Tuperware

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Anika02
66 příspěvků 13.12.04 18:34
Tuperware

chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s vyrobky Tupperware? Jestli jo, tak s kteryma a ktere se vam osvedcily. Ja mam podlozku na peceni a ten valecek a jeste malou hitparadu a kapky. dekuji za rady

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 13.12.04 20:05
Aniko

už několik let používám mísu na kynutí těsta, nádobku na kvásek, dále využívám Amarouna - bábovkovou formu, taky cukřenku. Nevím, jak se všechno správně nazývá. Dále mám dost různých misek. Váleček, ani podložku nemám, protože peču perníčky, určitě bych podložku tvořítky poškodila. Tyto výrobky jsou dost drahé, ale opravdu kvalitní. Jsem s nimi spokojená.

meisje
580 příspěvků 13.12.04 20:41
Aniko,

Ja mam spousty doz, ruznych velikosti, nadoby na napoje, korenky, :,-(u na sul a pepr a ja nevim co vsechno, mam to uz pres 10let, nastrkala jsem do toho silene desetitisice, ale kdyz jsem zila dlouha leta v Asii, bylo to jedine nadobi kde bylo mozna za ruznych Asijskych povetrnostnich podminek uchovat suchou mouku, cukr apod., mleko cerstve po nekolik dni, a ceskou majoranku vonavou po nekolik dlouhych mesicu - uzasna vec, nedam na to dopustit, urcite se vyplati do toho investovat. Napr. moje tchyne si koupila prvni kousky asi pred 40 lety za sveho pobytu v Africe a dodnes je pouziva. Je to opravdu kvalita, za kterou se vyplati pritlacit na keseni

Eleeen
1127 příspěvků 14.12.04 07:45
Používám také...

přes počáteční špatnou zkušenost (způsobenou mou neznalostí) jsem si pořídila řadu výrobků Tupperware. Přes různé velikosti hitparád (skvělé nejen do lednice, ale i na nošení obědů do práce), prima klima (vynikající na ovoce a zeleninu, hlavně listovou - připadá mi, jako by se v nich zastavil čas), amarouna, podložky, válečku a mísy na míchání (skvělé hlavně teď na cukroví), síto k servírování, nádobu na vaření MicroPlus, placatou mísu s víkem Perla na obložené talíře (můžu si je v klidu nachystat den předem) - prostě toho mám moc a je to opravdu investice vysoká, ovšem na druhou stranu zjišťuju, že se mi vyplácí. Třeba už 3 týdny mám v primaklima nakoupené hroznové víno na vánoce (tehdy byla akce) a jakobych ho koupila včera!
Nakonec … každý si rozhoduje sám, zda bude jezdit Mercedesem nebo Trabantem.

meisje
580 příspěvků 14.12.04 14:17
...

Zapomnela jsem dodat, ze i skvela je jejich :,-(a nadobi pro mikrovlnku

Labužník Andry02
121 příspěvků 15.12.04 11:09
...

Ja mam prima klima, to je opravdu super, salat tam mam i 3 tydny, podlozku na peceni a valecek… Nadoby do mrazaku - nevim, neumim posoudit rozdil, prijdou mi normalni, nadoba na nakladani, ta je uzasna, neni z ni nic citit ven do lednice a vypada dobre na stole. Pak mam do lednice nadoby na syry, ty jsou taky vyborne. Pak nejake misticky na prenaseni jidla do prace - jedine ktere ale opravdu netecou. Jo a malej mix fix, manzel si v tom mixuje proteinove napoje do posilovny :-))))) Zatim jsem moc nepouzila kouzelnici (kremove cukrovi budu teprve plnit) a amarouna - je na mne zbytecne veliky. Ale celkove jsem moc spokojena. Jen mi vadi nemoznost koupit to jinak nez na domaci party.

Eleeen
1127 příspěvků 15.12.04 11:14
Amaroun...

No a pro nás je zase Amarou malý a na oslavy děláme dva, půjčujeme si ho s kámoškou.

Kouzelnice je super na šlehačku - můžeš ji vyšlehat přímo v zavíčkované kouzelnici. Pak jen přehodíš víčko za zdobítko a jedeš. pohoda.

Vali
1326 příspěvků 15.12.04 12:14
Tuperware - děvčata

a jestlipak vám na předváděčkách dali recept na Olomoucké těsto? Je rychlé a občas ho ráda dělám jak nasladko, tak naslano.

Eleeen
1127 příspěvků 15.12.04 12:19
...

Myslíš to základní kynuté těsto??? No jasné. Zelné rohlíčky u nás doma sviští před každou cetou a výletem.

meisje
580 příspěvků 15.12.04 13:49
recept na olomoucke testo.....

Moc prosim o ten recept, ja ho nemam, ja si „tapaka“koupila v New Delhi a tam ten recept nikdo neznal
Diky moc, meisje

Labužník Sarka
433 příspěvků 15.12.04 14:57
Tuperware

Maminka ma valecek a podlozku na testo. Je ohromne spokojena. Ma Tuperware stranku na internetu? Celkem mne to zaujalo.

Eleeen
1127 příspěvků 15.12.04 15:10
stránky a recept

stránky mají na www.tupperware.cz, skvělé stránky jsou www.tupperware.de, katalog mají „seveřané“ na www.tupperwre.dk a pochopitelně Američané nabízí nejvíc věcí na www.tupperwre.com.
meisje, pošli mi e-mail na nadjasip@seznam.cz

Vali
1326 příspěvků 15.12.04 15:44
meisje - recept

500 g hladké mouky,
1 kostka droždí,
250 ml vlažné vody,
1 KL cukru do kvásku,
1/2 KL soli,
1,5 dl oleje;

Těsto si po vykynutí rozdělím stěrkou na čtyři díly a dělám 4 rolády.
Sladkou, rozválím na obdélník (šířka plechu), lehce potřu olejem a posypu cukrem se skořicí, jako obměnu dělám sypání - oříšky, kakao, cukr.
Slanou - vyválený obdélník potřu kečupem, posypu strouhaným salámem a posypu strouhaným sýrem. Obměnám se meze nekladou.
Při plnění marmeládou je potřeba zahustit marmeládu strouhanými piškoty, aby netekla. Na skleničku marmelády 20 kulatých piškotů.

Nebo vyválený obdélník středem potřu povidly rozředěnými trochou rumu, na to nasypu mák s cukrem(suchou směs), krajní části rádlem pokrájím na pruhy, na obou stranách stejný poěet a po zahnutí krajů skládám pruhy přes sebe do středu. Možno po natření vajíčkem posypat trochou drobenky.
Všechno pečivo nechat trochu nakynout, potřít rozšlehaným vajíčkem a péci ve vyhřáté troubě na 190°C dozlatova 20-30 minut. Protože je to chudší těsto, po vychladnutí nakrájím a do mísy na kynutí naskládám, aby netvrdlo.

Labužník Andry02
121 příspěvků 15.12.04 16:34
Eleeen

prosim Te jak je to s tou slehackou? Normalne nalijes smetanu do kouzelnice a trepes az se usleha???? Fakt to funguje??? To by bylo SUPER!!

meisje
580 příspěvků 15.12.04 23:29
...

Vali: diky moc za recept - to musim prubnout

Co se tyka kouzelnice - uslehani slehacky, potvrzuji slova Eleeen, nalejes dovnitr uzavres a trepes - cim vice ma slehackja tuku je drive a pevneji je uslehana - funguje to naprosto skvele

Eleeen
1127 příspěvků 16.12.04 07:25
Olomoucké těsto (a taky šlehačka)

Vzhledem k tomu, že jsem v Olomouci, dovolím si poopravit recept „Olomoucké těsto“. Zdejší „originál“ je věrný bohaté Hané a je trošku jiný:
500 g hladké mouky
250 ml vlažného mléka
125 ml oleje
1 kostka droždí (42 g)
5 g cukru krystal (pytlíček)
pár zrnek soli do mouky
Poměr jednotlivých surovin (mouka : mléko : olej) je polovinou předchozího, proto se to dobře pamatuje. Někdo dává až 150 ml oleje, já ne.
Dělám z něj i tvarohové šátečky, různé masové pirohy, zelné rohlíčky, prostě má u mě široké využití.

Téma ŠLEHAČKA: Super je Olma anebo Rama Cremefine.

Labužník Lili02
28 příspěvků 16.12.04 10:58
Akční nabídky,

je dobré sledovat, co mají vždy za akce. Tam jsou pak vybrané výrobky za mnohem výhodnější ceny. Zrovna na mísu na míchání je akce od 27.12 do 2.1., takže nejlepší doba na pořízení. Jinak pár věciček používám a zatím naprostá pokojenost. Mix fix na míchání různých tekutých věcí si nemůžu vynachválit.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 16.12.04 11:17
abych pravdu rekla,

vlastne vubec nevim o jakych „kouzelnicich“ atd. tu pisete - to je nejaky podomni prodej?

Vali
1326 příspěvků 16.12.04 13:16
Lucianko

kousek níže máš od Eleeen odkazy na vebové stránky a tam to všechno uvidíš. Ahoj.

Labužník Anika02
66 příspěvků 16.12.04 19:46
...

Jak tak koukam, zatim mate vsichni dobre zkusenosti. Uz se tesim, az si zacnu porizovt vecicky domu. Asi to hodne usetri casu…

Labužník Sarka
433 příspěvků 17.12.04 11:07
MÍSA NA MÍCHÁNÍ

Pouzivate ji nekdo? Pracuje opravdu tak jak je napsano s kynutym testem a jake mate zkusenosti? Je jina cesta k obednani nez pres poradkyni? Dik za informace

Labužník Sarka
433 příspěvků 17.12.04 11:09
chyba

Vypadlo mi u slova obednat J .Tak znova objednat

Eleeen
1127 příspěvků 17.12.04 11:35
nejen na míchání a kynutí...

mísa na míchání a na kynutí těsta byla jedna z prvních, co jsem měla doma. Je to fakt paráda. Vykynuté těsto za 15 minut místo za hodinu, to fakt ušetří čas. Já jsme letos vymíchala i všechna těsta na cukroví, jednoduše jsem tuk do těst rozpustila v mikrovlnce (ale jen tak, aby byl kalný, nesmí být horký) a nalila do středu mísy a všechno jsem vymíchala v ní. Těsta pak musíš nechat v lednici dotuhnout, ale to jsem dělala i dřív, tak co. Já mísu nepoužívám jen na míchání, krátkodobě v ní mívám i koláčky, šátečky a tak (rychle zvláční a pak jsou rychle taky snědené), taky v ní schovávám saláty v lednici (zeleninové, těstovinové) a pokud chystám hodně masa na naložení do marinády, tak to dělám taky v míse.

Labužník Anika02
66 příspěvků 17.12.04 18:16
...

co jde vsechno pripravovat s tou kouzelnici a s mit sejkrem? Myslim, ze se jmenuje nejak Hit fix nebo tak nejak?

ajta
590 příspěvků 17.12.04 18:23
ach jo...

… mám katalog jejich výrobků v ruce, to vaše povídání o Tuperware je také moc zajímavé, ale když já mám neuvěřitelnou averzi vůči „podomnímu“ prodeji…

fakt to nejde objednat někde na internetu?

salamandra
21 příspěvků 19.12.04 12:00
Četla

jsem si vaše příspěvky. Určitě mě to zaujala (otevřela sjem i jejich netové stránky). Jen jsem nikde nenašla cenu. Píše, že je vyšší…jaká tedy?:-)

tasauri
17 příspěvků 21.12.04 14:29
Šarko

jen pres Tupperware prodejce.. ale jestli chces mam znamyho tady v araau a ten mi proda vyrobky i bez predvadeci akce. Tak jestli mas zajem ozvi se..

tasauri
17 příspěvků 21.12.04 14:29
Šarko

jen pres Tupperware prodejce.. ale jestli chces mam znamyho tady v araau a ten mi proda vyrobky i bez predvadeci akce. Tak jestli mas zajem ozvi se..

Kari
545 příspěvků 22.12.04 11:05
Kolik to stojí?

Ano, taky prosím, napiště někdo alespoň jeden, dva příklady ceny nějakého výrobku tupperware. O párty uvažuji, ale finanční dostupnost je pro mně dost důležitá, už jen kvůli tomu, abych si třeba před přáteli neutrhla ostudu, že je to předražené. Většinou jsou studenti nebo platí drahý podnájem a nemají peněz příliš nazbyt. Jde mi o to, jestli se třeba některé výrobky dají koupit do pětiset nebo stojí víc…

Labužník Mahony02
39 příspěvků 22.12.04 11:15
Tuperware - reklama nebo pravda?

Sleduji diskuzi o výrobcích Tuperware. Výrobky znám, byly mi kdysi nabídnuty. Opravdu jsou tak dobré? Najde se někdo, kdo je s výrobky této značky nespokojen? Uvažuji totiž o jejich koupě.

Eleeen
1127 příspěvků 22.12.04 12:13
...

tak třeba tolikrát v receptech vychvalovaný Amaroun je za 380 Kč, Síto k servírování (na vaření těstovin, párků, různé zeleniny tím způsobem, že zaliješ horkou vodou a necháš jen stát) teď bude v akci za polovinu tj. 356 Kč, :,-(a tří krabiček 600 ml za 588 Kč (to jsou jedny z těch, co Ti nevytečou),podložka 415 Kč + váleček 370 Kč,primaklima 4,2 l za 570 Kč (na skladování, uchovávání ovoce a zeleniny). Nejvyšší cena je zatím úplná novinka a bomba - plastový „hrnec“ do všech druhů trub za 2 250 Kč - hodně zdravé vaření jen ve vl. šťávě. Jestli si chceš zkusit roli hostitelky, tak doporučuju. Ty totiž mají hodně dárků navíc.

Kari
545 příspěvků 22.12.04 15:16
Eleeen, děkuju moc..

Je to dost peněz, ale asi to stojí za to. Popřemýšlím, zda v mém minibytečku bych mohla uspořádat sešlost za tímto účelem.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 22.12.04 16:08
Tuperware - Kari

Kari, a přijímáš v případě konání sešlosti neznámé labužníky na čumendu?

Kari
545 příspěvků 23.12.04 09:39
Lucindoo...- tupperware

Luci, pokud budu sešlost pořádat, tak není problém, naopak. Ale koho myslíš neznámými labužníky? Labužníci jsou moji známí.
Když to tak propočítávám tak to abych to uspořádala na chatě, abychom se vešli. Ke mně domů se vejde tak pět lidí a to už si pomalu nemají kam sednout . I když většina mých kamarádů a rodinných příslušníků má ke všem prezentacím a podomním prodejům averzi. Takže nevím, jestli se setkám u přátel s nějakým nadšením. Možná, že právě jenom mezi labužníky se najdou jediní diváci, kteří o čumendu budou stát.

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 23.12.04 10:08
Kari,

díky. Případně dáš vědět, viď?

Labužník Anika02
66 příspěvků 25.12.04 18:39
kouzelnice

ptala jsem se me poradkyne Tupperware a ta rikala, ze v kouzelnici nejde udelat slehacka. Mozna jsem to jen tady blbe precetla. Tak jde nebo ne? A jake mate zkusenosti s tou miskou, ktera ma uvnitr sitko. Myslim servirovaci miska se sitkem. diky

Eleeen
1127 příspěvků 24.02.05 12:42
Florentýnka

… vkládám tento příspěvek, abych Florentýnce usnadnila hledání…

Florentyna
439 příspěvků 24.02.05 13:42
Díky Elenko,

už jsem našla a jdu to nastudovat.

Florentyna
439 příspěvků 24.02.05 14:24
A propo,

když už jde o rady v používání Tupperware, neprozradíte mi někdo, jak mám vyvalovací podložku udržet na kuchyňské lince, aby zůstávala na místě a neposunovala se při válení těsta? Mám ji uskladněnou tak, že je stočená na válečku, a pak nepomůže ani navlhčení spodní strany podložky a zatížení rohů těžkými předměty (což navíc značně zmenšuje pracovní prostor) - stejně honím těsto po celé kuchyni… Díky, F.

Eleeen
1127 příspěvků 24.02.05 14:52
Florentýnko,

pošli mi svou e-mailovou adresu. Moje je: nadjasip@seznam.cz

Florentyna
439 příspěvků 24.02.05 14:59
Elen,

moje je jzatloukalova@mrwol­f.cz. Už jsem ti poslala mailíka, ať to nemusíš opisovat nebo kopírovat.

Eleeen
1127 příspěvků 24.02.05 15:09
Floro,

nechceš přijít na chvíli na chat??? Jdu Tě tam čekat.

Luiska
1 příspěvek 28.02.05 00:04
Tupperware

Toto nádobí používám již 5 let a jsem opravdu spokojená. Mám snad vše a v poslední době mě nadchly 2 výrobky. Otvírák na konzervy a ruční šlehač.
Pokud máte i vy šlehač, dejte vědět, co v něm sekáte. Co já? Brambory na bramboráky, jablka, cibuli, ořechy, ovoce, mrkev, žampiony, pomazánky…Rychlá práce, snadná údržby, perfektní!

Eleeen
1127 příspěvků 28.02.05 08:30
...já mám jak šlehač, tak otvírák.

Z otvíráku jsem vyloženě nadšená a nenechám na něj dopustit, protože plechovka, která nemá uvnitř ostré hrany a nedělá všude kovové piliny-hobliny je vážně zázrak. A klidně ho svěřím i synovci neb se o něj nemůže pořezat. Navíc se dobře čistí.
Ve šlehači dělám vše, jako ty, navíc se v něm báječně dělá drobenka na drobenkový koláč (anebo na koláče obecně). Je to bez práce, párkrát otočím a je to. Navíc mi zůstanou čisté ruce, že? Na pomazánky je ideální, protože nenechává na dně takové ty 2 -3 mm původních ingrediencí, díky stěrkám na šlehacím nástavci opravdu zpracuje vše. A utřít v něm máslo s cukrem anebo krém na Tiramisu po česku - to je otázka minutky.
Já mám jejich věci ráda, protože jsou lehké a vzhledem k mému nemocnému zápěstí mám větší šanci, že unesu jejich lehkou misku než nějakou těžkou, skleněnou „potvoru“, kterou ani nemůžu pořádně zavřít (většinou skleněné mísy víka nemají).

kamela
22 příspěvků 01.03.05 11:31
...

florentynko: nebudu tajit, že vím o vaší komunikaci ohledně podložky s eleeen , ale přesto mám dotaz: jak máš podložku uskladněnou? předpokládám, že namotanou na válečku, ale…„bílou stranou ven, nebo tou potištěnou? důležité je namotání potištěnou stranou ven, jinak se rohy nadzvedávají a celé "nedrží“. třeba to děláš dobře, byl to jen nápad

Florentyna
439 příspěvků 02.03.05 23:27
...

Díky za zájem, podložku mám namotanou správně. Však já ji jednou zkrotím, a pak to bude stát za to! Eleeenka mě vybavila množstvím praktických rad, jen na to tak mít dost času…

Eleeen
1127 příspěvků 09.05.05 13:25
Crazy,

další počteníčko pro Tebe…

zlobrik
1 příspěvek 03.12.09 13:35
tuperware

Zrovna tady procitam Vase prispevky o tupru a jen koukam kolik lidi zna,pouziva a chvali???Ja osobne pouziva jiz nekolik let ted dokonce delam i poradkyni a jsem mile prekvapena vasemi reakcemi.Jeste pro ty kteri vahaji kvuli cenam chci dodat ze me tehdy asi pred 6lety dost presvedcila i dozivotni zaruka toho zbozi coz Vam jiste nikde jinde nenabidnou.Preji vsem krasny den

di
2451 příspěvků 03.12.09 13:51
Hmm,

jak ten první, tak ten poslední příspěvek určitě nejsou skrytá reklama, že…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz