Teploměr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eleeen
1127 příspěvků 29.07.04 16:16
Teploměr

Můžete mi poradit, kde se dá koupit teploměr na měření teploty v troubě???? Mám plynovou, kde se dá nastavit jen min. a max. teplota, zbytek odhadem a ráda bych věděla, kolik uvnitř vlastně mám!
Děkujuuuuu!

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 30.07.04 08:32
Eleeen,

jdu Ti odpovědět, protože mne štve, že to ještě nikdo neudělal, dočetla jsem se na netu, že by měl být tento teploměr už normální součástí nových sporáků, když ne součástí automatickou, tak alespoň dokoupitelnou, a když ne sporáků, tak alespoň grilů, zahradních, čili se zkus pozeptat v prodejnách elektro a domácích potřebách, když to mít nebudou, třeba Tě alespoň pošlou tam, kde Ti lépe poradí, jinak na diskuzi, myslím, že v rubrice Začínáme od píky jsou příspěvky o používání tohoto teploměru…a před minutkou jsem si přečetla Tvůj komentář pod meruňkovým kompotem..:-))…tchýně má troubu elektrickou a o té utěrce jsem slyšela též v souvislosti s používáním zavařovacího hrnce bez mřížky…

zlata
1200 příspěvků 24.08.04 21:58
termosonda

Termosonda se jmenuje to co hledáš. Jen nevím jestli se může nechat zapíchnutá v mase po celou dobu pečení. Je od Clatronicu a mají jí třeba na
http://www.hyperobchod.cz/…4187066.html?…
nebo
http://www.centrumobchodu.cz/index.php
tam si dej do hledání termosonda a najde to samé jako na předcházející adrese. Tam jsou i nejlevnější co jsem našla. Mám na ní taky zálusk, ale vrtá mi hlavou jestli jí můžu nechat v té troubě po celou dobu, nebo s ní jen měřit při vyndání.

Zlata

zlata
1200 příspěvků 26.08.04 22:49
termosonda

Nevydržela jsem to a napsala si o podrobnosti. Ta termosonda (vypadá to jako vidlička s displejem) se nemůže nechat celou dobu v troubě. Maso se musí vyndat, změřit a dál případně pokračovat v pečení.

Zlata

salgo
146 příspěvků 01.09.04 12:02
obyčejný ciferník

Mám ho už delší dobu, vypadá jak jehla na špikování a má na sobě ciferník. Dá se celou dobu nechat v troubě, nebo dokonce i vařit v hrnci s masem. Já jsem si ho dovezla z dovolené v Dánsku, ale vím určitě, že jsem ho nedávno viděla v nejakém brněnském obchodě. Vzhledem k tomu že navštěvuju jen domácí potřeby, Ikeu a Jysk tak to asi nebude problém ho sehnat. Rozhodně se po něm podívám a dám Ti ještě vědět. Zatím přeju příjemné hledání.

zlata
1200 příspěvků 01.09.04 19:33
obyčejný ciferník

Tak ten bych taky chtěla, je to určitě lepší než to co jsem našla. Určitě sem napiš kde ho mají.
Dík Zlata

hydraulik
54 příspěvků 02.09.04 20:54
Termosonda

Tak jsem se podíval na uvednou adresu a zkoumal co a jak.Termosonda je napájena články.To znamená,s největší pravděpodobností,že nelze nechat při pečení v troubě.Sonda ukazuje stupně propečení masa (rare,medium atd.).Jak to zjistí ?No jenom píchnutím do masa!A je to rázem celé špatně.Dotykem zjistí pouze povrchovou teplotu masa a ne vnitřní.Tudíž píchneme a cvilku asi 1 vteřinu počkáme a máme teplotu na display.A mezi tím nám část,ne všechno,co jsem tak hezky upekl vyteče do pekáče.A je po legraci a po medium!Varuji se takových přístrojů.Hydraulik

hydraulik
54 příspěvků 02.09.04 20:55
Teploměr

Zkus instalatérské a topenářské potřeby.Ty určitě mají rtuťové nebo lihové teploměry do 250C.A ty určitě můžeš nechat v troubě bez problémů.Hydraulik

Eleeen
1127 příspěvků 03.09.04 08:54
Hydrauliku,

díky za cenné rady!!! S tím teploměrem do masa jsem si myslela totéž.

hydraulik
54 příspěvků 26.09.04 20:30
Teploměr

No a je to!Našel jsem to co hledáš.Vyrábí to Thermosmalt Filakovo.Teploměr na skleněná víka pečích trub.Musela bys je kontaktovat neboť jsem to nenašel jako náhradní díl.
Dotyčný sporák FIKO 3U8O jsem viděl u kamaráda na podzimních slavnostech,tak ti hned sděluji.Hydraulik

Labužník Sarka
433 příspěvků 29.09.04 10:11
teplomer

Ellen, ja jej koupila v obchode s hrnci. Je to takovy bodec (ne jehla), na konci je ploche kolecko s cifernikem a s obrakama (prasatko, kravicka, jehneci) Znacka je KUHN RIKON.

damicka
17 příspěvků 20.10.04 14:05
Pozdě, ale přece...

Úplnou náhodou jsem objevila tyto stránky a myslím, Eleeen, že tenhle teploměr je pro zjištění teploty v troubě - http://www.vlhkomery.cz/index.php?….
Bojuju teď s pečením ve staré plynové troubě bez označení stupňů, zhýčkaná předchozím pečením v elektrické. Chjo…

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz