Svatební dort

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tasauri
17 příspěvků 21.08.04 10:08
Svatební dort

Na svatbu bych chtela upect nejaky pekný, vysoký dort, ale nevim z tech mnoha receptu, co si vybrat. Muzemi nekdo poradit?
 Dik

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 22.08.04 17:02
tasauri

Na Labuzniku mame nekolik druhu dortu, ale pokud si sama nevis vybrat a chces poradit, muzes mi napsat na muj mail a rada Ti neco doporucim treba z moji praxe a budes-li chtit, muzu Ti taky i poslat fotky k nekterym dortum.
Mej se hezky a preji Ti pekny zbytek vikendu
pampeliska@atlas.cz

penda
4752 příspěvků 23.08.04 10:56
tasauri,

poslala jsem Ti dnes na Labužníka jeden svatební dort, ke kterému bude posléze i obrázek. Nikdy jsem ho nepřipravovala, ale je tak kouzelně krásný, že jsem neodolala ho sem neposlat. Třeba Tě zaujme natolik, že ho vyzkoušíš anebo se dotážeš na přiloženém telefonním čísle (nevím ale, zda stále platí), v jaké cenové relaci se dnes pohybuje a zakoupíš ho…přeji hodně štěstí :-)

tasauri
17 příspěvků 23.08.04 18:14
Re. Penda

Dik za ten recept pridan do database…
Mas i obrazek, jak vypadalo zdobeni?

penda
4752 příspěvků 23.08.04 19:39
tasauri, ano

posílám ho pepíčkovi…už jdu na to :-)

Pampeliska191
1075 příspěvků 23.08.04 23:26
tasauri

Posilala jsem Ti nekolik obrazku na dekoraci dortu a vzdy se mi to vratilo a reklo mi to, ze to nemohlo byt doruceno a ja nevim proc??? Pak jsem to preposilala po 2-3 fotkach a taky se mi to vracelo. Dlouho jsem se s tim zabavila a zbytecne. Ja Ti to chtela jen oznamit, aby jsi vedela, ze snahu jsem mela Ti to poslat, ale nevim proc se to neda Tobe dorucit? Pokud mas jeste jinou adresu mailovou a chces-li to preposlat, tak mi tu druhou adresu zkus poslat.
Diky Ahoj

penda
4752 příspěvků 01.09.04 22:04
jen tak pro zajímavost...

Svatební dort nesmí být nikdy dílem nevěsty. Pak by jí do manželství nepřinesl štěstí. Jeho výroba je výlučně věcí nevěstiny matky a přičinlivých příbuzných.
Dortový korpus musí být dostatečně pevný. Zvlášť, když má dort víc poschodí, nesmí se základ pod jeho zatížením propadnout. Těsto musí být bohaté, aby déle vydrželo čerstvé. Nepečeme ho nikdy na poslední chvíli, ale nejpozději den napřed musí být celý hotov. Svatební dort by měl mít tři barvy..měl by být bílý jako nevinnost, zelený jako naděje a růžový jako zamilované mládí.
Krájení dortu je okamžikem, který se zvěčňuje na fotografii. Použijeme velký, ostrý nůž se zoubkovanou čepelí. Rozřízne tvrdou bílkovou polevu lépe než jakýkoli jiný nůž, který by polevu lámal.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz