Tvarglšopák od Pupka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fabujan
150 příspěvků 16.04.08 15:55
Tvarglšopák od Pupka

Neviete niekto, čo sa s týmto receptom stalo? Som riadne prihlásená, ale recept nikde, len ohlasy, podľa nich viem, že ide o Pupkov Tvarglšopák. Mám ho vo svojich obľúbených receptoch, ale je mi to na dve veci, keď neviem ingrediencie, okrem tvarôžkov. Všetko je vybodkované. Takto zmizol aj Kissáský kotlík.

Reklama

Reklama

Reakce:

HelcaK
960 příspěvků 16.04.08 17:07
Autor zřejmě recept zákeřně smazal,

už se to tu kdysi řešilo, a do diskuze pod recept občas nějaký dobrodinec přepsal původní recept, který měl vytištěný. Tak doufej, že ti někdo pomůže. V googl archivu už původní recepty k nalezení nejsou, také jsou tam tečky…

iva  16.04.08 22:01
Ať žije záloha...

své oblíbené recepty si ještě kopíruji na mé PC. Zde je hledaný recept:

Tvarglšopák
kategorie: saláty
recept je určen pro 2 osob(y)
doba přípravy je cca 5 min.
Ingredience:
cca 300 g čerstvé zeleniny nakrájené jakože na šopák,
2 PL sterilovaných žampionů – plátky,
1 balíček olomouckých tvarůžků,
sůl, drcený barevný pepř, špetka dobromysli,
cukr, vinný nebo jabkový ocet dle chuti,
1-2 PL olivového nebo slunečnicového oleje.
Příprava:
Všechno nakrájíme, naházíme do mísy, vším posypeme, zalijeme, promícháme a necháme se překvapit.
Já jsem teda čučel…
Poznámky:
Ode dneška do šopáku jenom tvarůžky!
Fotky máte tady!
Doporučená příloha:
rohlík, pivo, noviny
Původní kuchyní tohoto receptu je Česká republika
Autorem receptu je Pupek

iva  16.04.08 22:04
a ještě

KISSácký kotlík dle Ace Frehleyho
kategorie: pečené hovězí maso
recept je určen pro 4 osob(y)
doba přípravy je cca 2 hodiny
Ingredience:
Mimozemšťan ve stříbrné masce, fanoušky zbožňovaný KISSák, kontroverzní kumpán, komixové Vesmírné Eso, kytarista Ace Frehley. Proslulý je především jako vynikající muzikant a geniální skladatel nejúžasnějšího rock'n'rollového pekla v dějinách lidstva. Se svou věrnou kytarou Gibson Les Paul Classic dokázal být inspirací světově proslulým legendám i miliónům obyčejných kluků, co k Vánocům a narozeninám dodnes dostávají od rodičů a svých dívek elektrické kytary.
Málokdo už ví, že Ace Frehley je také mistrem kuchyně, která není o nic méně kreativní a originální než jeho pozoruhodná propracovaná kytarová sóla. Následující recept jsem našel v jakémsi hudebním časopise, tuším že to byl Rolling Stone, v roce 1989. Ace uvádí, že ho to napadlo po nějaké akci, kdy svým kámošům připravil tak obrovské množství tataráku, že ho nemohli všechen sníst (!), a tak ho napadlo zbylý tatarák upravit tepelně ;-)))

mleté hovězí
sladká paprika
mleté chili
drcený pepř
mletý koriandr
sůl
cukr
vajíčko
Worcestershire Sauce Heinz
trocha kečupu
trocha hořčice (plnotučné)
jemně nakrájená cibulka
plátky česneku
slanina
brambory nakrájené na kolečka
trocha piva
Příprava:
Dáme si stopečku studeného džinu a jdeme na věc.
Mleté hovězí řádně prosolíme a promícháme s chili, sladkou paprikou, pepřem, mletým koriandrem (pozor, jen trošku!!!), špetkou cukru, Worcesterem, kečupem, hořčicí a cibulkou. Na dno kastrolu či hlubšího pekáčku naplácáme plátky slaniny, na ně jemně posolené brambory nakrájené na kolečka, zasypeme je česnekem nakrájeným na plátky a zapatláme masovou kaší. Polijeme troškou piva. Přikryjeme alobalem a pečeme při teplotě 250°C. Asi po hodině odkryjeme alobal a podle potřeby dopečeme odkryté, aby to dostalo lehkou „křupku“.
Keep on rockin'! ;-)
Doporučená příloha:
God Gave Rock'n'Roll To You!!!
Původní kuchyní tohoto receptu je Spojené státy americké

zlata
1200 příspěvků 16.04.08 22:28
Ivuško

jsi poklad, děkuju a zdraví Tě Zlata

iva  16.04.08 23:26
červenám se,

měla bych chválu dát přečíst choťovi. On by určitě opáčil …jen zakopat… Jinak je to hodný člověk, ale někdy mám chuť se stát vdovou vlastní rukou.

Fabujan
150 příspěvků 17.04.08 06:23
Tvarglšopák od Pupka

Iva, vďaka za pomoc, máš pravdu, niet nad zálohy. V prvom momente ma tiež napadlo, či to nezmazal autor, ale iné jeho recepty sú tu, takže neviem.

Tasma
415 příspěvků 29.04.08 22:51
...

Tvarglšopák
ostatní báječný fantasmagorie :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz