TVAROH , MAK, DROZDI ve FRANCII

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník kocka02
15 příspěvků 03.02.05 11:38
TVAROH , MAK, DROZDI ve FRANCII

Nazdarek, jsem ve Francii chtela bych upect klasicke ceske kolace, nevite kde se tu(a pod jakymi jmeny)da sehnat (jestli vubec) tvaroh mak a drozdi?Diky
 Kocka

Reklama

Reklama

Reakce:

luba
185 příspěvků 15.02.05 14:14
Tvaroh, mak ...

Mila kocka, tvaroh je fromage blanc, ale pozor, je hodne tekuty, preto ho treba nechat odkvapkat na site niekolko hodin. Da sa kupit v:,–(e, napr. Carrefour. Drozdie sa povie levure, cerstve dostanes v pekarnach, v beznych potravinarskych obchodoch nie je. Je vsak mozne pokojne ho nahradit susenym drozdim - to je vo Francuzsku kvalitne. Horsie je to s makom, ten si treba doniest z Ciech, Francuzi ho povazuju za drogu a teda nepredavaju. Mozno by sa dal zohnat v lekarni, ale asi aj za patricnu cenu.
Tak vela uspechov!
 Luba

tresnicka
58 příspěvků 15.02.05 21:30
tvaroh, mak drozdi

Mila kocko,
domnivala jsem se, ze jsi to byla Ty, kdo me zadal o stejne informace primo mailem na ktery jsem odpovedela. V pripade, ze jsi to nebyla Ty pisi ty informace i sem.
Tak tedy :
Tvaroh jako takovy nahrazuji smesi ricota fromage a petit suisse. Ty vyklopim na sito a necham pres noc odkapat a pak je smicham s ricotou. To same muzes udelat s fromage blanc, koupeny v oddeleni krajenych syru v Auchan, Careffour atd. Tak to alespon delam ja.

S cerstvimi kvasnicemi neni problem, ma je kazde super marche
Musis je hledat V Careffour a Auchan na pocatku oddeleni zakusku, tak kde muzes koupit i cerstve testo na briosku ci Pizzu. Jsou to 42 gr kostky, coz je vetsinou na pul kg mouky.

Mak jsem tu jeste nekupovala, protoze na nej nemam mlynek, tak si vetsinou vozim uz pomlety smichany s cukrem z Ceska.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz