Vafle z tvořítek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
666salome
3 příspěvky 25.11.06 15:17
Vafle z tvořítek

Prosím nenašel by mi někdo recept na vafle? Ale ne na ty klasické. Párkrát jsem je dělala a ztratila jsem recept. Dělají se tak, že kovové tvořítko na tyči se ponoří do těsta, vytáhne a ponoří do rozpáleného oleje a to těsto odskočí a usmaží se. Mňam byly moc dobré, tvořítka mi zůstaly, ale recept se někde zatoulal kdyby jste si někdo vzpoměli a recept našli budu vám vděčná

Reakce:
Vali
1326 příspěvků 26.11.06 02:17
tak jsem hledala...

a našla toto:

Příprava těsta:
1 dcl rumu, 200 ml piva, 1 vejce, 150 g polohrubé mouky. Upečené výrobky obalujeme ve směsi moučkového cukru se skořicí. Vafle na slano připravíme tak, že do stejného těsta přidáme jeden sáček koření KOTÁNYI do vepřové pečeně.

Vafle je možné připravovat i z běžného řidšího palačinkového těs­ta.

Formičku nahřejeme v oleji a vložíme do palačinkového těsta tak, aby se nám formička nezalila. Těsto se na formičku přilepí. Vložíme zpět do oleje, těsto zpění. Formičkou zatřepeme, těsto se uvolní a v oleji dopeče.

Vali
1326 příspěvků 26.11.06 02:31
obrázek

pro ty , kkteří přípravek neznají

Vali
1326 příspěvků 26.11.06 02:31
překlep

…kteří…

babi
6360 příspěvků 26.11.06 11:24
salome,

Včera o půlnoci jsem dostala moře receptů od snachy ze Švédska o které vím, že ¨Vafle¨připravuje. Napsala jsem pro Tebe recept a nyní koukám, že Vali asi nemohla spát a psala někdy po druhé v noci! No, tak to máš i v receptech a napíši jich víc.

S pozdravem,
babi

666salome
3 příspěvky 10.12.06 13:17
Díky, díky

Děkuji moc jste moc hodné, že jste se ozvaly. Určitě to vyzkouším a pak napíšu. Dík a hezké vánoce

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz