Sušené ovoce jako dekorace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
suzanka
161 příspěvků 26.11.04 09:12
Sušené ovoce jako dekorace

Ahojky, momentálně je „IN“ sušené ovoce jako vánoční dekorace- jsou to průřezy - plátky pomerančů, citrónů a vypadá to moc dobře. Nevíte jak na to ?

Reakce:
Eleeen
1127 příspěvků 26.11.04 10:28
...

Úplně jednoduše nakrájím citrus na plátky (3 - 5 mm), navleču na drátek a dám vzdušně sušit na sušák k topení. Anebo naskládám na krabičku od nanukáče, ale pozor!!! Obracet!
Dělávala jsem z citronových koleček řetěz na stromek - spojovala jsem citron - rozinky - citron. Asi takto: OoOoO (O = citron; o=rozinka)
Taky jsou z toho krásné ozdoby na stromek, třeba v kombinaci se skořicí, badyánem atp.
Nedoporučuju ale schovávat na další sezónu!!!
Hodně úspěchů!

Kari
545 příspěvků 26.11.04 11:07
Ozdoby na stromek...

Minulé Vánoce jsem ve vlastní domácnost měla poprvé svůj vánoční stromek. Naši mívali vždy umělý..Tenhle byl pěkně i s kořenama v gbelíku, takže byl opravdu živý a žije dodnes teď u nás na sídlišti. Ale co chci sdělit je to, že jsem nestihla citrusové plátky nasušit předem. Tak jsem je na stromek na niti zavěsila ČERSTVÉ. No a vysušily se taky. Dokonce jsem věšela i plátky mandarinek.
A ještě vypadají hezky poslepované skořápky od vlašáků do nichž je vlepená stužka nebo niť na zavěšení. Pak taky třeba sušené kroužky jablek (křížaly)..

Pokud chceme sušené citrusové plátky na zdobení zabalených dárků a pod., tak je hold musíme usušit předem, aby šly přilepit. Mám na to síto, které dám na ústřední topení a dorána jsou plátky sušené .

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.04 10:36
Já to dělám takto:

tenké plátky pomeranče, citronu, mandarinky či grepu kladu na takové síťky v dřevěném rámu - normálně jsou určeny na sušení hub - Suším nad kamny, nebo v paneláku na ústředním topení.
Nezapomenu obracet. Když jsou plátky skoru suché, navlékám je na vlasec a věším s pomocí špendlíků nad trámy v pokoji. Ze stropu nám pak visí barevná sluníčka.
Také je možné navléknout čerstvé plátky rovnou na vlasec (nit, drátek…) a sušit nad teplem.
Pozor, citrony časem černají a mandarinky se odfukují od kůry. Ale citronům to sluší a mandarinky se dají vychytat.
Hodně úspěchů!

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.11.04 11:59
Jo a také...

jsem dělala něco jako „korálkový“ závěs na okno. Střídaly se kolečka různých citrusů s mezerami - vlasce o nestejné délce a různých vzdálenostech citrusů od sebe. Bylo to moc hezké, zvláště když do oken svítilo slunce a prosvítalo těmi barevnými zářícími sluníčky
Doporučuji!

Eja
3839 příspěvků 26.11.04 12:58
Labužnice,

tento víkend nevymýšlejte žádné složité papání, neboť je první adventní neděle a místo vaření je čas udělat ADVENTNÍ VĚNEC!!!!!!!

suzanka
161 příspěvků 26.11.04 15:14
...

Díky všem, pustím se do toho o víkendu. Hledala jsem v tom složitosti a myslela jsem si že se to musí nějakým způsobem „impregnovat“ jako to dělají s mumiema

Jauke
1 příspěvek 26.02.15 11:05

My máme doma tuto stříbrnou mísu a do ní jsme naskládali sušené dýně a další zeleninu, vytahujeme to vždy na jaře a na podzim, kdy to ještě dozdobíme o sušenou trávu.. všichni nám to chválí… pak ještě nejsou špatné sušené květy rostlin, které lze obarvit..

Editováno administrátorem dne 27.2.2015 v 11:55 - odstranění odkazu

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz