Svačina pro děti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cooky
37 příspěvků 12.09.13 09:49
svačina pro děti

Co dát školákovi jako vhodnou svačinu? Má dost často pečivo se sýrem nebo šunkou a kus ovoce nebo zeleniny. Chtělo by to trošku změnit… :think:

Reklama

Reklama

Reakce:

di
2451 příspěvků 15.09.13 21:46

No, já mám děti už odrostlé, takže se o své svačiny starají samy, nicméně, třeba by vám pomohlo tohle ?

cooky
37 příspěvků 16.09.13 19:52

Díky, tyhle receptíky vůbec nevypadají špatně. Vyzkoušíme!! :palec:

cooky
37 příspěvků 29.09.13 16:39

Napadly mě ještě třeba müsli tyčinky…
Dáváte je někdo na svačinu občas také? Příp. jaká příchuť je kromě klas. čokolády nebo jahody :), ještě dobrá a stojí za to? :nevim:

di
2451 příspěvků 29.09.13 17:05

Když jsem ještě dětem svačiny dělala, dělala jsem i domácí müsli (i jako tyčinky). To je myslím lepší, víte, co tam dáte a nemáte tam žádné nežádoucí věci. Ale je to pracné a náročné na čas, to zas jo. Konkrétní kupovanou bohužel značku neporadím, protože žádné nekupujeme.

Ačraj
697 příspěvků 29.09.13 22:35
Müsli

Nedávno proběhl test na müsli tyčinky, pro děti zcela nevyhovující. ;) Takže také nekupuji, ani pro sebe. :mrgreen:

Labužník jandule02
1089 příspěvků 30.09.13 12:21

Dělávala jsem dětem docela často různé pomazánky. Jako základ jsem zpravidla používala žerve nebo tvaroh, ale občas také tavený sýr. Můžete tvořit docela pestře, přidat i nadrobno nasekanou zeleninu (ředkvičky, cibulku, okurku, papriku apod), které by děti mnohdy nesnědly.

di
2451 příspěvků 30.09.13 13:13

Já se přiznám k hrozné „prasečině“ - když byly děti malé a dělala jsem jim na svačinu pomazánky skoro každý den (prostřídané s různými buchtami a nebo třeba tím výše zmíněným müsli), základem bylo obvykle pomazánkové máslo. Hlavní důvod - neprotékalo to a chleby nebyly promočené (na rozdíl od pomazánek z tvarohu a másla). Variant byla spousta, řada z nich inspirována Labužníkem, moc pěkných receptů na pomazánky je tu hromada.

cooky
37 příspěvků 30.09.13 19:53
@Ačraj píše:
Nedávno proběhl test na müsli tyčinky, pro děti zcela nevyhovující. ;) Takže také nekupuji, ani pro sebe. :mrgreen:

No ty jo a já si myslela, že by to nemuselo být špatné. :roll: A pro mě taky rychlé, což by mi pomohlo. :lol:
Proč jsou nevhodné? Můžu si o tom někde počíst?

cooky
37 příspěvků 30.09.13 19:55
@di píše:
Já se přiznám k hrozné „prasečině“ - když byly děti malé a dělala jsem jim na svačinu pomazánky skoro každý den (prostřídané s různými buchtami a nebo třeba tím výše zmíněným müsli), základem bylo obvykle pomazánkové máslo. Hlavní důvod - neprotékalo to a chleby nebyly promočené (na rozdíl od pomazánek z tvarohu a másla). Variant byla spousta, řada z nich inspirována Labužníkem, moc pěkných receptů na pomazánky je tu hromada.

Jákápak prasečina :mrgreen:, já si pamatuju, že nám jako dětem pom. máslo náramně chutnalo! :) Ikdyž asi máte teď na mysli, že se od těch dob dost změnilo…

Ačraj
697 příspěvků 30.09.13 20:52
Müsli tyčinky

Dej si třeba do vyhledávače na seznamu „test müsli tyčinek“, „přečtěte si, které se dají jíst a které raději vyhoďte do koše“. Takže se dají i vybrat, hodně, či málo kalorické, slazené cukrem, nebo medem. :P

cooky
37 příspěvků 02.10.13 19:59

Díky za tip, pár testů jsem našla a docela zajímavě jsem si početla. :palec: Spíš bych měla lépe číst složení a kolik procent vloček tyčinka obsahuje :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz