typicke ceske jidlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Breta
1 příspěvek 16.02.05 19:20
typicke ceske jidlo

Ahoj, jsem ve spanelsku a slibila jsem spanelskym spolubydlicim recept na neco typicky ceskeho. Nejsem zadna velka kucharka a navic jsem tu trochu omezena surovinami - poradi mi nekdo co zkusit uvarit? Dik

Reklama

Reklama

Reakce:

ajta
590 příspěvků 16.02.05 21:42
Breto...

…já jsem ve Francii vařil pro několik „frantíků“ gulášek s bramboráčky. Ingredience by si měla sehnat i ve Španělsku, neměl by být problém…ale těch možností je samozřejmě mnoho.

Přeji krásný zbytek večera

esmeralda
4813 příspěvků 16.02.05 22:32
typicke ceske jidlo

Breto, v Austrálii jsem „chytila“ spoustu domorodců na segedýnský guláš s knedlíkem. I syna jsem na to oženila.

glama  17.02.05 07:58
Bramboráky!!!!!

To zabírá naprosto stoprocentně!!!

kltko  17.02.05 08:01
Možno nie úplne typické

Ale napríklad na niektorých talianov geniálne zaberá vyprážaný syr
skús ako pôsobí na španielov :o)

alouch
56 příspěvků 17.02.05 08:53
Breto

Moje dcera na studijním pobytu v USA na párty národních kuchyní slavila úspěch s chlupatými knedlíky v kysaném zelí se škvarečky ze slaniny.

Eleeen
1127 příspěvků 17.02.05 09:04
co jsem musela vařit já?

Ze zkušeností svých a mého (odvažuji se napsat) přítele - oba nás spojuje bezmezná láska ke všemu španělskému - si dovoluji souhlasit s uvedeným. Trávila jsem dovolenou několik let vždy na stejném místě (alespoň částečně) ve Valencijské oblasti v malé vesničce. Místního doktora (což je mnohdy více než starosta) jsme museli naučit guláš a každoroční rozloučení před odjezdem patřilo pánvičkám a bramborákům. Ty miloval zejména Joaquim. Velmi srdečný a milý člověk, mávám mu do nebe…
Taky jsem s sebou vozila makový závin a buchty, ten oni neznají.

Papaja  17.02.05 09:46
Zkusila bych svíčkovou...

…s knedlíkem nebo nějakou jinou omáčku - třeba koprovou. Nebo ovocné knedlíky. A podle zdejších rad ty bramboráčky

possum
464 příspěvků 17.02.05 11:53
Breto,

jde o to, jsou-li to lidi, co maji radi sladke nebo slane. Italsti znami se dokonce naucili cesky rikat ‚ovocne knedliky‘ jak jim chutnaly.
Sousedum (Uruguay) chutnalo vsechno. Indka (kdyz zjistila, ze svickova je z hoveziho) mi rekla, ze to nechce vedet, jake to je maso, a snedla toho vic jak dospelej chlap.

mářa  23.02.05 16:22
levné české

České jídlo jsou také nudle se zelím a nebo brambory s noky. Levné o to víc efektní.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz