Vajohit (novinka)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 08.08.02 15:26
Vajohit (novinka)

Je to sypka smes, ktera se pouziva misto vajec. Pri vareni a peceni ma stejne vlastnosti jako vejce, ale za:,–(ne se lisi nutricni hodnotou.

Mnozstvi jidla:------------1 vejce--------lzice Vajahitu
Energie:-------------------330 kJ-----------164 kJ
Tuky------------------------6,6 g------------0,8 g
Cholesterol-----------------270 mg---------max. 1mg

Vajahit je vyborna nahrada vajicek pro tech, kdo maji vysoke mnozstvi cholesterolu a maji zakazane vajicka, nebo pro redukcni dietu. v jednom baleni je nahrada za 20 vajicek. Je to staly a skvely pomocnik do kuchyne.

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 08.08.02 15:28
Omluva:

Omlouvam se za chybu. Jmenuje se to VAJAHIT

Labužník Sarka
433 příspěvků 09.08.02 05:31
Suseny bilek

Pampelisko, je to neco jako suseny bilek? Udajne se pouziva na svalstvo, ale nekdo s nim i vari. To jsem teda jen slysela.

Pampeliska191
1075 příspěvků 09.08.02 06:33
Sarko

Ja to doposud nemela, ale poradila mne to znama lekarka. Udajne by to mela byt nahrada za cele vajicka. Je to pry novinka a myslim si , ze se to koupi v potravinach. Taky se chystame do Ceska a mam v planu se na to informovat podrobneji a chtela bych si to koupit. Pokud se nam nekomu podari ziskat nejake podrobnejsi informace, urcite se sverime. Ahoj

Labužník Sarka
433 příspěvků 09.08.02 10:51
Vajohit (informace)

Tak ja to tam taky budu shanet. Kdyz ne vyrobek tak aspon informace. Potom se tady o ne podelime. Ahoj v Cesku.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 12.08.02 02:21
Šárko,

ve Svitavách to prodávají v prodejně zdravé výživy, běžně v potravinách jsem se s tím nesetkala. Mají to v koutku pro bezlepkovou dietu. Je to krabice žluté barvy a velikosti asi jako krabice na buchty v prášku.

Petra.T
19 příspěvků 23.04.04 20:14
Zkusenosti?

Zkouseli jste ho uz nekdo? Zajimal by me nazor nejake dobre kucharky . Dneska jsem si ho chtela koupit v TESCU, ale udajne ho tam zrovna nemeli , jinak mivaji…

penda
4752 příspěvků 23.04.04 20:28
ano...Vahajit

znám, ale ještě jsem ho nepoužila…stojí kolem 63 Kč/0,4 kg…mrknu na net, jestli o něm něco najdu

kokoska
97 příspěvků 25.04.04 12:11
...

Je to sójová bílkovina s kukuřičným škrobem. Místo vajec lze použít jen sójovou mouku, ta se používá častěji. Ale myslím, že pravá vejce stejně nic nenahradí.

Petra.T
19 příspěvků 25.04.04 15:45
Vajahit

Mně by se to na koleji hodilo, když třeba dělám palačinky, nebo píšou, že se to dá použít taky při obalování řízků. Vajička moc často nepotřebuju a mají omezenější trvanlivost, navíc je problém se skladováním v naší miniledničce . Pak taky ten cholesterol..

Zajímalo by mě hlavně, jestli to má někdo odzkoušené a jak ten výsledný produkt chutná. Asi mi nezbyde než to opravdu vyzkoušet .

un_fou
15 příspěvků 19.10.05 19:54
prima

A DÍKY
m.

un_fou
15 příspěvků 19.10.05 19:57
jo

koukněte sem:
http://www.prozdravi.cz/…sterolu.html

;o)
m.

lydia
1225 příspěvků 20.10.05 09:51
nahrada vajec

moje kamaradka pouziva jako nahradu vajec sojovou mouku. 1 PL= pol.lzice sojove mouky a 1 PL vody = 1 vejce. Ja jsem to jeste nevyzkousela, ale pri nejblizsi prilezitosti vyzkousim.

iva  20.10.05 10:48
Vajahit a jiné

zde jsou stránky výrobce. Mají v sortimentu i sušené kozí mléko třeba do Skořicové omáčky

Marjanka2
212 příspěvků 24.11.05 11:54
...

Vajahit znám asi 3 roky ze setkání STOBu a používám ho skutečně do všeho-do těsta,na zapékání, na obalování.Musí se s ním naučit zacházet,ale není to žádná věda.A na skladování je to jednička rozhodně z toho nechytíte salmonelu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz