Sušená rajčata v oleji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hespa
4 příspěvky 09.04.05 16:35
Sušená rajčata v oleji

Tento recept je převzatý z italské kuchařky:
1kg masitých/šves­tkových/ rajčat,na půlky
2lž.soli
1lž.cukru
1lž.suš.bazalky nebo máty
4lž.oleje/oli­vového/
1větvička rozmarýnu
1-2 chilli
1-2stroužky česneku,na plátky
oliv.olej na zalití
Půlky rajčat naskládáme na drát.mřížku umístěnou nad plechem.Posolí­me,pocukrujeme,po­sypeme kořením a pokapeme olejem.
vložíme do troubypředem nařízené na nejnižší stupeň,dvířka necháme pootevřená a pečeme asi 8-12 hod. Rajčata musí být suchá,ale vláčná.
Sušená rajčata skládáme do sklenice,prokládáme rozmarýnem,sušeným chilli a česnekem.
Zalijeme olejem/musí rajčata pokrývat/.Obsah propícháme špejlí,aby nezůstaly vzduchové kapsy a uzavřeme. Okusit můžeme už za 2 dny,ale po delší době jsou pikantnější.

Reakce:

marmelada
1643 příspěvků 16.05.05 21:12
sušená rajčata

daji se rajčata sušit v sušičce? marmelada

luba
185 příspěvků 18.05.05 10:42
...

V sušičke sa dajú robiť bez problémov, ale naozaj to musia byť tie mäsité, podlhovasté, ktoré nemajú veľa šťavy. Veľké treba pokrájať na štvrťky, menšie na polovice a sušiť cca 10 hod. Ja som sušila na dvakrát, 5 hodín, otvorila som sušičku a asi po polhodinke opäť 5 hodín - ale závisí to od množstva vody v rajčinách. Ďalší postup presne ako píše hespa. Ja som však solila a prisládzala až nálev.

mirecek
35 příspěvků 01.07.05 14:45
...

skúste aj teno: http://www.kimlo.szm.sk/…_v_oleji.htm
je super!

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 30.01.06 17:46
Sušená rajčata

Sušila jsem i obyčejná rajčata, ale je dobře vybrat lžičkou vnitřek, jinak to dlouho trvá. Dá se sušit na slunci na sítu. Byly super! S tou mátou bych to asi nezkoušela, přece máme u nás odlišnější chutě.

DanaJ
1136 příspěvků 31.01.06 13:19
Sušená rajčata verzus máta

Já bych to zkusila. Mátu mám moc ráda.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz