Uzené mandle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alice_G
505 příspěvků 08.11.05 19:47
Uzené mandle

Mandle v cukru nebo karamelu moc nemusím, zato jsem nedávno ochutnala a oblíbila si uzené mandle - dá se to udělat doma ? (Jen doufám, že to nejsou běžné mandle protažené liquid smokem a solí, to by mě fakt mrzelo ). Máte někdo recept nebo nápad ? Díky ! AG

Reakce:

Labužník Triss
160 příspěvků 09.11.05 18:22
...

je to presne to co rikas

xgoni
63 příspěvků 09.11.05 18:46
...

nemusí to byť len liquid smoke… na viacerých stránkach som videla návody na výrobu údených mandlí aj klasickým spôsobom - údením. Ak máš doma udiareň, ten postup nevyzeral byť zložitý. Mandle treba v závislosti na recepte navlčiť buď maslom, olejom, sójovou omáčkou alebo len vodou a osoliť. Potom sa údia v tenkej vrstve v dyme z mäkkého dreva cca 20-30 minút.

Pokiaľ ti nerobí problém angličtina, skús dať do googlu „smoked almonds recipe“ (alebo len klikni sem ) a z receptov si môžeš vyberať. Alebo keď budem mať viac času, skúsim sem nejaký aj preložiť, ak by bol záujem…

Alice_G
505 příspěvků 09.11.05 19:26
Já to tušila,

triss, no fujtajbl (ale vážně chutnají moc dobře). A vďaka, xgoni ;-)), angličtinou vládnu, tak si určitě z tebou nalezených odkazů vyberu - jen se jako lenoch ptám - už jste to někdo zkoušel ? Tedy myslím - bez liquid smoke. Já jdu do toho - tak nám všem přeju hezké uzení ! AG

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz