Ulovila jsem srnce!!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.07 12:14
Ulovila jsem srnce!!!

V pondělí, za bílého dne. Svým autem.
Najednou, kde se vzal, tu se vzal, plavnými skoky přebíhal silnici. Ač jsem jela pomalu a brzila snad skrz podlahu, slejně jsem do něj šťouchla. Přeletěl příkop a padl do trávu. O pařez si zlomil vaz.
Jsem z toho špatná ještě dnes.
Zarychtovali jsme to s myslivci a taď máme mrazák plný krásného srnčího masa.
Auto má jen prasklý předné plastový spojler, nesvítí mi pravý přední blinkr a nejde otevřít kapota. Snadná náprava. Docela úžasné, že?
Ale zabila jsem ho!
A tak ted za odměnu budu vařit a vařit a vařit…
Myslivec mě moc pochváli, protože takhle pěknou a čistou práci prý už dlouho neviděl. Mám z toho mít radost?
Jsem šťastná, že žiju, že jsem nerozsekala auto. A bolí mě duše, protože jsem sama zabila. Co je to platné, že by ho stejně brzy někdo zastřelil?! Byl to lončák, lovný kus.
Ale udělala jsem to jááááááá
Na maso se těším, ale moc a moc se mu omlouvám. Nebýt mě, ještě chvíli běhal a skákal

Reakce:

gegina
358 příspěvků 01.03.07 12:55
...

A pak by ho „sežral“ nějakej pytlák!
Nebuď z toho smutná… hlavně že jsi v pořádku!

karminek
757 příspěvků 01.03.07 14:07
glamí

Rozhodně si z toho nic nedělej,nejdů­ležitější je že se tobě nic nestalo.
To že jsi pravděpodobně nahlásila příslušnému sdružení srážku se srncem,teda že jsi ho kontaktem s ním usmrtila ,jsi udělala to nejlepší.(dle zákona).I jejich reakce(že ti ho dali)byla skvělá.
Z jeho usmrcení mindrák mít nemusíš,protože jak jsi napsala tak by ho pravděpodobně někdo slovil jak píšeš že to byl ROČEK(ne lončák-tak se říká loňským prasatům)a že byl odstřelovej.Škoda je pouze na tvém autě.Takovýchto srážek bohužel je i u nás dost.
Popřál bych ti LOVU ZDAR ale takhle říkám zaplať pámbu že se ti nic nestalo.

Ivo
1045 příspěvků 01.03.07 16:43
Ulovila jsem srnce - Glami...

…jelikož mám chalupu v Jeseníkách a „na konci světa“ (pak už je jen Polsko), tak mám v těchto záležitostech poměrně bohatou zkušenost. Kuriózní je, že ač jsem tímto způsobem ušetřil myslivcům už 2 kulové náboje, tak relativně nejdražší bylo moje setkání se zajícem. Tento špás mě přišel na opravdu velké peníze. A mohu Ti povědět, že jsem prožíval podobná muka jako Ty a měl stejné výčitky svědomí. Později jsem zjistil, že v tom přecházení silnice mají tito sudokopytníci jistou pravidelnost a že tyto úseky bývají označené dopravní značkou (přiznám se, že onu značku jsem předtím nijak nevnímal a víceméně jsem z ní měl vrtuli - až do oněch osudných střetů)). Dnes tyto úseky projíždím málem krokem a jsem vyplašený z kdejakého „světýlka“. Ale co jsem chtěl hlavně říct? Buď osudu velmi vděčná, že to dopadlo, jak to dopadlo, neb ....... nebudu ani psát, co se stálo mému známému…

Neměj z toho špatný pocit - to přece nebyla Tvá vůle…

Pěkné dny Ti upřímně přeje Ivo a už pomaličku přemýšlej, zda bude se zelím nebo na šípkové omáčce (já vím, že to byl tehdy divočák, ale proč by nee srnčí…hihi)…

buraci
1136 příspěvků 02.03.07 01:51
Taky to znam...

Glamo, ja jsem zazila neco horsiho, ja prejela srnecka, ktery bezel za mamou, ktere jsem se jeste stihla vyhnout… Mam vycitky svedomi dodnes a stejne jako Ivo davam pozor tam, kde jsou znacky upozornujici na zver, a uz se mi to i parkrat vyplatilo.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.07 03:07
Úplně...

… vás všechny chápu. Nic takového se mi naštěstí nikdy nestalo, ale jen při takové představě se mi dělá slabo… Včera mi málem vběhl pod auto pejsek, krásné štěně kokra. Paní si ho neuvázala na vodítko a to štěně ještě nevědělo, že se má zastavit, když zastavila i panička. Tak z takových situací je mi zle ještě chvíli po tom..... To nevím, jak bych rozdýchala… A první bych šla dát po tlamě té „paničce“

DanaJ
1136 příspěvků 02.03.07 07:55
Smutný..fůů

Hm, tak to mi sme srazili srnce, ale bylo to málo a někam utek. Říkala jsem poučená od známého myslivce, musíme ho najít a dorazit, protože kdyby někde lehl s vnitřním zraněním, tak se bude trápit ještě dlouho než umře. Hledali jsme a nenašli a ani krev nikde nebyla. Modlili jsme se a říkali si, že snad přežil. Kdyby se doopravdy někde trápil než umřel, tak by to snad bylo horší, než když umře rovnou. ..
PS: Nevím, jesti bychom byli schopní ho utlouct, kdybysme ho našli.

Podskalacka
109 příspěvků 02.03.07 21:53
No a

můj bratr je myslivec. A když mu bylo padesát, dostal jako dar možnost odstřelit muflona - ti, kdo mu ten dar dali, jistě netušili, že to je to nejhorší, co mu mohli dát. On totiž strašně nerad střílí na cokoliv živé. Naštěstí to tenkrát dobře dopadlo! - Chodil pak sice do lesa, ale milí mufloni se tak dovedně skrývali (ono jich u nás ani moc není), že by se mu nepodařilo nic zastřelit, ani kdyby chtěl. To se asi smějete…

kamilio
551 příspěvků 02.03.07 22:26
Ulovila jsem srnce!!! - glamo

Jo smutný bych byl, kdyby to byla březí srna. Ale lončák? Jak já Ti závidím. Jednou jsem byl přizván jako vrchní vařič k podobně zesnulému lončákovi. Jatýrka na grilu - mňam, řízečky z kýty - mňam, gulášek z předku - mňam, menší kousky masa na červeném víně s divokým kořením - mňam, atd… atd… atd… Auto se opravilo, žádný problém, a hlavně - všichni účastníci akce (8 dospělých) dodnes vzpomínají na dva dny nezapomenutelných srnčích hodů! A srnců ani trochu neubylo, neboj, příroda si s tím poradí.

karminek
757 příspěvků 02.03.07 22:52
podskalacka

Nesmějeme ,protože je spoosta lidí(i myslivců) ,kteří už nebo nkdy nevystřelí.
Ale naproti tomu jsem schopenříc že zvěřina je vynikající maso,které můžete upravovat stejně jako ostatní jatečné maso.
Ne žádné speciální recepty,úpravy a pod.Je to prostě skvělé oživení jídelníčku.

karminek
757 příspěvků 02.03.07 22:59
...

omluvám se,koktá mi klávesnice.

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.07 14:55
Děkuji vám za slova povzbuzení

už jsem to snad trochu rozdýchala.
A v sobotu byl k obědu srnčí guláš. A moooooooc dobrý!
Příští týden udělám srnčí na víně.
Už nikdy bych to nechtěla zažít! Budu si dávat sakra bacha!!!

Bali
1254 příspěvků 08.03.07 13:00
...

manzel Ti vzkazuje, ze kdybys nevedela co s tim, tak nam muzes neco poslat. Prave jsme dojedli srnci „gulas“ a prisla na tebe rec.

cofola
71 příspěvků 13.03.07 12:21
Sú aj horšie prípady

Naša veľmi dobrá priateľka išla pred piatimi mesiacmi zo Slovenskej Ľupče do Podbrezovej. Do oproti idúceho auta nabehol srnec, odrazil sa do auta našej priateľky a odtrhol jej hlavu. Nemala štyridsať rokov a zostali po nej tri deti.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.07 08:08
glamo

zo skúseností kolegov typu odlovená srna - preliačená predná maska, zachránený srnec - utrhnutá polnáprava, ako i mojich vlčiak samovrah - vyrazené sklíčko blinkru, tak aj čiernej kroniky keď pár rokov späť sa kdesi na východe vyhýbali srncovi a našili to do stromu - 3 mŕtvi, auto na šrot si urobila najlepšie, čo si mohla - ako šofér, ako zákona dbalý občan, aj ako labužník

mimochodom, moje vnútorné rozhodnutie je - do cca 30 kg sa nevyhýbať prudko, len po mieru, že máš stále plnú kontrolu nad vozidlom. Je bezpečnejšie, jednochšie a lacnejšie opravovať chladič či vymlátený reflektor, ako po strhnutí auta do strany riskovať stret s iným autom, stromom, alebo priekopom - a nebodaj zraniť posádku.
Hm, ale divočiak či jeleň … to už radšej brzdiť a uhýbať.

karminek
757 příspěvků 16.03.07 15:13
souhlas

na sto procent souhlasím s Kltkem

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz