Urcite ste uz o tom poculi...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jolana
5066 příspěvků 4.4.07 16:15
Urcite ste uz o tom poculi...

…vajicka ofarbene a uvarene na tvrdo po Velkej noci nevyhodime… ulozime do vaty a do papierovej krabicky a zabudneme na ne zopar rokov. Vyjde nam nieco ako polodrahokam- kamen krasnej farby. Mam desatrocne a su nadherne…

Reakce:
Papaja
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.07 20:12
Jolanko...

…vyfoť…
Díky, P.

borievka
54 příspěvků 4.4.07 20:42
...

Nie,nikdy som o tom nepočula.Neprebehne v tých vajíčkach nejaký proces rozkladu a hnitia?Po tých rokoch to slúži ako dekorácia?

jolana
5066 příspěvků 4.4.07 22:00
Ja by som aj...

…vyfotila ale nemam fotak. Je mi to luto.Tie vajicka sa uskladnia v suchu a na vetratelnom mieste. Jedna moja znama ich mala cele roky v stojankoch na vajicka ulozene hore na obyvakovej stene.Tie vajicka nehniju ale bielok sa strati a zltok vyschne a skamenie ci co. Ked sa za zopar rokov potrasie jemne vajickom tak to hrka…no a cim dlhsie tym lepsie.Tak to je akosi.
Urcite sa najde dakto kto to vysvetli lepsie ako ja. Jeden cas to bola velka moda, tak ma napadlo to pripomenut, aby sa vajka len tak nevyhadzovali.

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 5.4.07 10:02
Kraslice

Je to tak! Kdysi jsem škrábala kraslice, jednu jsem měla roky schovanou. Neshnila, jen vyschla a hrkala. Jenže pak jsem ji vyhodila a nenapadlo mě podívat se dovnitř.

DanaJ
1136 příspěvků 6.4.07 12:57
S vyhazováním nemáme problém,

protože všechna doma obarvená vajíčka sníme. Barvíme jen do hněda cibulovýma šlupkama, takže nám ani není líto nějak pracně nazdobených vajec. Kraslice nekupujeme.

Jaruna7
61 příspěvků 6.4.07 22:21
Jolanko, máš pravdu

Je to už 50 let, kdy jsem jako malá sedávala v Břeclavi u malérečky kraslic. Některé jsem schovala a mám je doposud. Uznej 50 let! Br, hrůza, jak čas letí.
Překrásná škrábaná vejce schovávala moje matka a pak já, dodnes. Jsou to skvosty-přesně datované na vejcích s klasickými ornamenty z našich krojů. Máš pravdu. Skvosty.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz