uchovavání čerstvých okurek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.06 16:18
uchovavání čerstvých okurek

pochybuji že to někdo znáte,ale bylo to úžasné…Japonci mají,nebo dělají cosi, co vypadá jako shnilá voda a v tom jsou ctvrtky nrmálních, zelených, oloupaných okurek.Ta se kdykoliv vyndá,opláchne pod vodou a je ke konzumaci jako čerstvá!!Viděla jsem, ochutnala jsem ale jak se to dělá, netuším!!! neznáte too někdo????

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 16.09.06 18:18
marinování zeleniny v Japonsku

Marinování zeleniny má v Japonsku dlouhou, dlouhou tradici. Zelenina se tu konzervuje podobným způsobem jako je naše mléčné kvašení zelí, nejlépe naložená do speciální slané miso pasty, kde přežije i řadu měsíců náročného japonského počasí. Naplátkováním výsledku quašení dostaneme tzv. sunomono (vinegared food), které je v Japonsku velice tradiční a představuje např. součást japonské snídaně již řadu století…

heja
312 příspěvků 16.09.06 18:38
...

Tak to tedy koukám. Ještě jsem o tom neslyšela. Dík za poučení. Kam na ty informace, Vladko, chodíš ?

penda
4752 příspěvků 16.09.06 19:46
Hejo,

na internet, kam jinam…;o)) V Japonsku jsem nikdy nebyla, jen se snažím vždy nějak správně sesumírovat slovo do vyhledavače .. nooo..a někdy i něco najdu. ;o) Našla jsem i recepty na amerických serverech, jenže se spíš jedná o marinády k naložení zeleniny těsně před jídlem a nemám zdání, zda je to jedno a to samé, některé obsahují i tu miso pastu (ten výraz dnes slyším poprvé ;o) ).

penda
4752 příspěvků 16.09.06 22:42
wydro,

na labužníku je od babi recept na rychle naloženou zeleninu z Japonska - Yasai Sokuseki , ale to zřejmě nebude to pravé, co hledáš …

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz