Už nějakou dobu přemyšlím...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ivo
1045 příspěvků 30.11.05 12:00
Už nějakou dobu přemyšlím...

…zda bych porušil některý ze zákonů, když bych např. z Apetita naskenoval nějakou stránku a někde v naší diskuzi bych ji zveřejnil. Přiznám se, že v této oblasti je moje právní vědomí na velmi chabé úrovni. Poraďte anebo řekněte svůj názor.

Děkuji.

Reakce:
possum
464 příspěvků 30.11.05 14:36
no tak podle me,

bud by v tom Apetitu melo byt nekde napsane, ze se to nesmi kopirovat, ale pak zase se to pouziva jen tu, je to jako by sis to delal pro sebe. V kazdem pripade, kdyz udas, ze je to prevzane z Apetitu, tak by se nemelo stat nic, neee? No ale co se podivat do zakonu. (Myslim Jyxo nebo Morfeo ma legal).

Ivo
1045 příspěvků 30.11.05 17:03
Possum...

…vidím to podobně jako Ty, ale máš pravdu, že to bude chtít nakouknout do nějaké Sbírky…

Eja
3887 příspěvků 2.12.05 07:35
Ivo,

já jsem už před časem pár receptů z Apetita přidala na Labu i s oskenovanými fotkami, už jsem to tady myslím řešili - když se uvede zdroj, tak to myslím nevadí.

Ivo
1045 příspěvků 2.12.05 09:46
Eji a ostatní...

…protože jsem magor, tak jsem zadal své právničce, ať mi zpracuje stručný výcuc pro neandrtalce, který by se týkal zveřejňování článků, fotek či celých stránek. Když budu mít výsledek, tak zveřejním.

Pěkný den.

Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.12.05 10:54
Ivo...

…neříká se „magor“, ale „momentálně zaostalej“
P.

Ivo
1045 příspěvků 2.12.05 12:06
Papajko...

…já ti mám v poslední době pocit, že to není „momentálního“ charakteru, ale spíš by se dalo hovořit o permanentní blokaci. Kdybych zde měl vyjmenovat všechny své defekty, tak by Pepíčkovi asi ztuhnul server…

possum
464 příspěvků 2.12.05 12:27
...

Ivo, tak me po precteni toho, ze jsi to dal pravnicce napadly dve porekadla. 1) kdo se pta moc se dozvi. 2) kdo se boji nesmi do lesa. Ja si myslim, ze tak huste to zase nebude aby to muselo k pravnikovi :-)) Gor v CR. Vzdyt tam normalne provadite pro nas tady nemyslitelne veci.

Ivo
1045 příspěvků 2.12.05 12:37
Possumko...

…vždyť jsem říkal, že jsem „magor“. S oběma poznámkami plně souhlasím. Mi jde spíš o to, abych se obecně v této oblasti zorientoval a abych to eventuálně ještě neposral Pepčovi. To máš jako v dopravě - kurňa, tu padesátku v obci se mi také nevede dodržovat.....hihi.

possum
464 příspěvků 3.12.05 11:00
...

tu padesatku beru :-))))) Me se taky mooooc spatne dodrzuje. Kdyz tu zmenili rychlost z mili na km, jeste delsi dobu jsem mela auto, ktere samozrejme melo milovnik. No a znacky maji jen cislo jako rychlost. Tak jsem rikala, chyti-li me, tak se budu hadat, ze jsem tech 50sat opravdu jela :-)))))))
A nenadavej si furt do magoru. Nikdo na tom nejsme o moc lip.

AFTIC
122 příspěvků 6.12.05 21:10
Já bych o tom moc nepřemýšlel...

Já to všechno považuji za velikou blbost.

Já totiž o sobě zcela otevřeně říkám, že nejsem žádný vynálezce a že vše co umím, jsem někde okoukal, odposlouchal nebo opsal a že akorát jsem opatrný abych neopisoval nějaké blbosti.

S autorskými právy je to podle mě podobné jako s patenty. Některé země je dodržují a jsou jiné které je nerespektují. A u autorského práva, pokud to dílo neopajcujete celé stačí udat jméno zdroje.

Já jsem toho sice nenapsal tolik jako Jirásek, ale není toho málo a to abych se vzrušoval nad tím že někdo opsal to co jsem kdy napsal jsem dávno již nechal.

Před odchodem do zahraničí jsem napsal několik kuchařek a moji Čínskou Kuchyni po mém odchodu několik lumpů opsalo i s těmi chybami které jsem tam udělal.

Po Sametové revoluci když jsem se vrátil do Česka jsem zašel do nakladatelství které ty mé knížky pod jiným jménem vydalo abych se zeptal co s tím dělat. Mohl jsem se s nimi soudit, ale umím natolik počítat, že jsem si spočítal že bych nevysoudil ani to co by mně ty soudní procesy stály.

Prostě jsem si řekl: „Čo bolo, to bolo“ a napsal jsem to znova a lépe.

Musím ale říci, že to co lidé po mně opisují mi ani tak moc nevadí. Jak víte, tak kuchařské knížky píše dnes již kde kdo a abych se přiznal, tak mně tak trochu imponuje když vidím, že při tom opisují některé věci ode mě nebo když vidím některá má jídla na všech jídelních lístcích od Šumavy k Tatrám. Je to jenom známka toho, že to co píši nejsou tak docela jen samé blbosti.

Já také věřím na to, že člověk má v životě jen dvě příležitosti jak své názory uplatnit – za mlada, kdy si myslí, že převrátí svět - a potom na stará kolena, kdy si myslí, že je jeho povinností se o své dobré či špatné zkušenosti a názory podělit s těmi mladými.
Nu a já si všechny ty mé vědomosti do hrobu vzít nechci, tudíž pokud se vám líbí některé věci které jsem kdy napsal já tak to klidně opište, já Vás za to soudit nebudu.

M. Klima

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz