Taliansko - kde sa dobre vari, co navstivit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaburiatko
740 příspěvků 19.02.10 06:59
Taliansko - kde sa dobre vari, co navstivit

Ahojte Labuznici,
v lete by sme s muzom a 1,5 rocnou dcerkou radi navstivili Taliansko. Kedze ja by som rada spoznavala Taliansko aj po stranke kulinarskej, tak by som sa Vas chcela spytat, ci mate nejake skusenosti v Taliansku. Co navstivit, co vidiet a hlavne, kde sa napapat. Mozu to byt aj restauracie, ale kludne aj nejake pekne dedinky, kde sa robi sunka, kde mozno vidiet vyrobu olivoveho oleja. Skor sa budeme pohybovat po castiach Veneto, Toscana, Emilia Romagna, mozno este Marche a Umbria. Mna laka Kampania a Pulia, ale myslim, ze nasej malej dcerke by sa to nepacilo :)
Lakaju ma olivovniky, miesta, kde sa pestuje ovocie, krasna priroda a hlavne priprava syrov, suniek. Ono cestovky ponukaju turisticky prepchate miesta, ale kedze budeme autom, mozeme ist kamkolvek, co milujem na tychto druhoch tripov :) Tak, ak mate niekto skusenosti s podobnymi vyletmi, tak ma potesi, ak sa podelite o informacie.

Reakce:
gaburiatko
740 příspěvků 19.02.10 07:04
jeeeej

a este, by ma zaujimalo, ci nahodou neviete nejake mestecka alebo dedinky, kde sa oplati ist na trhy, chcela by som si tam nakupit ryby a masko.....a varit z tychto surovin. A ak by ste vedeli aj nejake pekne miesta v tychto oblastiach, kde sa ubytovat pri mori, tak ma potesite :)

sveva
751 příspěvků 10.03.10 17:38
Taliansko

Napsala jsem ti zprávu, ozvi se.
Zdraví Sveva

Alis
2617 příspěvků 10.03.10 17:53
Svevo...

… to není fér, jsem taky zvědavá :)
A.

RR
45 příspěvků 11.03.10 11:34
dítě na cestách

Jen můj postřeh, nic víc. Dítěti do tří let je dobře jen tam, kde se cítí v pohodě a je mu úplně fuk, kde to je. Na cestách není pohoda vždy a hodiny v autě k ní nepřispějí. Dostávám se k dopravním nehodám. Věřte, či ne, na zahradě je mnohem menší riziko, než na silnicích. Brát dítě na dlouhé cesty je blbost. A nepřejte si vidět, co může z dítěte zbýt, pokud nejedete tahačem…

sveva
751 příspěvků 11.03.10 16:46
Alis

Já to potom klidně napíšu, jen bych napřed potřebovala nějaká upřesnění od gaburiatky a myslím, že je vhodnější soukromá cesta.
Děkuji za zájem a zdravím.

Alis
2617 příspěvků 11.03.10 18:11
Svevo,

… promiň, to bylo ode mě hloupé a slepičí, samozřejmě, že soukromé špitání patří do soukromé pošty…
je mi jasné, že se podělíš, až bude o co a až bude správná doba.
Budu se těšit

Hezký večer
Alis

merapi
13 příspěvků 19.11.10 18:53
Kde se dobře vaří

Sice s křížkem po funuse, ale kdyby někdo další někdy četl, doporučuji navštívit stránky www.virtualtourist.com, případně www.tripadvisor.com.
Najdete tam dobré tipy na místa, ubytování a restaurace a nikoliv reklamní, ale recenze od návštěvníků.
A taky platí, když bude v restauraci plno a plno Italů, pak tam vaří dobře. Když bude plno a jazyková míchanice, pak třeba taky dobře, ale víc pro turisty.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz