuji mačkat pauzy a pořádně si to prohlédnout.

pekarka
410 příspěvků 15.12.06 01:48
Vánočka

No jo triss. Dana má pravdu a tady je docela dobrej postup http://www.ceskahospodynka.cz/sshow.php?…

penda
4752 příspěvků 15.12.06 02:16
a na tu vánočku ...

z devíti pramenů mám i obrázek, když by byl zájem, večer oskenuji a pošlu. Dřív doma nebudu. ;o)

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.06 02:55
To video...

…, co sem dával Mánek, je úplně super…

Labužník Triss
160 příspěvků 15.12.06 04:18
...

Vánočku klasickou, patrovou zvládám. Chtěla jsem udělat tuhle ze šesti, protože se nesesouvá.

pekarka
410 příspěvků 15.12.06 13:34
Vánočka ze 6 pramenů

Tak dlouho jsem jsem pátrala až jsem vypátrala toto:
 http://www.ceske-tradice.cz/…vanocka.mpeg

• tak to zkus to je ono.

Labužník Triss
160 příspěvků 16.12.06 12:06
Video

Přesně tohle video mám, ale moudrá z něj nejsem.

giussi
2 příspěvky 22.12.06 15:43
...

Ja to podle toho videa delam uz druhy rok. Divala jsem se na nej poprve asi 20×, nez mi to doslo. Mam k tomu ted takovou pomucku: kdyz si nastavite tech 6 pramenu stejne jako na tom videu tak si pak muzete rikat: vrchi vrchem dolu, prostredni spodem nahoru.

Vysvetleni: Jsou tri prameny na kazde strane, jeden je nahore a dva jsou tak jako dole. Tak ten vrchni je vrchni a ten co je uplne na spodu je spodni a ten mezi nima je prostredni.

Moje mnemotechnicka pomucka „vrchni vrchem dolu a prostredni spodem nahoru“ znamena, ze vrchni pramen z jedne strany se prekrizi s prostredni pramenem z druhe strany a to tak, aby pri tom krizeni byl vrchni pramen nahore a prostredni dole. Pak uz jen pouzijete informaci, ze ten co byl vrchni ma skoncit dole (tedy nesmi se polozit omylem doprostred) a ten, co byl puvodne prostredni ma skoncit nahore.

Mne se to hrozne osvedcilo, vanocka vypada krasne, nemusim do ni pichat paratka a nidky se mi nerozjede.

Komu by tenhle popis dohromady s vyse zminenym videem nestacil, at mi napise na adresu: zakyneZAVINACy­ahoo.com (zavinac samozrejme zamente za @) a ja mu rada pomuzu, dovysvetlim, pripadne usmolim nejake obrazky.

Vsem hezke Vanoce, Giussi.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.06 01:17
Vánočka ze 6 pramenů

Dělala jsem ji letos poprvé. Těsto ze 750 g mouky podle stejného receptu jsem ale zadělávala v domácí pekárně, takže bylo trochu řidší. Místo dvou vánoček jsem upletla jednu, tak se s prameny „házelo“ trochu hůř. Vypadala na plechu moc hezky, ale tou hustotou těsta se během pečení trochu rozjela. Tím, že je upletená raz dva, to ale u mne vyhrála. Příští týden ji zkusím znovu.
Giussi, moje pomůcka zní: „druhý z jedné strany pod první z druhé“. Ke konci jsem to stejně trochu zmotala, ale hlavně, že výsledek je jedlý.

heja
312 příspěvků 23.12.06 14:20
Skvělá pomůcka, Ivo

díky Tvé pomůcce se i mně vánočka ze šesti pramenů podařila uplést. Děkuji.

Labužník Triss
160 příspěvků 24.12.06 02:02
...

Tak se téměř podařilo
http://triss.rajce.net/…IMG_1255.JPG

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz