Světáci v sushi baru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenofefa
1315 příspěvků 27.07.07 13:47
Světáci v sushi baru

Nevím, zda by nebylo lepší dát dotaz do rubriky „Mimo mísu“, protože to očividně jsem já - mimo mísu. Moje sestra projevila přání vypravit se do sushi baru - a to přímo se mnou. Všude se o tom mluví a my máme mezeru ve vzdělání. Nehceme ale vypadat jako světáci na tahu. Doma mne naučili slušně stolovat, troufám si říci, že slušně znám středoevropskou kuchyni, fandím středozemní gastronomii, ale problematiku sushi jsem nastudovala jen teoreticky: sashimi, nigiri, maki a temaki sushi. Už jsem to i ochutnala v jedné restauraci (no, musím upřímně říci, že na to mne příliš nezapůsobilo). Proto chceme jít někam, kde to dělají opravdu dobře. A z toho plynou mé dotazy:
1. Jaká sushi restaurace v Praze je opravdu spolehlivá, pokud se týká autentičnosti přípravy a čerstvosti surovin?
2. Jak se to vlastně jí? Předpokládám, že hůlkami (to naštěstí zvládám od první návštěvy čínské restaurace blahé paměti ve Vodičkově ulici - trénovala jsem předem doma s dvěma tužkami), celé sousto najednou jako jednohubka a máčí se to v omáčce, wasabi křenu a podobných věcech, co jsou k tomu servírovány.
Poučte neználka, ať tam mezi těmi, co tam chodí často, nevypadáme jako burani. I „pretty women“ musela mít trénink .

Reklama

Reklama

Reakce:

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.07 14:45
Jenofefo - určitě...

..tady dostaneš spoustu přesnějších rad od lidí, kteří se vyznají a toto jídlo jedí častěji, než my, ale dle mých zkušeností:

Líbilo se mi v restauraci Mashanna - Praha 6-Hradčanská (proti izraelské ambasádě). Tam je celkem klid a pěkné posezení. Zkoušeli jsme sushi i na Zličíně v Sushi pointu - výborné, ale to prostředí je celkem hlučné, není to na klidný oběd. Kdysi jsem byla ve Slovanském domě, ale to bylo těsně po otevření a nevím, jak je to tam teď. Ta byla, dle mého hodnocení, na posledním místě.
Jinak: Wasabi si dáš do mističky s omáčkou a jednotlivé kousky hůlkami namáčíš do směsi, pak na sousto přidáš kousek nakládaného zázvoru a buď je sousto „jednohubka“ nebo „dvouhubka“

ucitelas
328 příspěvků 27.07.07 19:20
...

sushi buď nadchne nebo ne mne nadchlo manželka to nevzme do úst.Dle mne velmi dobré sushi je narohu Zborovské a Vítězné P 5. Sushi bar se to skutečně jmenuje.

tea63
935 příspěvků 27.07.07 20:31
Sushi

je nejlepší u Papaji v deníčku. Hluboce se klaním, Papajo, před Tvojí trpělivostí se s těma jednohubkama patlat. Ale máš to na profi foto a já bych chtěla být Tvým hostem…Na Zborovské je sushi bar již několik let a stále se drží, možná je propojen s prodejnou čerstvých ryb, hned vedle, tak snad by to nemuselo být špatné.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.07 11:36
Teo...

..díky za pochvalu , to potěší :-)

ucitelas a tea63: Zřejmě oba myslíte tohle TARGET = _new . Dost jsem o tom slyšela, ale ještě jsem nevyzkoušela ani obchod, ani restauraci. Mám to trochu z ruky. Ale napravím to.
 P.

Jenofefa
1315 příspěvků 30.07.07 19:21
Děkuji všem za rady

**SUSHI BAR Zborovská 49 ** mne napadl jako první a tiše to studuji. Dnes jsem - díky objízdným trasám v Praze - jela okolo restaurace Mashanna, tak jsem si na to také vzpomněla.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.07 19:39
Jenofefo...

… tu návštěvu Ti určitě doporučuji. Sushi u nás bohužel nebývá nikdy levná záležitost, ale co jsem se dívala, tak ta Zborovská je dost nechutně předražená..... zřejmě připočítali i datum
 P.

Jenofefa
1315 příspěvků 30.07.07 19:59
Nemáte někdo zkušenost

s restaurací **"MIYABI, Navrátilova 10, Praha 1 ":http://www.miyabi.cz// **?

Bali
1254 příspěvků 30.07.07 22:28
...

http://tyden.cz/…bi_5886.html

DanaJ
1136 příspěvků 18.09.07 07:46
Ty potvory taky můžu.

Návštěva restaurace je bezvadnej nápad pro zpestření výletu v Praze. Moc ráda chodím do dobrých čínských nebo japonských restaurací, ale u nás na Jihlavsku snad žádná dobrá není.
Papajo, taky vzdávám holt. Foto v deníčku je až oči přecházejí a úplně se mi seběhly sliny. Kolikrát jsem si říkala, že bych to také odzkoušela podoma, ale když čtu, co všechno je třeba nakoupit, tak si to vždycky rozmyslím, klaním se před Tvým umem.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.07 22:59
DanoJ...

… to moc potěší, taková velká veřejná pochvala :-) Opravdu jsi mi udělala radost. Ale možná už to bylo opravdu naposledy :-)))
 P.

Labužník petule02
2 příspěvky 09.10.07 11:13
Ahoj Jenofefo

Byly jste nakonec se sestrou v tom sushi baru? Ja momentalne ziji v Holandsku a sushi miluju. Chodim na nej jednou za 14 dni v centru Amsterdamu. Bar vlastni dva slovaci, tak jsme se tam i tak krasne sesli. Ja jsem na sushi „expert“, a tak ti musim rict, ze japonec by ti asi usi utrhl, kdyby videl, ze si rozmichavas wasabi v sojove omacce. To se vetsinou da v malem mnozstvi primo na nigiri a pak se na to prida zazvor a cele se to namoci v sojove omacce. Ja to vetsinou snim cele, ale nekdy take na dvakrat.
Pokud jste se sestrou nakonec byly, mohla bys mi prosim napsat kde, ze bych se tam pristi tyden take zastavila ;-)

Jenofefa
1315 příspěvků 09.10.07 19:49
Ještě jsme tam nebyly ...

Sestra právě prožívá intenzivní zážitky okolo stěhování, takže tahle oddychovka bude následovat, až jí starosti trochu opadnou - na oslavu. Zatím se zdá, že do užšího výběru prošla sushi restaurace Myiabi. Určitě své zážitky zde potom budu publikovat.

Labužník petule02
2 příspěvky 10.10.07 15:27
...

My jdeme nekam v Dejvicich, ani nevim jak se to tam jmenuje, jen vim, ze je tam sushi bar :-) Preji vam obema at vam to chutna tak moc jako mne ;-)

marhaba
98 příspěvků 11.10.07 19:11
Světačku

z balíkova - tedy mne - vytáhl na suši můj pražský synek. Byli jsme ve Zborovské (protože usoudil, že jen to nejlepší je pro vzácnou matku dost dobré). Nemám s čím srovnávat, ale každopádně jsem si suši okamžit oblíbila. I když vyrábět ho asi nikdy nebudu (umět).
Můj poznatek - s wasabi zpočátku opatrně, má svou sílu…
Přeju moc dobrou chuť, ať už půjdete kamkoliv.

esmeralda
4813 příspěvků 11.10.07 23:43
Sushi - Marhaba....

vyráběj . Nic to není.

Jenofefa
1315 příspěvků 17.01.08 23:51
Tak to mám za sebou...

Příjemná zkušenost, suši mi chutnalo, hezky to vypadalo, zvládly (byla to dámská jízda) jsme to docela dobře. Byly jsme v Myiabi v Navrátilově ulici v Praze. Dvě připomínky bych měla k obsluze - rezervovaný stůl zaměnili za jiný a na přinesení objednaného jídla jsme čekaly hodinu (ale aspoň se přišli omluvit). Celkem hodnotím pozitivně.

AFTIC
122 příspěvků 23.01.08 04:34
SUSHI A SASHIMI

Chtěl bych přijít také se svoji troškou do ml‎‎ýna, ale ne tím abych někomu radil do které restaurace na to suši jít, ale abych poradil že pokud chcete vychutnat nějakou etnickou kuchyni či nějaká pro vás neznámá jídla jako jsou sushi, si o tom musíte něco přečíst abyste věděli o co go, jak dlouho na taková jídla, pokud je nenabírají z necek a připravují je na objednávku, budete muset čekat.

Tím pádem také budete alespoň přibližně vědět, jestli za své peníze dostáváte to co Vám patří.

Suši je v Česku z nějakého důvodu velice populární ale pokud vím tak v jejich kvalitě jsou veliké rozdíly protože to dělají mnohdy lidé kteří si o tom také nic pořádného nepřečetli.

Já jsem shodou okolnistí na mé stránky www.hostovka.cz v těchto dnech přidal několik málo informací osushi a sashimi. Není to nic nového, ale možná že vám to před příští návštěvou nějaké sushi restaurace nejspíše pomůže.
Dobrou chuť!
 Mike

Jenofefa
1315 příspěvků 23.01.08 20:21
Děkuji

za odkaz na informace o sushi. Vzhledem k tomu, že jsem se před návštěvou restaurace pečlivě teoreticky připravovala, věděla jsem, co mne čeká, ale ráda jsem si i následně přečetla vaše stránky o sushi.
Pokud se týká doby čekání na sushi, je mi jasné, že se připravuje jednotlivě pro každého hosta, ale z uvařené a připravené rýže, takže hodina čekání přiměřená není. Vlastní příprava sushi již časově není náročná, pokud jsou čerstvé suroviny připravené, což by ve specializované sushi restauraci být měly.

esmeralda
4813 příspěvků 23.01.08 22:05
Jeno, souhlasím

Čekat na JAKÉKOLIV jídlo hodinu je moc.

Jestli ještě nedorazil, tak jistě brzy dorazí tzv. Sushi train (nepochybně vynález z imperialistické Ameriky). Tam vkročíš a zasedneš k jakémusi dlouhému pultu a kolem tebe jede nepřetržitý vláček talířků se sushi, sashimi atd… Ty si jenom vezmeš talířek který lahodí tvému oku. V zákulisí tam do vzniklých mezer jenom přidávají nové talířky.
Ceny talířků jsou různé a to je rozlišeno barvami (talířků).
Na závěr ti tedy spočítají účet podle prázdných talířků které po tobě zbydou.
Jediná nevýhoda: sním toho trojnásobné množství než Japončíci a to se taky odrazí na účtu.
Přesto…AŤ ŽIJE SUSHI

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.08 19:48
Esme,

dovoluji si oponovat. Vláček zcela jistě Amíci odkoukali z filmu „Kulový blesk“. Tam totiž z domácího baru „na druhou kolej přijíždí zvláštní vlak z Vizovic“

Labužník jandule02
1089 příspěvků 30.01.08 14:57
Nově otevřeno

Přispívám se svoji trochou do mlýna - docela mohu doporučit zcela nově otevřenou „Japonskou restauraci“ v Londýnské 73, Praha 2. Je to opravdu restaurace, nikoli suschi bar, ale suschi tam samozřejmě mají v různých variantách a kromě toho i jiné japonské speciality. Ceny jsou přiměřené (tak okolo 250 Kč za oběd).

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.08 13:31
Jandule,...

…myslíš restauraci Samurai? Ta už tam byla na jaře… Z venku to vypadalo dobře
 P.

Labužník jandule02
1089 příspěvků 05.02.08 12:25
...

No na jaře tam restaurace Samuray byla, to máš pravdu, ale dlouho tam není. Celý dům se rekonstruoval a zbudování té restaurace bylo součástí toho stavebního snažení.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz