Sýrové oplatky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marjanka2
214 příspěvků 24.11.05 11:47
Sýrové oplatky

Hledám recept na sýrové oplatky.Dají se sice koupit v obchodě,ale určitě by se daly upéci i doma.Pomůže někdo?Děkuji

Reakce:
babi
6360 příspěvků 24.11.05 13:37
...

vím, že jsem jich několik přidala na Labu, ale ani jeden recept nemohu najít Tak jsem napsala nový Mám však i jiné recepty, ktré se o svátcích dobře hodí!

jitkap
115 příspěvků 28.11.05 14:20
...

Marjanko, nemám po ruce přesný recept, ale z domu Ti přinesu osvědčený, dobrý recept - základ je mléko, hladká mouka, vajíčko, uzený eidam atd. Zdraví Tě Jitka

jitkap
115 příspěvků 29.11.05 08:39
...

Tak už jsem tu s receptem: 1 lt mléka (1,5%), 50 dkg hladké mouky speciál OO, 15 dkg jemne nastrouhaného sýra - my dáváme uzený eidam nebo inovec, 1 celé vajíčko, 3 kávové lžičky soli - doporučujeme 1 lžičku soli a 2 lžičky Vegety, 3 kávové lžičky oleje a 1/4 balíčku kmínu - z toho polovinu mletého. Doporučuji přípravu těsta 24 hodin před pečením - předpokládám, že máš formu na pečení oplatků.
Druhý obdobný recept je také z 50 Dkg hl.mouky, 3/4 lt mléka,2 žloutky, 1/2 PL másla, 10dkg bryndze, 1,5 lžičky soli, 2 lžičky kmínu a 2 PL oleje (PL- polévková lžíce). Budeš-li potřebovat další informace, ráda pomůžu. Hezké svátky s oplatky na stole!
 Jitka

marmelada
1643 příspěvků 29.11.05 12:42
recept na recepty

jitko, dej ten recept do receptů. Lépe se tiskne a samozřejmě se taky rozšíří, když se neztratí tady v diskusi.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz