Utajené zásnuby-dort

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
rosnicka
262 příspěvků 10.07.06 12:32
Utajené zásnuby-dort

Milí Labužníci,
prosím o radu. V pátek jdeme s partnerem k mým rodičům požádat o mou ruku. Oni, a vlastně nikdo z rodiny, to netuší, takže to bude překvápko.
Problém:
a)jsme v Praze a rodiče 100km daleko - máme auto
b) horké počasí - větru dešti neporoučím
c) dort (koláč) chci zajistit já - jinak by se to prozradilo, že;-)
d) jaký, abych ho dovezla? - ledničku do auta nemáme a kupovat nebudeme
e) napadlo mě něco na způsob mrkvového s icingem, tvarohového pečeného (ne klasicky chlazeny cheescake) či snad piškot s ovocem přelitým želatinou…pokud někdo máte jiné tipy a víte, jak zajistit převoz, aby dort byl ve stavu použitelném..přeci jenom, zásnuby jsou zásnuby…tak DÍKY, DÍKY

Reakce:
Vali
1326 příspěvků 10.07.06 13:28
rosničko

poradila bych ti udělat jablkový dort nepečený, přepravovat ve formě a všechnu parádu dělat zdobením na talířcích, polít tekutou čokoládovou polevou, tu přepravit ve šroubovací sklenici, dozdobit šlehačkou a čerstvým ovocem. Nebo jen šlehačku politou Toppingem, zdobenou ovocem. Nebyl by to sice luxusní dort, ale podle mě by byl- dobře vychlazený- v tomto vedru osvěžující.

daga
30 příspěvků 10.07.06 17:29
Rosničko,

převážíme dorty s krémen zmražené v papírové krabici.
Pro jistotu obložit pet lahvemi z mrazáku.

penda
4752 příspěvků 10.07.06 17:57
nic ;o)

zamluvit někde salonek, objednat menu a rodiče pozvat na oběd … i když budou něco tušit, ta chvilka požádání o ruku je stejně určitě překvapí a na sto procent dojme … ;o))

esmeralda
4813 příspěvků 10.07.06 21:58
Utajené zásnuby-dort - Rosničko,

nejprve gratuluji k zásnubám, ať se vám všechno vydaří.
Vzhledem k tomu že jedno z mých dítek bydlí 140 km ode mne, jsem též občas nucená převézt dort.
Nejjednodušší způsob který jsem zatím vymyslela je udělat dort na způsob Tiramisu nebo Malakov do hezké skleněné mísy. Nemá se to kam rozlít ani vysypat. Na místě jenom přizdobím sezónním ovocem (jahody, kiwi, banány) a šlehačkou ve sprayi.
Na přepravu to vždy uložím do Esky.

rosnicka
262 příspěvků 11.07.06 10:42
Milé labužnice,

díky za tipy, určitě využiju.
Ta restaurace připadá v úvahu další den, partner se totiž rosí z představy, že by měl žádat ještě někde na veřejnosti:-)

Jojo, je to přeci jenom krok dál, ačkoliv spolu už dva roky bydlíme…a na pozim svatba

penda
4752 příspěvků 11.07.06 13:07
.....

a příští léto mimíííí…;o))

rosnicka
262 příspěvků 11.07.06 14:16
No,

ten můj si to tak maluje, ale já si říkám, že to nejde takhle linkovat…asi to bude tím, že je ekonom.....

Labužník jasmine02
120 příspěvků 12.07.06 13:26
...

Rosničko,doporučuji Šťavnatý mrkvový dort /www.labuznik­.com/recipe.php?ID=9097 od pepíčka. Připravíš s ho v klidu dopředu - tak dva dny, v horku se mu po cestě nic moc nestane a navíc vypadá nádherně. Místo marcipánového „potahu“ vyrob klasickou polevu z cukru a citronu s nějakým voňavým šnapsem. Marcipánové mrkve vyrobíš snadno z koupeného barveného marcipánu.

Labužník jasmine02
120 příspěvků 12.07.06 13:33
A ještě tohle...

podle babi snadné, podle mě dost pracné, každopádně ale velice krásné: Krabice krásných růží k různým oslavám (snadné)

rosnicka
262 příspěvků 14.07.06 10:31
Jasmin,

vyzkoušela jsem ten pepíčkův mrkvový-no, ačkoliv mám mrkvové moc ráda, tak tenhle tedy moc dobrý není. Možná jsem ho ale zkazila já.
Neva, dneska není vedro, tak skočím pro náhradu do cukrárny:-)

Labužník jasmine02
120 příspěvků 14.07.06 12:58
Rosničko...

Ten dokaz na pepíčkův mrkvový dort se mi ale povedl. No nic, kdo hledá, najde. Přidala jsem pod recept můj poměr ingrediencí, jak to mám vyzkoušené. Vzhledem k marcipánovým mrkvím je tento dort u nás oblíben.
Se zásnubami jsi to určitě vyřešila dobře. Nač se stresovat ještě nepovedeným dortem…

rosnicka
262 příspěvků 31.07.06 15:46
jojo,

zásnuby za námi a teď už jen ta svatba:-)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz