Tlakové hrnce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bedla  23.10.05 22:01
Tlakové hrnce

Co nevidět dojde životnost mého tlakového hrnce. Budu kupovat nový. Mohu znát vaše názory, tipy a doporučení? Děkuji bedla.

Reklama

Reklama

Reakce:

Jenofefa
1315 příspěvků 24.10.05 00:20
Tlakové hrnce

se už probíraly TADY . Třeba ti to pomůže k inspiraci.

bedla  24.10.05 14:02
...

Jenofefo, díky. Trochu si to prohrabu, popřemýšlím a snad něco vyberu. Nejlépe přes internet. Tady u nás mají jen Tefal a tudíž není porovnání. bedla

Labužník Triss
160 příspěvků 25.10.05 15:31
...

klllidne obycejny z hypa…i za 400, ma poklicku na paku, mame domy 4 tohoto typu a az na to, ze mamka zapomela poklicku na sporaku a propalila tak pojistku jsou uplne dokonale i po cca 10? letech, nepotrebuji vymenit tesneni, nikdy se neucpala pojistka atd…

bedla  25.10.05 21:09
Tlakový hrnec

Triss, díky. Měla jsem ten prvý - maďarský. Odběhla jsem na dvorek a doma bylo vymalováno. Praskla pojistka. Tento je druhý, ale dochází, i když se to již nikdy nestalo, dávám na radu druhých a chtěla bych si koupit opravdu spolehlivý výrobek. Díky bedla

manek  26.10.05 07:17
Tlakové hrnce - Bedlo

Používám tlakové hrnce již spoustu let, dokonce bylo období, kdy jsem na vaření nic jiného nepoužíval. Původně jsem měl hliníkové z Maďarska - to asi tehdy všichni, jiné nebyly, ale nikdy se mi nestalo, že by vybuchnul. Chce to jen dodržet to, co je napsáno v návodu - nikdy neplnit tlakáč víc, než do dvou třetin, (pokud tam dáš vařit něco, o čem víš, nebo předpokládáš, že bude pěnit, tak maximálně do poloviny), a v okamžiku, kdy začne odpouštět páru, zeslabit plotýnku nebo plyn na minimum.
V každém případě ti doporučím jenom tolik: Nerezový s bajonetovým uzávěrem, (to je ten, co se víko na:,–(í shora a uzavře pootočením, tady je navíc jistota, že i když se ucpe pojistka, vytlačí se těsnění bokem a tlak má kudy uniknout), a aby nebylo ucho nanýtované s nýty dovnitř hrnce (to už jsem taky viděl). Navíc se líp umývá, protože má zakulacené hrany dna a nahoře je normálně rovný, bez rantlíku zpět dovnitř. Na značce vůbec nezáleží - všechny pracují na stejném principu, jen někde zaplatíš i za to, jak se jmenuje…

Tlakovým hrncům zdar!!!

bedla  26.10.05 21:30
...

Manku. děkuji, na toto jsem čekala, stručné - výstižné. bedla

Vali
1326 příspěvků 04.11.05 01:07
bedlo
  • ještě něco z mých zkušeností. Mám už dost let tlakové hrnce Duo od Tescomy. Letos jsem koupila náhradní díly a je opět jako nový. Výhodou je, že je to český výrobek a proto není problém sehnat náhradní díly. Hrnce jsou nerezové, proč je vyhazovat a kupovat nové, když jde cokoliv vyměnit.

bedla  04.11.05 10:00
Tlakové hrnce

Ahojky Vali, moc děkuji za příspěvek. S tím českým výrobkem máš asi pravdu. Nechci se ukvapit, proto sbírám Vaše názory a zkušenosti. Původně jsem chtěla koupit také nějaké to duo, ale KatkaH mně svými recepty na chlebíky zviklala ke koupi pekárny. Tedy, ještě ji nemám. Prvé volno věnuji těmto výrobkům. Snad se zadaří. Ještě jednou díky a hezký den přeje bedla

Magdulkaa
29 příspěvků 10.03.17 20:09

Máte zkusenosti s papinakem zn. Berlingerhaus? Chci si koupit první, jeste jsem ho nemela, ani v nem poradne nevarila, tak potrebuji „uzivatelsky“ jednoduchy…a tento to slibuje…

RitaKa
22 příspěvků 12.04.17 11:48

S tím papiňákem zkušenosti mám, ale vyměnila jsem ho. Nevyhovovalo mi zabezpečení. Dostala ho mamka která ho pak podarovala sestřence :) Teď mám Bio Exclusive od Tescomy a nemůžu si stěžovat, jenom se zacvakne :) Používání je daleko jednodušší a „intuitivnější“ než ten první.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz