Vánoce 2014- dárky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Eja
3887 příspěvků 29.12.14 15:31
Vánoce 2014- dárky

Labužnice, labužníci - našli jste pod stromečkem nějaké kulinářské specialitky? Kuchařky, mlsky, nástroje/přístroje? A dali jste něco podobného?

Reakce:
Eja
3887 příspěvků 29.12.14 16:09

Já jsem letos kulinářské ježení asi trochu odbyla ( vloni rendlík od Mauvielu, kastrol od Staubu), objednala jsem skoro ještě v listopadu 8 kilo :mrgreen: kuchařek a začala je zkoumat a porcovat ;).
Top ( souhlasila se mnou i Florentýna, se kterou jsme si vyměnily pár mailíků) letoška podle mne Koko - tu dostala dcera. Jamieho hospodárné vaření snacha. Dopolední Kuchařku pro dceru od Flo kmotřenka. Julii Child kamarádka.
Vánoce s Nigellou v neskutečné slevě jsem si nechala, jen tak pro radost.
Dcera ještě napěňovač mléka Nespresso, ten si vybrala sama.

Já jsem si naježila s předstihem Moulinex MasterChef Gourmet a v předvánočních dnech jsme se HODNĚ skamarádili :)
Asi nejvíc cením „Příběh opravdové vášně“ Blanky Milfaitové, s věnováním. To se dárkyni hodně povedlo.
Pak ještě Dobrého kari není nikdy dost - Štift, hezké. Paulus vs. Ihnačák, kamarádka musela hodně chodit do Lidlu nakupovat, po prozkoumání jednoznačně ze strany Ihnačák ( kuchařku otočíte, na jedné straně P. a na druhé I., dobrý nápad).
Dvě kuchařky Ivety Fabešové - naprostý propadák.

di
2453 příspěvků 29.12.14 18:32

Dcera dostala Kuchařku ze Svatojánu, kterou si přála, já židovskou kuchařku „The Book of Jewish Food“ od Claudie Roden, kterou jsem si taky přála, už léta. Jak mi nakonec rodina prozradila, byla to akce, do které bylo kromě mé rodiny zapojeno víc lidí, hlavně kamarád Michal H., který jediný vědel, co to vlastně chci. Jsou moc hodní, udělali mi velikou radost.

casino
4498 příspěvků 31.12.14 00:00

No, u nás mančaft konečně pochopil, zdá se, že jsem to v letech minulých myslel opravdu vážně, když jsem si nepřál aby u Jéééžiška objednávali stravu víceméně duševní a konečně jsem byl podarován čímsi praktickým, byť charakteru pomíjivého. Byl, resp. pořád ještě je, to takový podařený dárek - nedárek (ba ne, nešlo o živé holuby), protože když jsem, po rozbalení, začal halekat jak na lesy Halelúúújááá…, tak mi řekli: za měsíc tu máme několikery společné narozeniny, tak se, dědku, předvedeš!
Zkrátím to:
Pod stromečkem jsem našel vakuovanou svíčkovou!
Ač brazilštinou nevládnu ani slovo a ani nikoho takového neznám, tak jsem z číslovek na etiketě vydedukoval, že dobytče bylo dáno do oběhu v půli října a doběhnout by mělo v půli února, při temperatuře 0°až 2°C! Zkoušeli jste někdy nastavit chladničku na teplotu 1°C +/- 1°C??? Jde to… ale musel jsem ji dát na sedmý schod :mrgreen:
A co že z ní uhotovím?
Mám rád překvápko, ale s takovým masem si nemohu dovolit prohrát a vsadím tedy na jistotu a upeču toho vítěze od Waterloo :palec:
On možná překvapil Bonaparta, ale mě zatím ještě nezklamal :)
*****
A máme tu Silvestra :)
Všem přeji veselé prožití poslední noci, příjemné probuzení na Nový rok a v novém roce to, co mi dnes přáli naši milí popeláři: Hodně štěstí! :mavam:

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz