Termostat na elektrický kotel

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Labužník Jiti02
170 příspěvků 9.11.07 08:09
Termostat na elektrický kotel

Máme skoro hotovou dřevostavbu, a pomalu se v ní učíme žít (po mnoha letech v paneláku), a trochu zápasíme s topením - elektrika kombinovaná s krbovými kamny. Termonstat nám byl nainstalován do ložnice, prý do nejchladnější místnosti. A u nás vzniká klasická situace, přijedeme domů, miláček zatopí v obývákokuchyni v krbovkách, já v ložnici otevřu okno (větrám) a za chvíli máme v obýváku 30 „stupňů“ C a elektrokotel topí na plný výkon. Marně přemýšlím, a mám pocit, že všichni známí mají termostat v obýváku.
Máte někdo podobnou zkušenost? Děláme něco špatně? Obávám se, že budeme muset termostat předělat ..... Neexistují nějaké závazné postupy?
Díky za každou radu. Hezký den. J.

Reakce:
karminek
757 příspěvků 9.11.07 08:45
termostat

Vy nemáte možnost regulace teploty kterou chcete?

HelcaK
960 příspěvků 9.11.07 08:45
Obývák

je obvyklejší místo pro termostat - nám říkali, že místnost, kde se nejvíce pobývá, takže pokud ložnici používáte jen na spaní, asi to není nejvhodnější. Trochu se to dá obejít, když na termostatu v ložnici nastavíš výrazně nižší teplotu - minimálně po dobu, kdy současně větráš v ložnici a topíš v krbovkách.

Labužník Jiti02
170 příspěvků 9.11.07 09:26
Regulace je samozřejmě možná, ale .....

teplota nastavená na 17, komfort na 22. V tomto období máme nastaven program, kdy na 22 topíme 1 hodinu ráno, když vstáváme. Protože když přijedeme z práce, než se vybalím, tak miláček zatopí a hned je teplo. „Uškrtit“ regulační kohout v ložnici nám nevychází, protože pak se hřeje voda třeba na 80, a nám to zatím vychází, že úplně stačí 50. A nastavovat nižší teplotu na větrání není moc komfortní, protože pak na to nesmím zapomenout.
Já si prostě myslím, že to je udělané blbě, že měl být termonstat v místnosti, kde se nejvíce žije (díky Helčo). Ještě bych ho byla ochotna si zdůvodnit v ložnici, kdyby nebyly krbovky. Myslím, že elektrikáři se vůbec nepodívali do projektu, protože kdyby viděli komín, tak nemohli takovou blbost udělat … já teď spíš hledám argumenty a zkušenosti, jak v rámci reklamace termostat předělat.
J.

HelcaK
960 příspěvků 9.11.07 11:40
Tak

to asi opravde jen předělat. A ještě jedna rada - kamarádka ho má sice v obýváku, ale měli pod ním televizi. A kdykoli synek poseděl hodinku dvě u telky, tak v pracovně mrzli, protože z televize šel teplý vzduch přímo na termostat. Chvilku jim trvalo, než přišli na to, proč je jim zima

Labužník Jiti02
170 příspěvků 9.11.07 12:27
Jasně

Díky za rady. Kamarád zase říkal, že ho bude muset přidělat na zeď (mají ho volně na obývací stěně), protože když přijde neplánovaně domů, tak ho holky mají sundaný na zemi a topí jako šílený, když je u stropu (kam stoupá teplejší vzduch), tak topí méně.
J.

KUHTIK
39 příspěvků 9.11.07 12:34
Termostat

Termostat řídí chod kotle, tak aby byla dodržena nastavená teplota v místnosti kde je umístěn. Další regulace je podmíněna funkcí regulačních armatur na otopných tělesech. Váš problém má řešení. Umístit termostat v místnosti s největším nárokem na tepelnou pohodu a seřídit regulační ventily na otopných tělesech tak, aby bylo dosaženo ve všech prostorách požadované tepelné pohody. Termostat je vždy nutné umístit na vhodné místo, doporučuje se výška 1,5 m nad podlahou,ve volném prostoru tak, aby nebyl ovlivněn proudícím teplým či studeným vzduchem. Nevhodné je umístění v blízkosti topidla, osvětlovacího tělesa, případně tam, kde vzniká průvan. Pokud jej ponecháte na současném místě, problému se nezbavíte. Umístění termostatu do nejchladnější místnosti bylo s ohledem na váš popis, chybné.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.07 13:23
Co to bylo za umělce?

Obávám se, že ti nezbyde nic jiného, než temostat přemístit. Ještě by mohlo pomoci na termostatu na kotli nastavit k vypínání nižší teplotu vody. My máme 85°, když současně topíme pevnými palivy, abychom nevařili. Dá se nastavit rozsah 50 až 90°C.

Labužník housenka02
609 příspěvků 10.11.07 21:29
Ahoj Jiti,

… my jsme úplně stejně vyřešili bydlení v podkroví jako vy. Termostat máme též v ložnici, stabilně je nastavený na teplotu 19°C, leží na nočním stolku, blíže k oknu asi tak 2,5 m od okna. / Taky jsme chvíli pendlovali s termostatem po celém podkroví než jsme našli toto nám vyhovující místo/. Pokud jsme doma tak topíme v krbových kamnech, pokud ne anebo spíme tak spíná termostat a vyhřívá celé podkroví na oněch 19°C. V současné době to vychází asi tak, že kotel sepne 2 - 3× za noc.
Na termostatu je několik programů, my využíváme tzv. ruční, tzn. že máme na termostatu nastavené teploty pro den a noc a kotel spíná, pokud hodnoty na termostatu klesnou půl stupně pod nastavené hodnoty, zatím nám stačí vyhřívat na 19°C, uvidíme jak to bude fungovat až uhodí mrazy. Pak ho asi přepneme na denní provoz, kde je nastavená teplota na 21°C.

Labužník housenka02
609 příspěvků 10.11.07 21:38
...

… doufám, že jsem to napsala správně, nejsem moc technický typ.
Termostatem mám na mysli čidlo. kotel je myslím nastaven na teplotu 65°C, abychom se neuvařili. když si napouštíme vodu na koupání…

Moniksis
14 příspěvků 5.10.20 00:30

Jakým způsobem se v dnešní době nejvíc vyplatí vytápět dům?

Hanackova
11 příspěvků 5.10.20 22:39

My topíme s manželem jenom dřevem. Manžel nechal přebudovat krb, kdy se pořídil kvalitní krb od českého výrobce, se kterým topíme celou sezónu.

Moniksis
14 příspěvků 7.10.20 21:27

Nevíte od kterého? opravdu nevím, kde mi s tím mohou poradit…

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz