Vafle bez vaflovače?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

birkana
1674 příspěvků 25.08.15 17:17
Vafle bez vaflovače?

Přemýšlím nad tím již dlouhou dobu. Jak upéct vafle bez vaflovače? Jde to? Ví někdo, jak na to? :think:. Jen s obyčejným nádobím?

Z opatrnosti dotaz vkládám do kategorie „mimo mísu“ :oops:. Chtěla bych zkoušet (pokud to vůbec jde), slané vafle. Za tipy předem dík :kytka: :srdce:

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 27.08.15 09:25

Birkano, je mi vždy líto, když nikdo neodpovídá. Tak se tedy pokusím.

Vafle jsou právě definovány tím nevšedním vzorem, který asi bez vaflovače udělat nejde. Jelikož už o tom nějaký čas přemýšlíš, proč si neudělat radost a vaflovač sobě zakoupit. Jistě ti přinese potěšení a obdiv tvých strávníků. Přeji veselé vaflování.
:kytka:

birkana
1674 příspěvků 27.08.15 10:05

@esmeralda, já jsem vafle s obvyklým „rohožkovým“ kdysi pekla; měla jsem kombinovaný přístroj sendvičovač - vaflovač.

Jsem však zvědavá, zda někdo nemá vychytávku, jak se vyhnout vzorku, při tom péct obě strany najednou (třeba mezi dvěma plechy - nevím, to je jen příklad) atd. Jiné vafle než ty z vaflovače (obdélníková a srdíčková „rohožka“) jsem na Labužníku našla: kornouty od casina a tyto francouzské vafle pečené však z listového těsta. To mi moc nevyhovuje, z toho raději udělám kremrole (slané či sladké :think: ).

Bude rozumnější zůstat u palačinek „na 100 způsobů“ :mavam:

jkom
19 příspěvků 06.09.15 20:42

Kontaktni gril? sendvicovac?

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz